• Klub Małego Muzyka

Zerówki raz w miesiącu spotykają się na auli w ramach „Klubu Małego Muzyka”. W październiku poznaliśmy kroki Krakowiaka oraz charakterystyczne elementu stroju Krakowianki. Był też Lajkonik!

• E-papieros - zagrożenie

Dnia 7 października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

• CodeWeek 2019 w naszej szkole!

Nasza szkoła bierze udział w siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania!

O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu?
              Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski
              Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019 . Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do
              której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

• Noc Zawodowców

04.10.2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu związanym z DORADZTWEM ZAWODOWYM. Była to druga edycja NOCY ZAWODOWCÓW w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu – To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która ma celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Poznaliśmy ofertę edukacyjną szkoły – kształci ona w technikach o kierunkach: technik automatyk, informatyk, teleinformatyk, elektronik, fotografii i multimediów.

• Sprzątanie Świata - ciąg dalszy

Klasy starsze naszej szkoły również włączyły się do akcji Sprzątania Świata. Kierując się słowami, że "Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci" młodzież posprzątała okolice szkoły, kościoła oraz park. Sprzątanie pokazało nam, że stan naszego środowiska zależy tylko i wyłącznie od nas.