• Wycieczka zawodoznawcza klas ósmych

na Arenę Zawodów 15.11.2019r.

(doradztwo zawodowe)

W miniony piątek 15.11.2019r. klasy ósme miały przyjemność gościć w poznańskiej Hali Arena, gdzie wystartowała kolejna edycja "Areny zawodów". Wydarzenie zorganizowano w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców". Projekt promował świadomy wybór szkolnictwa zawodowego jako dalszej ścieżki edukacji po ukończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej.

Na tzw. wyspach zawodów w poszczególnych branżach, zaprezentowano ponad 60 kierunków kształcenia. Dla uczestników (uczniów, rodziców, nauczycieli) przygotowano mnóstwo atrakcyjnych pokazów oraz zadań praktycznych związanych z określonymi zawodami. - Uczeń sam mógł odnaleźć się w tym, co najbardziej mu odpowiada. Na wyspach były stanowiska pracy, warsztaty, pokazy w rozmaitych dziedzinach: fryzjerskiej, budowlanej, gastronomicznej, mechanicznej, elektrycznej. Arena Zawodów była również okazją do spotkania z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnianiem specjalistów w konkretnych dziedzinach i tak przykładowo przy stoisku Porsche zachęcano ósmoklasistów do podjęcia nauki w Technikum Samochodowym, tak aby w kolejnym etapie mogli podjąć pracę w tej firmie.

Oto opinie uczniów klas ósmych naszej szkoły na temat pobytu na Arenie Zawodów:

Wydarzenia „Arena Zawodów” było bardzo interesujące dla nas, jako uczniów. Dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy na własne oczy co robią nas starsi koledzy na zajęciach w technikach. Były zorganizowane różne warsztaty takie jak np. dekorowanie babeczek, czy rzeźbienie w drewnie, a nawet łączenie obwodu elektrycznego. „Arena zawodów” na pewno pomoże uczniom w wyborze odpowiednich dla nich szkół.

Ligia, klasa 8 b

Moim zdaniem wycieczka na Arenę Zawodowców była bardzo pouczająca i interesująca. Dowiedziałem się bardzo wielu informacji o różnych szkołach lecz żadna mnie nie zainteresowała żeby do niej pójść. Ale wycieczka mi się bardzo podobała.

Dawid, 8b

Moim zdaniem dzisiejszy wyjazd na arenę zawodowców był bardzo udany. Było tam wystawionych wiele, bardzo ciekawych szkół. Szkoła, którą wstępnie wybrałem także była tam wystawiona i przyznaję, że dzisiejszy wyjazd jeszcze bardziej utwierdził mój wybór. Czas, który tam spędziłem na pewno nie był stracony i cieszę się, że mogłem tam być.

Szymon, 8b