• Zestawienie konkursów WKO

Uczniowie SP nr 2 wzięli udział w 9, spośród 11 konkursów, organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Ogólna liczba uczniów, którzy przystąpili do konkursów na poziomie szkolnym, wyniosła 108 z czego najwięcej przypadło na matematykę - 30, najmniej na chemię - 2.

Tylko z geografii jeden uczeń uzyskał taką liczbę punktów, która pozwoliła mu zakwalifikować się do dalszego etapu.

• Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

Szkoła Podstawowa nr 2 wspiera Fundację Polskich Wartości, która niesie pomoc naszym Rodakom i Bohaterom mieszkającym na Kresach. Nazwa akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Naszą akcją oddamy hołd Rodakom - naszym współczesnym bohaterom.

• Teatr on-line "Baśń o trzech konikach"

Teatr on-line w naszej szkole.Dzisiaj kilka klas w naszej szkole obejrzało transmisję spektaklu "Baśń o trzech konikach" prosto z Teatru Animacji z Poznania. Przy tej okazji odwiedziła nas telewizja, która towarzyszyła naszym uczniom w tym wydarzeniu. Zachęcamy do obejrzenia dzisiejszego TELESKOPU O GODZ. 18.30. A jeśli ktoś nie zdąży dzisiaj, może wejść na www.poznan.tvp.pl

• Brąz szczypiornistów

Reprezentacja naszej szkoły podczas Gminnych Zawodów w Piłce Ręcznej, które odbyły się 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Plewiskach, zdobyła trzecie miejsce! Brązowi medaliści z klas szóstych i siódmych: Mateusz Nawrot, Tymoteusz Kowalski, Michał Mazurek, Bartosz Ślęga, Mateusz Kowalewski, Maksymilian Dominiak, Piotr Kaczan, Norbert Sakowicz i Jędrzej Smogur z wielkim zaangażowaniem walczyli o najlepsze wyniki z zawodnikami ze szkół z gminy Komorniki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

• Arena zawodów 15.11.2019 r.

W miniony piątek 15.11.2019r. klasy ósme miały przyjemność gościć w poznańskiej Hali Arena, gdzie wystartowała kolejna edycja "Areny zawodów". Wydarzenie zorganizowano w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców". Projekt promował świadomy wybór szkolnictwa zawodowego jako dalszej ścieżki edukacji po ukończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej.

• Projekt 3d

Trwa realizacja projektu 3d, efektem którego będą prace przeznaczone na konkurs szkolny, a następnie międzyszkolny. Osoby zainteresowane mogą się przyłączyć realizując własny projekt z dziedziny dowolnej. Praca musi być w pełni samodzielna wykonana w dowolnym programie do modelowania.

Prowadzący projekt oraz zapisy Robert Laskowski (kontakt osobisty sala 209)