• Klub Młodego Przyrodnika w Warszawie

      W miniony weekend Klub Młodego Przyrodnika z naszej szkoły wziął udział w 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku była woda. Naszą szkołę pod opieką Pani Klaudii Sobocińskiej reprezentowały cztery uczennice - Joanna Czarnecka i Jagoda Soporowska z klasy 6B oraz Maria Kiersk i Maria Nowak z klasy 7D. Dziewczęta animowały podczas Pikniku - pomagały w przeprowadzaniu trzech eksperymentów zaproponowanych przez nasz Klub. W piątkowe popołudnie odbyły się warsztaty integracyjne w Centrum Nauki Kopernik podczas których lepiej się poznaliśmy, zobaczyliśmy miejsce naszych działań oraz mieliśmy czas na wspólny posiłek. Sobota to był dzień pełen wrażeń. Oprócz animowania podczas Pikniku wzięłyśmy również udział w pokazie planetarium o gwiazdozbiorach. W tym dniu mogłyśmy zwiedzić wystawy Centrum Nauki Kopernik oraz stanowiska, które pre

     • Sukces w konkursie SPRACHDOKTOR

      Bardzo miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

      W kategorii klas szóstych Antonina z klasy 6a zajęła 6. miejsce w województwie (69. miejsce w kraju).

      W kategorii klas siódmych 1. miejsce w województwie (47. miejsce w kraju) zajęła Ania, a Natalia i Pola zajęły 3. miejsce w województwie (58. miejsce w kraju), natomiast Kacper zajął 5. miejsce w województwie (66. miejsce w kraju) . Dziewczyny są uczennicami klasy dwujęzycznej 7a, zaś Kacper jest uczniem klasy 7b.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.

      Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 000 osób z autyzmem. Spektrum nie dotyczy jednak tylko tej określonej liczby, ale również rodziców, rodzeństwa czy opiekunów tych osób a to już tworzy dużą grupę społeczeństwa ok. 3 mln osób.

      Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dobra okazja do pokazania naszej życzliwości, otwartości i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wspólnie możemy zwiększyć społeczną integrację osób z autyzmem, wspierać ich w dążeniu do samodzielności, przełamywać izolację i krzywdzące stereotypy.

      W Naszej szkole dzień ten będzie obchodzony 4 kwietnia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich, aby w poniedziałek 4 kwietnia założyć na siebie coś niebieskiego.

      Niech kolor ten towarzyszy nam, jako znak solidarności i wsparcia

     • Słowa wsparcia dla społeczności z Ukrainy

      W imieniu Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Grona Pedagogicznego:

      Дорогі учні та батьки української національності!

      Дирекція початкової школи # 2 імені Марії Склодовської-Кюрі в Плевісках разом з педагогічним колективом, радою батьків, а також учнівським самоврядуванням глибоко схвильовані тією жорстокістю, з якою стикнулися наші сусіди українці. Цей конфлікт викликає у нас моральний протест. Впродовж останніх років Ви стали частиною польського суспільства. Ми з Вами зустрічалися на вулицях наших міст, на роботі та навчанні. Хочемо запевнити Вас в нашій підтримці та допомозі, які можемо Вам надати в такий скрутний для Вас час!

     • Obóz sportowy - ArkaSport

      Nauczyciele z naszej szkoły we współpracy ze szkołą pływania ArkaSport serdecznie zapraszają uczniów klas 1 - 4 na letni obóz, podczas którego dzieci będą miały okazję doskonalić swoje umiejętności pływackie oraz językowe. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod wskazane na plakacie numery telefonów. Ilość miejsc ograniczona!

     • Pomoc uchodźcom

      Nasza szkoła dołącza do pomocy uchodźcom. Szczególnie chcemy wesprzeć osoby, które zamieszkają w najbliższej okolicy. Organizujemy zbiórkę materiałów plastycznych dla dzieci: zeszyty, kolorowanki, pisaki, kredki, piórniki itp. oraz artykułów higienicznych: szampony, mydła, żele, pasty, szczoteczki do zębów itp. Dary można zostawiać w przedsionku szkoły.

      Lista aktualnych potrzeb będzie na bieżąco aktualizowana. Prosimy o śledzenie ogłoszeń na fb, stronie i Librusie.

    • Flaga Ukrainy
     • Pomoc Ukrainie

      W obliczu niepokojącej sytuacji na Ukrainie zagrażającej suwerenności tego niepodległego kraju wyrażamy swoją solidarność i jedność z narodem ukraińskim w tych trudnych chwilach.

      Sercem jesteśmy z mieszkańcami Winnicy, naszego miasta partnerskiego na Ukrainie oraz wszystkimi obywatelami Ukrainy. Jesteśmy gotowi nie tylko do symbolicznych gestów, ale także do realnej pomocy.

     • List Ministra Edukacji i Nauki

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

      od prawie dwóch lat zmagamy się z pandemią COVID-19. W sytuacji zagrożenia epidemicznego staramy się podejmować działania, które przyczyniają się do ograniczenia ryzyka zakażenia i zwiększenia bezpieczeństwa. Od wielu miesięcy przedszkola, szkoły
      i placówki funkcjonują w podwyższonym reżimie sanitarnym, który regulują ogólnie obowiązujące przepisy, w tym także wytyczne MEiN, MZ i GIS dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzenie podwyższonych standardów bezpieczeństwa służy temu, aby nauka i opieka mogły odbywać się w trybie stacjonarnym
      jak najdłużej. Dla rozwoju każdego dziecka – bez względu na to, na jakim etapie edukacji się znajduje – bardzo ważne jest systematyczne wsparcie nauczyciela, bezpośrednia komunikacja oraz nawiązywanie i podtrzymywanie relacji rówieśniczych w przyjaznym otoczeniu.

    • 23.02.2022r. Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
     • 23.02.2022r. Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

      Z tej okazji Samorząd Uczniowski chce pokazać wszystkim uczniom naszej szkoły, że nie jesteście sami. Przy współpracy ze specjalistami w naszej szkole zorganizowaliśmy dla uczniów, którzy potrzebują porozmawiać z kimś, kto może Was wesprzeć dyżury naszych specjalistów.

      Chcesz znaleźć pomoc? Po prostu porozmawiać z kimś, kto Ciebie wysłucha i podpowie jak najlepiej poradzić sobie z tym co Tobie sprawia przykrość? Właśnie jutro masz do tego okazję. Nie każdy jest na tyle odważny, by zapukać do gabinetu naszego psychologa lub pedagoga, dlatego polecamy skorzystać z konsultacji online.

      Co należy zrobić?
      1. Dołącz do google classroom Samorządu Uczniowskiego z kodem: 4uexnz2
      2. Wybierz godzinę kiedy będziesz chciał / chciała się połączyć.

     • Drzwi otwarte

      Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie online z dyrekcją szkoły oraz przyszłymi wychowawcami klas pierwszych i zerówek. Spotkania odbędą się na platformie Zoom.

      Terminy:

      • zerówki - 1 marca godzina 17.00

       Dołącz Zoom do spotkania przez przeglądarkę
       https://us02web.zoom.us/j/82788403506?p
     • Sukces uczniów klasy 0c

      Nasi najmłodsi sportowcy z klasy 0c. Zapaleni biegacze, Oliwka Włodarczyk i Piotrek Lóssa. W ten weekend brali udział w 2 Poznańskim Biegu Otwarcia Igrzysk Olimpijskich na stadionie na Golęcinie. Obydwoje biegli na dystansie 393 m i zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • Certyfikat Cambridge
  • Odwiedź Nas

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 29.05.2022
  • Kalendarz

    brak danych