• Zaproszenie. Matematyczne Laboratorium Kultury

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach, Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu mają przyjemność zaprosić na IV Seminarium Naukowe pt. „Matematyczne Laboratorium Kultury”, które odbędzie się dnia 29 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00 w Centrum Kultury „Zamek”, ul. Św. Marcin 80/82.

IV Seminarium Naukowe Matematyczne Laboratorium Kultury zostało objęte Patronatem Honorowym przez:

• Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską,
            • Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Jerzego Kaczorowskiego,
            • Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Panią Elżbietę Leszczyńską,
            • Wójta Gminy Komorniki Pana Jana Brody,
            • Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach Panią dr Marlenę Woźniak.

Matematyczne Laboratorium Kultury składać się będzie z dwóch równoległych części:

1. Konkurs ma nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Celem seminarium jest propagowanie i rozwijanie kultury matematycznej oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

Konkurs przygotowują nauczycielki matematyki:

• mgr Iwona Zientera - Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach
            • mgr Aneta Bielecka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

2. Seminarium skierowane jest do nauczycieli zaangażowanych w pracę z młodymi pasjonatami matematyki.

Prelegenci:

• prof. UAM dr hab. Jędrzej Stępak (WSE UAM)
            • prof. zw. dr hab. Małgorzata Cywińska (WSE UAM)
            • dr hab. Michał Klichowski (WSE UAM)
            • dr Tomasz Przybyła (WSE UAM)
            • dr Bartłomiej Bzdęga (WMiI UAM)
            • mgr Kinga Kolczyńska-Przybycień (Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Poznaniu)
            • mgr Agata Olędrzyńska (Centrum Nauczania MathRiders Poznań Grunwald), mgr Magdalena Kuśnierek (Centrum Nauczania MathRiders Poznań Piątkowo)

Sekretarz:

• mgr Kamil Wnuk - Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach / WSE UAM

Więcej informacji: www.mlk.amu.edu.pl

• Żałoba po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza

• Żałoba po śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza w dniach od 15 stycznia 2019 r. od godziny 12:00 do 17 stycznia 2019 r. do godziny 24:00.Poruszeni tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Gdańsku 13 stycznia, w wyniku których zmarł Prezydent Paweł Adamowicz informujemy o wprowadzonej na terenie Gminy Komorniki trzydniowej żałobie.

Paweł Adamowicz był Prezydentem Gdańska nieprzerwanie od 1998 r. Zmarł tragicznie 14 stycznia po ataku nożownika podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kochał swoje miasto i jego mieszkańców, ufał ludziom i był zawsze blisko nich. Jego śmierć to niepowetowana strata dla Gdańszczan, z którymi się solidaryzujemy, ale także dla Polski, która straciła świetnego samorządowca i przyzwoitego Polaka.

Więcej informacji: https://www.komorniki.pl/asp/pliki/aktualnosci/20190115_zarz_14_2018_zaloba.pdf

• Mędzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

• Nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapy finałowego Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla klas VI i VIII z gminy Dopiewo i okolic.

Z klasy VIII: Filip Borek (kl. 8b), Norbert Matysiak (kl. 8b), Adrian Gaca (kl. 8b), Julia Trawnicka (kl. 8b), Tomasz Ligocki (kl. 8b). Klasy VI: Paweł Janowski (kl. 6c), Piotr Kaczan (kl. 6c), Filip Stanecki (kl. 6c), Marceli Lewandowski (kl. 6b).

Etap finałowy odbędzie się w marcu w Szkole Podstawowej w Dąbrówce.

Gratulujemy zakwalifikowaniu się do eliminacji finałowych.

• Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

• Nasz uczeń Tomasz Ligocki z klasy VIII B zakwalifikował się do eliminacji okręgowych IV edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie! Spośród 6000 tysięcy uczestników z całej Polski do etapu okręgowego weszło 500 uczniów.

Gratulujemy zakwalifikowaniu się do eliminacji okręgowych.

• Akcja Wielka Orkierstra Świątecznej Pomocy

• 13 stycznia 2019 roku nasza szkoła brała udział w WOŚP. Na terenie Plewisk zebraliśmy: 1,738,41 zł.

Wolontariusze: Sylwia Fuhrmann-Komar, Asia Małagocka i Jacek Lisowski.

W piątek 11 stycznia uczniowie naszej szkoły pomagali w zbiórce na terenie szkoły. Składamy podziękowanie dla mieszkankom i mieszkańcom Plewisk za życzliwość, dobre słowo i przekazane pieniądze.

Również dotarła do nas wstrząsająca wiadomość, że Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zmarł po tragicznym zamachu na jego życie podczas udziału w WOŚP. Wyrazy szczerego żalu i współczucia składamy mieszkankom i mieszkańcom Gdańska.

Drogi Prezydencie jesteśmy wszyscy myślami z Tobą i Twoją rodziną.