• 2 maja, sekretariat nieczynny

     • Uprzejmie informuję, że w dniu 2 maja, sekretariat szkoły będzie nieczynny.

     • Strajk zawieszony

     • W związku z jutrzejszym zawieszeniem akcji strajkowej, informuję, że zajęcia lekcyjne zostają wznowione 29 kwietnia b.r., według planu. Proszę kontrolować dziennik elektroniczny, gdyż mogą pojawić się zastępstwa.

     • 26 kwietnia 2019

     • Szanowni Państwo, dnia 26 kwietnia 2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach odbywać się będą w godzinach od 7.00-17.00 dla klas 0-3. O przyjęciu dzieci na zajęcia decyduje kolejność zgłoszenia telefonicznego.

     • 25 kwietnia 2019

     • Szanowni Państwo, w dniu 25 kwietnia 2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach bedą odbywać się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci z klas 0-3. Decyduje telefoniczna kolejność zgłoszeń.

     • 24 kwietnia 2019

     • Szanowni Państwo dnia 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach odbywać się będą zajęcia opiekuńczo wychowawcze w godzinach od 7.00 do 17.00.O przyjęciu dziecka na zajęcia decyduje kolejność zgłoszenia telefonicznego.

     • Informacja

     • Szanowni PaństwoUprzejmie informuję, że w dniach 18 kwietnia (czwartek), 19 kwietnia (piątek) oraz 23 kwietnia (wtorek) będzie możliwość zapisania dziecka z klas 0-3 na zajęcia opiekuńcze w godzinach 7.00-17.00. Niestety obecnie jestem w stanie zorganizować tylko jedną grupę - 25 osobową, proszę więc o zapisywanie telefoniczne dzieci w godzinach pracy sekretariatu (7.30-15.30). 

      Z wyrazami szacunku M. Woźniak

     • Odwołany dyżur

     •  Dyżur dyrektora szkoly z dnia 17 kwietnia b.r., zostaje odwołany z przyczyn organizacyjnych.

     • Egzamin ósmoklasisty

     • W dniach 15-17 kwietnia b.r., planowany jest egzamin ósmoklasisty. Uczniów klas ósmych prosimy o przybycie do szkoły o godzinie 8.00, zbiórka na parterze w hollu szkoły. Proszę obowiązkowo zabrać ze sobą długopis z czarnym tuszem (na matematykę linijkę), a telefon zostawić w domu lub w szafce szkolnej.

      15 kwietnia - język polski, 120 minut+60

      16 kwietnia - matematyka, 100 minut+50

      17 kwietnia - język obcy nowożytny, 90 minut+45

      Powodzenia!

     • Zajęcia w dniach 10-12 kwietnia

     • W dniach 10-12 kwietnia (środa - piątek) w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach w godzinach od 9.00 do 14.00 uruchamiane są 2 grupy do 25 dzieci w wieku powyżej 8 roku życia. Jedna grupa - zajęcia sensoryczno-plastyczne, druga grupa- zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Zajęcia te są organizowane przez organ prowadzący i poprowadzą je osoby z zewnątrz. 

      Z wyrazami szacunkuM. Woźniak

     • Egzaminy sprawnościowe w SP 2 Komorniki

     • Uwaga!

       

      Z powodu strajku szkolnego testy sprawnościowe dla uczniów kandydujących do klasy 4. sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach zostają odwołane. W oddzielnym komunikacie poinformujemy Państwa o aktualnej dacie i godzinie przeprowadzenia testów.

       

      Bardzo dziękuję, 

      Karolina Cicha, wicedyrektor SP 2 w Komornikach

     • Informacja o strajku

     • Szanowni Państwo,

      wszystko wskazuje na to, że do zapowiadanego w dniu 08.04.2019 r. strajku nauczycieli dojdzie. W tym dniu dopiero będę posiadała informacje na temat ostatecznej liczby osób, które do strajku przystąpią. Z uwagi na fakt, iż w poniedziałek nie jestem w stanie zorganizować zajęć dydaktycznych jak i opiekuńczych przypominam, iż rodzic dziecka do lat 8 może skorzystać z prawa do opieki zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2017 r. poz. 1368 z późn. zm.).

      Dla dzieci powyżej 8 roku życia organ prowadzący proponuje zajęcia rekreacyjne, które będą odbywały się w DK Remiza w Plewiskach w poniedziałek i wtorek w godz. 9.00-14.00 (szczegóły w załączniku).

      Przesyłam Państwu także pismo  Kuratora Oświaty kierowane do Rodziców (w załączniku).

      Proszę na bieżąco śledzić informacje na e-dzienniku związane z organizacją pracy szkoły w najbliższych dniach.


      Z poważaniem

      Marlena Woźniak

      Dyrektor szkoły


      Załącznik nr 1

      Załącznik nr 2

     • Sukces artystyczny Aleksandry Kucharzyk

     • Aleksandra Kucharzyk z klasy VI A zdobyła II miejsce w kategorii klas IV - VI konkursu plastycznego „Co skrywają nasze lasy? Ślady historii w polskich lasach” organizowanego przez Nadleśnictwo Konstantynowo. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

      https://m.facebook.com/konstantynowo/posts/2552783818069051

     • Dyżur wicedyrektora - zmiana terminu

     • Uprzejmie informuję, że  dzisiejszy dyżur pana Jakuba Szeszuły nie odbędzie się. Zapraszam w dniu jutrzejszym (piątek 5 kwietnia) od godziny 7.00.

     • Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi.

     • Udało się! Dzięki zaangażowaniu naszych świetlic zdobyliśmy CERTYFIKAT ŚWIETLICY PRZYJAZNEJ UCZNIOWI. Od września 2018 roku do marca 2019 roku realizowaliśmy 10 zadań przewidzianych w regulaminie, wśród których znalazły się m.in. konkursy plastyczne i recytatorskie, zorganizowanie przedstawienia teatralnego czy dnia wspólnego czytania. Całość koordynowała Pani Katarzyna Orkiszewska - wychowawca świetlicy.

      Jest moc! BRAWO!

     • 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu - ubierz się na niebiesko!

     • W Polsce jest to kilkadziesiąt tysięcy osób, które potrafią niezwykłe rzeczy! Muzykują, liczą, a nawet malują obrazy. Na co dzień jednak borykają się z szeregiem trudności, które samemu trudno przezwyciężyć. Osoby z autyzmem, bo o nich mowa obchodzą swoje święto 2 kwietnia. Z tej okazji zachęcamy Was do włączenia się w ogólnopolską kampanię społeczną „Polska na niebiesko”. We wtorek 2 kwietnia przyjdź do szkoły ubrany na niebiesko – pokaż, że pamiętasz. W tym dniu uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość wykonania kartek świątecznych, które przekażemy podopiecznym przedszkola specjalnego w Poznaniu!

     • Rekolekcje Szkolne 2019

     • Szanowni Państwo,

      zbliża się czas Rekolekcji Wielkopostnych organizowanych przez naszą Parafię. Rekolekcje odbywać się będą w naszej szkole od 1 do 3 kwietnia 2019. Hasło tegorocznych Rekolekcji: Znam tego Człowieka - Jezusa. Jestem Jego uczniem.  

       

      Lekcje będą skrócone, poniżej szczegółowy plan Rekolekcji .

       

      REKOLEKCJE SZKOLNE 1 - 3 IV 2019

      Poniedziałek

      Zajęcia rekolekcyjne w auli

      lekcja   klasy

          1       1 i 2

          2        4

          3        0

          4        5 i 6

          5        7 i 8

      Kl. 3a - godz. 7.30 do 8.15 - zajęcia w klasie z księdzem i katechetką; pozostałe wg planu

      Kl. 3b - godz. 08.40 - 09.25 - zajęcia w klasie z księdzem i katechetką; pozostałe wg planu

      Kl. 0 - 3 - zajęcia wg planu lekcji z przerwą na rekolekcje wg powyższego planu

      Kl. 4 - zajęcia od rana wg planu lekcji z przerwą na rekolekcje; zwolnieni do domu po 4 lekcji

      Kl. 5 - 8 -  zajęcia od rana wg planu, po zajęciach w auli - zwolnieni do domu

       

      Wtorek

      Zajęcia rekolekcyjne w auli

      lekcja    klasy

          1       1 i 2

          2        4

          3        0

          4        7 i 8

          5        5 i 6

      Kl. 3b - godz. 7.30 do 8.15 - zajęcia w klasie z księdzem i katechetką; pozostałe wg planu

      Kl. 3a - godz. 08.40 - 09.25 - zajęcia w klasie z księdzem i katechetką; pozostałe wg planu

      Kl. 0 - 3 - zajęcia wg planu lekcji z przerwą na rekolekcje wg powyższego planu

      Kl. 4 - zajęcia od rana wg planu lekcji z przerwą na rekolekcje; zwolnieni do domu po 4 lekcji

      Kl. 5 - 8 -  zajęcia od rana wg planu, po zajęciach w auli - zwolnieni do domu

       

      Spowiedź w kaplicy dla chętnych:

      po 4 lekcji (ok. 11.20)  - dla kl. 7 i 8

      po 5 lekcji (ok. 12.15) - dla kl. 5 i 6

       

      Środa

      Zajęcia rekolekcyjne w auli

      lekcja  klasy

          1      1 i 2

          2       3

          3       0

      Kl. 0 - 3 - zajęcia wg planu lekcji z przerwą na rekolekcje wg powyższego planu

      Kl. 4 - 8 - Pierwsze 3 lekcje wg planu;

      następnie o godz. 10.30 - Msza św. w Sali gimnastycznej

     • Jest nas więcej

     • Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach przystąpiła do projektu "Jest nas więcej".

      Hejt wśród młodzieży jest poważnym problemem. Fundacja Orange rozpoczęła kampanię społeczną #jestnaswiecej, by pokazać, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać to zjawisko.www.jestnaswiecej.pl

      Hejterzy w internecie są bardzo głośni, ale wcale nie jest ich najwięcej. Dołącz do nas. Pokaż, że #jestnaswiecej przeciwko hejtowi i za lepszym internetem.

     • Edukacyjna Sieć Antysmogowa

     • Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach przystąpiła do projektu "Edukacyjna Sieć Antysmogowa".

       

      Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

      Projekt ESA. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Szkoły - jako instytucje kształcące dzieci i młodzież oraz ważne ośrodki opiniotwórcze - są właściwym miejscem, w którym wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów, mających wpływ na jakość życia.

      Szkoły, biorące udział w projekcie „ESA”, zostały wyposażone w mierniki, oznaczające jakość powietrza. Dane zbierane przez mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności. Uczniowie wykorzystując dane archiwalne mogą wykonywać pod kierunkiem nauczycieli własne badania i analizy w korelacji, z czynnikami atmosferycznymi.

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach https://esa.nask.pl/szkola/id/286

     • 350 tysięcy SKS-iaków, czyli SKS-y wracają do szkół

     • Udajmy się w sentymentalną podróż! Cofamy się w czasie i jesteśmy na SKS-ach z dawnych lat. Dlaczego? Bo większość sportowych przygód zaczynało się właśnie na szkolnych boiskach! Kiedyś SKS-y cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zapewne wszyscy miło je wspominają…Przenosimy się do teraźniejszości – SKS-y wróciły do szkół!

      Aktualnie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych również korzystają z zajęć realizowanych w tej sprawdzonej formule nawiązującej do sportowych tradycji. Reaktywacja Programu Szkolny Klub Sportowy została zainicjowana w 2017 r. przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę. Obecnie trwa jego trzecia edycja. Głównym celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy korzystają z dodatkowych, pozalekcyjnychi bezpłatnych zajęć sportowych, prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego (dwa razy w tyg. po 60 min.).

      Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.szkolnyklubsportowy.pl

     • 21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • Czwartek okazał się jednym z najbardziej kolorowych dni w naszej szkole. A wszystko to za sprawą skarpetkowego zamieszania. Wielu z nas włożyło na siebie skarpetki nie do pary, wszystko po to by okazać solidarność z osobami z Zespołem Downa, które 21.03 obchodziły swoje święto. W klasach i w czasie zajęć świetlicowych przybliżaliśmy sobie trudności z którymi zmagają się osoby z trisomią chromosomową, ale także poznawaliśmy ich mocne strony i talenty. To był niezwykły dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci. Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w jego obchody serdecznie dziękujemy! Akcja odbyła się z inicjatywy wolontariatu szkolnego.