• Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Zachęcamy do wzięcia udziału w

            IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

            pod hasłem:

            „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

            Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.W tym dniu uczniowie zmierzą się z tabliczką mnożenia w szkole, natomiast dorośli mogą włączyć się w akcję w domu.

            Poniżej znajduje się link do ankiety, w której umieszczonych jest pięć przykładów z tabliczki mnożenia:

            Ankieta

            Zachęcamy wszystkich dorosłych do rozwiązania przygotowanych zadań.

            zespół matematyczny

          • Samorząd Szkolny

          • W ostatnim tygodniu września w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Klasy 4 - 8 reprezentowało ośmiu kandydatów: Wojciech Choroś 7a, Jan Grussy 8b, Ewa Henicz 4a, Jesica Klimek 5c, Anastazja Klimek 5c, Mateusz Matczak 5d, Nel Roszyk 8b.
            Przygotowali oni plakaty wyborcze oraz krótko przedstawili swoje pomysły przez szkolne radio. Kampania wyborcza przeniosła się też na korytarze szkoły gdzie były ulotki wyborcze, cukierki i rozmowy z kandydatami. Głosami uczniów naszej szkoły: przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Nel Roszyk z klasy 8b, zastępcą Wojciech Choroś z klasy 7a. Pozostali kandydaci będą aktywnie uczestniczyć w pracach Samorządu w roku szkolnym 2019/2020.

             

          • Dzień Seniora

          • To oni znają najpiękniejsze bajki, to oni pieką najsmaczniejsze ciasta, to w ich towarzystwie herbata smakuje najlepiej. Seniorzy, bo o nich mowa pierwszego października obchodzili swoje święto.  Z tej okazji postanowiliśmy zabrać głos i przypomnieć wszystkim jak wielkim darem są dla nas osoby starsze. Każdy kto tego dnia był obecny w szkole mógł wysłuchać audycji tematycznej przygotowanej przez wolontariuszy. Dzięki transmisji za pośrednictwem szkolnego radiowęzła dotarliśmy z naszym przesłaniem do wszystkich jej zakamarków .

            Ale to nie wszystko! Nie mogliśmy przecież zapomnieć o naszych przyjaciołach z Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Dlatego już kilka dni wcześniej zorganizowaliśmy szkolną akcję pisania kartek, w której udział wziąć mógł każdy. Do naszego akcyjnego kartonu trafiły więc kartki wykonane zarówno przez uczniów klas starszych jak i dzieci z świetlicy zerówkowej. Wszystkie pocztówki złożyły się na bukiet dobrych życzeń, który już wkrótce trafi do adresatów i  mamy nadzieję sprawi im wiele radości!

          • Wrzesień 1939 roku 80 lat później

          • Dnia 30 września 2019 roku w Poznaniu odbyła się Konferencja dla młodzieży: „Wrzesień 1939 roku 80. lat później”. Jej organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7 a: Wojciech Choroś, Jan Dobkowiecz i Franciszka Szczęsna oraz Anna Matyjaszek z klasy 7 c. Wojciech, Jan i Franciszka zaprezentowali film o kacie Wielkopolski Arthurze Greiserze, natomiast Anna - lapbook o Irenie Bobowskiej. Nasi przedstawiciele otrzymali dyplomy i upominki a biblioteka wzbogaciła się o kilka publikacji dotyczących najnowszej historii Polski - wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej.  

          • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży

          • Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

            Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
            w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
            i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
            nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
            Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
            w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
            po wsparcie.

            W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
            to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

            Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
            ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

            Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej
             

          • Wycieczka zawodowoznawcza - DSM w Niepruszewie

          • 27.09.2019 r. na wycieczkę zawodoznawczą w ramach DORADZTWA ZAWODOWEGO uczniowie klasy 8b udali się do firmy DSM. DSM jest globalną firma, aktywną w dziedzinie zdrowia i żywienia. Zatrudnia ponad 25 tys. pracowników, łączących ogromną wiedzę naukową z doświadczeniem biznesowym. Centrala firmy mieści się w Holandii, a my odwiedziliśmy oddział firmy mieszczący się w Niepruszewie.

            Podczas wizyty w firmie uczniowie poznali specyfikę pracy na produkcji (operator produkcji, lider zmiany, kierownik produkcji), w laboratorium oraz w dziale logistyki.  Młodzież poznała świat zawodów i rynek pracy – ósmoklasiści porównali własne zasoby i preferencje z wymaganiami rynku pracy i oczekiwaniami pracodawców, wyjaśnili zjawiska i trendy zachodzące na współczesnym rynku pracy, z uwzględnieniem regionalnego i lokalnego rynku pracy.

            Więcej szczegółów w zakładce Doradztwo zawodowe

             

          • Sprzątanie Świata - Akcja Gminy Komorniki

          • Nasza szkoła włączyła się do gminnej akcji Sprzątanie Świata. Wyposażeni w rękawiczki i wielkie worki, nieśmiało wyruszyliśmy w poszukiwaniu śmieci. Nie spodziewaliśmy się, że worki zapełnią się w tak szybkim tempie...Dzięki DZIECIOM mamy już czyste Plewiska! Dbajmy o to, żeby tak pozostało...

          • Nakrętkowy zawrót głowy - podsumowanie

          • We wrześniu odkręciliśmy się na pomaganie!  Tym razem postanowiliśmy wesprzeć małą Martynkę, która po wszczepieniu implantu ślimakowego uczy się słyszeć świat. Wolontariat to nauka słuchania, nauka uważności i wrażliwości. My uczymy się tego od Was - codziennie i za tą wyjątkową lekcję dziś szczególnie Wam dziękujemy! Niech się toczy, jak kolorowa, plastikowa nakrętka wrzucona do naszego zbiórkowego kartonu!