• Dzień Świadomości Autyzmu

• 13.04.2021 13:11
          • 2 kwietnia 2021 r.
          • Czy zastanawialiście się kiedyś jaki kolor ma empatia? Jaką farbą namalować akceptację? A może myśleliście o tym,  na jaki kolor pokolorować wyrozumiałość? My wybraliśmy do tego niebieski. A to z powodu przypadającego 2 kwietnia Dnia Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów tego wyjątkowego święta uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko, by pokazać swoją solidarność z osobami z  autyzmem. Nie zabrakło też okazji  do poszerzenia wiedzy na ten temat. Każdy uczeń mógł zapoznać  się z naszą bazą ciekawostek oraz wziąć  udział w grach i zabawach interaktywnych. W obchodach tego niezwykłego dnia znalazło się także  miejsce na twórczość naszych najmłodszych podopiecznych, którzy już kilka tygodni wcześniej podczas zajęć prowadzonych w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Tacy Sami” przygotowali prace plastyczne prezentujące symbole autyzmu.

Każdej osobie, która odpowiedziała na nasze zaproszenie i włączyła się w proponowane działania serdecznie  dziękujemy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu tego dnia znowu BYLIŚMY RAZEM!