Aktualności
Półkolonie z Manią Programowania
Lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik testu predyspozycji
Zjazd Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Gminy Komorniki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach 07.06.2022r.
(Relacja w telewizji STK: https://komorniki.telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/wspolpraca-poplaca )
Czerwiec to czas podsumowań w każdej szkole. W tym roku, a dokładniej 7 czerwca Samorządy Uczniowskie miały okazję dokonać ewaluacji swoich działań w wyjątkowy sposób. Mianowicie biorąc udział w I Zjeździe Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych gminy Komorniki. Tematem przewodnim była współpraca ze środowiskiem szkolnym i lokalnym. Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami różnych szkół.
W Zjeździe wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach, Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Chomęcicach, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Dopiewcu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach.
Po uroczystym otwarciu Zjazdu przez Dyrektor panią dr Marlenę Woźniak, przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wysłuchali wykładu poprowadzonego przez Przewodniczącego Rady Gminy pana Mariana Adamskiego. Nasz gość opowiedział o tym jak wygląda podział obowiązków i praca w Radzie Gminy, dowiedzieliśmy się jak przebiega planowanie pracy samorządu i poznaliśmy wiele ciekawostek na temat edukacji w naszej gminie. Na koniec swojego przemówienia Przewodniczący Rady Gminy wręczył na ręce Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach Statut Gminy Komorniki oraz Akt założycielski Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach z 2016r.
Kolejnym punktem programu w którym wzięli udział obecni na zjeździe uczniowie był wykład oraz rozmowa z zastępcą przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach, panem Pawłem Homenko. Przemówienie zostało opracowane tak, by to publiczność mogła wybierać omawiany temat. Każdy z nich był bardzo ciekawy. Poczynając od tego jak przebiegała współpraca przy organizacji Festynu Wielkanocnego w szkole poprzez pracę z małymi i dużymi zespołami z którymi spotkał się pan Paweł w swojej karierze zawodowej, po organizowanie i planowanie pracy związanej z tworzeniem gier, grafik oraz działań dotyczących bezpieczeństwa narodowego. Wystąpienie to idealnie wpisało się w tematykę spotkania: Współpraca popłaca. Myśl lokalnie, działaj globalnie.
Następnie przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wzięli udział w debacie „Podział obowiązków i ich realizacja”, w trakcie której odpowiedzieli na trzy pytania.
Po interesującej dyskusji, w trakcie której mieliśmy okazję zapoznać się z ciekawymi poglądami naszych uczniów przyszedł czas na prezentację własnych dokonań. Każdy Samorząd Uczniowski przedstawił prezentację na temat najciekawszych przedsięwzięć, które zostały zrealizowane w danej szkole. Wiele inicjatyw prezentowanych przez przedstawicieli różnych szkół wymagało dobrej współpracy ze środowiskiem szkolnym i lokalnym. Dzięki tym wystąpieniom dzieci mogły zainspirować swoich rówieśników do kolejnych działań. Prezentowane pomysły były bardzo dobrą okazją do dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Przedostatnim punktem w naszym programie były warsztaty na temat: „Jak skutecznie współpracować w szkole i środowisku lokalnym?”. W trakcie których przedstawiciele różnych Samorządów Uczniowskich musieli wypracować rozwiązania na takie zagadnienia jak:
- Jakie korzyści wynikają dla członków zespołu z faktu przynależności do niego?
- W jaki sposób utrzymujemy kontakty z otoczeniem?
- Jakie wartości są dla nas istotne?
- W jaki sposób rozwiązujemy pojawiające się problemy?
- Kto jest zainteresowany tym, abyśmy odnieśli sukces?
Po zmaganiach umysłowych, burzliwych debatach, wymianie doświadczeń i spostrzeżeń przyszedł czas na odpoczynek. W trakcie popołudnia z samorządnością każda grupa przedstawicieli z wszystkich szkół mogła wziąć udział w Plewiejskiej Grze Terenowej, dzięki której mieli okazję poznać atrakcje przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszej miejscowości.
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach serdecznie dziękuje wszystkim opiekunom i uczestnikom za udział. Liczymy, że zorganizowany przez nas Zjazd będzie inspiracją do podejmowania kolejnych ciekawych działań w Waszych szkołach.
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego
Marta Kazimierczak-Con
Bernadetta Mika
VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania
W dniu 6 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Plewiskach odbył się VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 2.
W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły- Maria Kościelna oraz Barbara Przylepa.
Miło nam ogłosić, iż Basia zajęła I miejsce!!!!
Serdecznie gratulujemy obu uczestniczkom!
Życzymy dalszych sukcesów oraz czerpania przyjemności z czytania książek!
MŁODZICZKI STARSZE U-13 WICEMISTRZYNIAMI POLSKI
W dniach 25 – 29 maja zespół młodziczek starszych występujący jako MOSKAWA Środa Wielkopolska wziął udział w turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski kategorii U-13. Turniej odbył się w Ostrowi Mazowieckiej a zespół w grupie eliminacyjnej osiągnął następujące wyniki:
- zwycięstwo 66:34 z MKS MOS Konin
- porażka 52:56 ze ŚLĘZĄ Wrocław
- zwycięstwo 62:52 z MMKS KATARZYNKI Toruń.
Zajęcie II miejsca w grupie dało MOSKAWIE prawo gry w półfinale gdzie zespół pokonał po dogrywce 59:50 MUKS Poznań.
W spotkaniu finałowym uległ ŚLĘZIE Wrocław 45:65.
Zawodniczkami srebrnego zespołu były uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach
- PAULINA KEMPIŃSKA,
- ANASTAZJA KLIMEK,
- JESSICA KLIMEK
- KATARZYNA OLEJNICZAK.
Gościnnie towarzyszyła trenująca i ucząca się w naszej szkole MARGARITA GRASHCHENKO.
Archiwum Aktualności