• Rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych

• Szkoła dysponuje 5 miejscami w oddziałach przedszkolnych. Wnioski na wolne miejsca w rekrutacji uzupełniającej należy złożyć w dniach 5-8 maja 2020 r. osobiście w sekretariacie szkoły (w godzinach 8.00-12.00), lub przesłać na adres mailowy: sekretariat@sp2plewiska.edu.pl (skan wniosku wraz z załącznikami).

Dokumenty znajduja się w zakładce Rekrutacja 2020/2021/Oddział przedszkolny - dokumenty

• Nauczanie zdalne do 24 maja 2020 r.

• W dniu dzisiejszym, Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia zajęć w szkołach do 24 maja. Jednocześnie ogłoszono, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca, a termin dodatkowy to 7-9 lipca br.

Jakub Szeszuła

• Ogłoszenie wyników rekrutacji uzupełniającej do klasy 1 na rok szkolny 2020/2021

• Na podstawie § 11 b Rozporządzenia  Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości na stronie internetowej szkoły.

• Wielki sukces naszego ucznia

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń oddziału 8, Michał Ruta, uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Michał został przygotowany przez panią Elżbietę Kapluk - nauczyciela geografii. Gratulacje!

• Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

• Dużo zrowia, szczęścia i radości z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzy dyrekcja, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach.

• Nauczanie zdalne do 26 kwietnia

• W dniu dzisiejszym - 9 kwietnia, ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte do 26 kwietnia. To oznacza, że nauka zdalna została przedłużona na okres po Wielkanocy. Decyzję ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Premier ogłosił też, że matury i egzaminy 8-klasistów zostały odłożone na czerwiec, ale konkretnej daty nie ma. Premier Morawiecki zaznaczył też, że zasiłek dla rodziców, którzy muszą zostać z dzieckiem zostanie przedłużony o kolejne tygodnie. Minister edukacji Dariusz Piontkowski zaapelował, żeby dodatkowy czas uczniowie wykorzystali na naukę przed maturą i egzaminami. Minister dodał, że na razie nie ma powodów by rok szkolny 2019/2020 został przedłużony.

• Organizacja pracy podczas przerwy świątecznej

• Informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. jest wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia, piątek, 10 kwietnia oraz wtorek, 14 kwietnia, br. szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Dyrektor Szkoły, Marlena Woźniak

• Przyjmowanie kandydatów do klasy I spoza obwodu.

• Uprzejmie informuję, że w dniach 6 -10 kwietnia br. będzie możliwość zapisania kandydatów do klasy I spoza obwodu szkoły. Szkoła dysponuje 25 miejscami.

Sposób składania dokumentów:

1. Karta zgłoszenia i oświadczenia do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja.
            2. Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów branych pod uwagę znajdują się w załączniku "Zasady naboru do klas 1 - rekrutacja uzupełniająca"
            3. Przyjmowanie dokumentów:
              1. mailowo - przesłanie skanu podpisanych przez obojga rodziców dokumentów na adres: sekretariat@sp2plewiska.edu.pl
              2. osobiście w godzinach 8.00-10.00 w sekretariacie szkoły (przy zgłaszaniu kandydatów do szkoły niezbędny jest  oryginał skróconego aktu urodzenia dziecka – do wglądu,   dowód osobisty rodzica - do wglądu)

Lista kandydatów przyjętych w rekrutacji uzupełniającej do klasy I zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej szkoły w dniu 16 kwietnia 2020 r.

• Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego

• Informujemy, iż po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych, szkoła dysponuje 5 miejscami wolnymi. Wnioski na wolne miejsca w rekrutacji uzupełniającej należy złożyć w dniach 5-8 maja 2020 r. Ze względu na sytuację w kraju, o formie złożenia wniosków poinformujemy w dniu 30 kwietnia 2020 r.