• Dobra Moneta

13.04.2021 13:18
          16 kilogramów dobra

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda dobro? My sprawdziliśmy. Dobro jest okrągłe, małe i niepozorne, ale jeśli każdy dołoży coś od siebie, można je ważyć w  kilogramach. Tak stało się w przypadku akcji „Dobra Moneta”,  wspólnymi siłami posłaliśmy w świat aż 16 kilogramów dobra zamkniętych w wycofanych z obiegu monetach. Niech się toczy, niosąc uśmiech wszędzie tam, gdzie tak zwyczajnie go brakuje! Akcja odbyła się w ramach wsparcia wolontariatu misyjnego.

Za włączenie się do zbiórki serdecznie dziękujemy!

• Dzień Świadomości Autyzmu

13.04.2021 13:11
          2 kwietnia 2021 r.

Czy zastanawialiście się kiedyś jaki kolor ma empatia? Jaką farbą namalować akceptację? A może myśleliście o tym,  na jaki kolor pokolorować wyrozumiałość? My wybraliśmy do tego niebieski. A to z powodu przypadającego 2 kwietnia Dnia Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów tego wyjątkowego święta uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko, by pokazać swoją solidarność z osobami z  autyzmem. Nie zabrakło też okazji  do poszerzenia wiedzy na ten temat. Każdy uczeń mógł zapoznać  się z naszą bazą ciekawostek oraz wziąć  udział w grach i zabawach interaktywnych. W obchodach tego niezwykłego dnia znalazło się także  miejsce na twórczość naszych najmłodszych podopiecznych, którzy już kilka tygodni wcześniej podczas zajęć prowadzonych w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Tacy Sami” przygotowali prace plastyczne prezentujące symbole autyzmu.

Każdej osobie, która odpowiedziała na nasze zaproszenie i włączyła się w proponowane działania serdecznie  dziękujemy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu tego dnia znowu BYLIŚMY RAZEM!

• Dzień Wrażliwości

30.03.2021 13:18
          Hospicjum Palium

Co może unieść na swoich skrzydłach motyl? Uśmiech, obecność, nadzieję? Na naszych papierowych motylich skrzydłach zmieściło się o wiele więcej! A wszystko to za sprawą Dnia Wrażliwości, który z inicjatywy Hospicjum Palium obchodziliśmy 21 marca. Już na kilka dni przed tym świętem korytarze naszej szkoły ozdobiły kolorowe motyle, które przypominały nam, że najcenniejszym darem, jaki możemy dać drugiej osobie, jest nasza pamięć. Ale to nie wszystko! Wrażliwość to przecież nauka wychodzenia ku drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu samotnemu czy smutnemu, dlatego przygotowaliśmy kolorowe motylkowe kartki, które z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa przekazaliśmy tym, którzy potrzebowali naszej obecności. A szelest papierowych, motylich skrzydeł powtarzał cichutko, że naprawdę pięknie jest wtedy, gdy ludzie są razem.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

30.03.2021 13:18

Podsumowanie akcji

Jest wiele sposobów na to, by powiedzieć komuś, że się o nim pamięta. Można zadzwonić, napisać list lub posłać zwyczajny, ciepły uśmiech. Można też założyć dwie skarpetki nie do pary. Ten ostatni sposób wybrały dzieci z oddziałów przedszkolnych, które w poniedziałek przyszły do szkoły w kolorowych skarpetkach, a wszystko to z powodu przypadającego 21 marca Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Dlaczego 21.03? Ponieważ osoby z trisomią posiadają dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów. Podczas zajęć maluchy poszerzyły swoją wiedzę na temat Zespołu Downa i stworzyły projekty swoich własnych kolorowych skarpetek. Barwnych pomysłów i dobrej zabawy nie brakowało, a co najważniejsze, tego dnia wszyscy byliśmy razem i choć dzieliła nas odległość, razem okazaliśmy wsparcie osobom z Zespołem Downa i ich najbliższym. Wszystkim, którzy w tym dniu choć na chwilę założyli skarpetki nie do pary, i tym w domach, i tym w szkole, serdecznie dziękujemy!

30.03.2021 13:19
          Kwiaty dla pań z hospicjum

Dzień Kobiet tuż, tuż. Z tej okazji postanowiliśmy sprawić radość podopiecznym z zaprzyjaźnionego Hospicjum Palium w Poznaniu. I choć słonko za oknami zdaje się dopiero u nas zadomawiać to wspólnymi siłami sprawiliśmy, że  kwiaty zakwitły wszystkimi barwami wiosny, rozsiewając dokoła zapach przyjaźni, obecności i pamięci.