• Flaga Ukrainy
     • Pomoc Ukrainie

     • W obliczu niepokojącej sytuacji na Ukrainie zagrażającej suwerenności tego niepodległego kraju wyrażamy swoją solidarność i jedność z narodem ukraińskim w tych trudnych chwilach.

      Sercem jesteśmy z mieszkańcami Winnicy, naszego miasta partnerskiego na Ukrainie oraz wszystkimi obywatelami Ukrainy. Jesteśmy gotowi nie tylko do symbolicznych gestów, ale także do realnej pomocy.

      Według szacunków w gminie Komorniki mieszka ok. 550 obywateli Ukrainy. To są nasi sąsiedzi, znajomi, rodzina. W tym trudnym czasie wesprzyjmy ich dobrym słowem i gestem. Zainteresujmy się ich losem, zwróćmy uwagę, czy czegoś nie potrzebują.

      Osoby zainteresowane wsparciem mogą zgłaszać tam rodzaj oferowanej przez siebie pomocy.

      ukraina@komorniki.pl

      Dodatkowo PCK uruchomił konto, na które można dokonywać wpłat 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”.

      Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na zakup żywności, materiałów opatrunkowych i zabezpieczenie innych, ważnych potrzeb.

      Do akcji pomocy Ukrainie również dołącza nasza szkoła. Szczegóły wkrótce na naszej stronie i na Facebooku.

      Źródło: komorniki.pl, zdjęcie pixabay.com

     • Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

     • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach

      ogłasza

       

      1. Rekrutację dzieci z rocznika 2016 do oddziału wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023 zamieszkałe na terenie Gminy Komorniki. Rekrutacja odbywa się elektronicznie                   w systemie „Nabór” dostępnym na stronie https://nabor.pcss.pl/komorniki

      Zachęcamy również do zapoznania się z Komunikatem zamieszczonym w dniu 10.02 br. na stronie Gminy Komorniki

      https://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=3&dzialy=3&artykul=4881&akcja=artykul

       

      2. Zapisy dzieci z rocznika 2015 do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 zamieszkałych                   w obwodzie szkoły. Dzieci z rocznika 2016 mogą zostać przyjęte do klasy I na wniosek rodzica, po dostarczeniu zaświadczenia o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego Zgłoszenie dzieci do klasy I odbywa się w formie tradycyjnej poprzez dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia do sekretariatu. Wniosek dostępny jest na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja klasy 1-8

      Obwód szkoły - ulice: Bazyliowa, Brzozowa, Bukowa, Bursztynowa, Cechowa, Cicha, Dojazd, Fabianowska od numeru 71, Graniczna,  Grunwaldzka od ulicy Kolejowej do granicy z miastem Poznań, Jarzębinowa, Kolejowa od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Miętowej, Klonowa, Kminkowa, Koperkowa, Krótka, Kupiecka, Kuźnicza, Lawendowa, Letnia,  Lubczykowa, Lukrecjowa, Miętowa, Miodowa, Mokra, Ogrodowa, Owsiana, Pasieki, Pasterska, Podgórna,  Południowa, Północna, prof. Jana Kozłowskiego, prof. Wacława Strażewicza, Przewozowa, Pszenna, Rolna, Rumiankowa, Słoneczna, Spokojna, Skryta, Stawna, Sucha, Szafranowa, Szałwiowa, Szczypiorkowa, Tymiankowa, Wołczyńska, Wschodnia,  Zakładowa, Zachodnia, Zacisze, Zielarska, Żytnia, Zbożowa.

       

      Termin rekrutacji i zapisów dzieci:  od 28 lutego  do 11 marca 2022 r. w godzinach pracy szkoły (7.00-15.30  oraz dodatkowo 28.02, 02.03, 07.03, 09.03 do godz. 17.00)

       

      Przy zapisie dziecka rodzic przedstawia do wglądu swój dowód osobisty oraz oryginał skróconego aktu urodzenia dziecka.

       

      Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w zakładce rekrutacja.

     • List Ministra Edukacji i Nauki

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

       

      od prawie dwóch lat zmagamy się z pandemią COVID-19. W sytuacji zagrożenia epidemicznego staramy się podejmować działania, które przyczyniają się do ograniczenia ryzyka zakażenia i zwiększenia bezpieczeństwa. Od wielu miesięcy przedszkola, szkoły
      i placówki funkcjonują w podwyższonym reżimie sanitarnym, który regulują ogólnie obowiązujące przepisy, w tym także wytyczne MEiN, MZ i GIS dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzenie podwyższonych standardów bezpieczeństwa służy temu, aby nauka i opieka mogły odbywać się w trybie stacjonarnym
      jak najdłużej. Dla rozwoju każdego dziecka – bez względu na to, na jakim etapie edukacji się znajduje – bardzo ważne jest systematyczne wsparcie nauczyciela, bezpośrednia komunikacja oraz nawiązywanie i podtrzymywanie relacji rówieśniczych w przyjaznym otoczeniu.

      Specjaliści z zakresu chorób zakaźnych podkreślają, że w walce z epidemią dużą rolę odgrywa solidarność społeczna, w tym także decyzje podjęte przez rodziców uczniów. Dlatego zwracam się z gorącym apelem o odpowiedzialne reagowanie w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych COVID-19 u Państwa dziecka. W przypadku podejrzenia zakażenia kluczowa jest konsultacja z lekarzem oraz nieposyłanie dziecka do szkoły lub przedszkola.

      Jedną z zasadniczych zmian w podejściu do walki z COVID-19 jest wprowadzenie w pełni darmowych testów, które można zrealizować bez skierowania od lekarza. Dziecko można zapisać na test na koronawirusa (SARS-CoV-2) przez kwestionariusz umieszczony na stronie:https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa.

      Od 27 stycznia 2022 r. test można wykonać także w aptece, która spełnia standardy bezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-dzialania-rzadu-w-odpowiedzi-na-v-fale-pandemii.

      Pozostawienie w domu dziecka z objawami chorobowymi oraz konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przyczynią się do zminimalizowania nie tylko ryzyka zakażenia SARS-CoV-2, ale także innych infekcji wirusowych, w tym grypy i zachorowań grypopodobnych. Te standardowe działania profilaktyczne mają wpływ nie tylko na bezpieczeństwo zdrowotne całej społeczności szkolnej, ale także ograniczają nieobecności w szkole. Lekarz, na podstawie wywiadu oraz badania dziecka, posiada kompetencje, aby dokonać rzetelnej oceny jego stanu zdrowia i określić dalsze postępowanie. Tylko w przypadku stwierdzenia choroby zaleca konieczność pozostania w domu i dalszą rekonwalescencję.

      Pragnę wszystkim Państwu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasowe działania profilaktyczne, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko w szkole,
      ale również poza nią. Profilaktyka, w tym szczepienia, jest skuteczną bronią nas wszystkich w walce z pandemią.

       

       

      Z wyrazami szacunku

      Sekretarz Stanu 

      Marzena Machałek

       

    • 23.02.2022r. Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
     • 23.02.2022r. Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

     • Z tej okazji Samorząd Uczniowski chce pokazać wszystkim uczniom naszej szkoły, że nie jesteście sami. Przy współpracy ze specjalistami w naszej szkole zorganizowaliśmy dla uczniów, którzy potrzebują porozmawiać z kimś, kto może Was wesprzeć dyżury naszych specjalistów.

      Chcesz znaleźć pomoc? Po prostu porozmawiać z kimś, kto Ciebie wysłucha i podpowie jak najlepiej poradzić sobie z tym co Tobie sprawia przykrość? Właśnie jutro masz do tego okazję. Nie każdy jest na tyle odważny, by zapukać do gabinetu naszego psychologa lub pedagoga, dlatego polecamy skorzystać z konsultacji online.

      Co należy zrobić?
      1. Dołącz do google classroom Samorządu Uczniowskiego z kodem: 4uexnz2
      2. Wybierz godzinę kiedy będziesz chciał / chciała się połączyć.

      23.02.2022r. nasi specjaliści będą czekali na ciebie online:

      • 17:00-17:30 p. Bogusław Kwiatkowski
      • 17:30-18:00 p. Renata Wiśniewska
      • 18:00-18:30 p. Aneta Zastróżna

      Dołącz do spotkania i pamiętaj, że masz z kim porozmawiać, nie jesteś sam.
      Pomoc możesz znaleźć w domu, szkole i nawet na infolinii. Podajemy również numery linii pomocowych, które znajdziecie w tym dokumencie:
       https://files.librus.pl/img/22/02/fitaka/a_fitaka_linie_pomocowe.pdf 

      Trzymajmy się razem!

      Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na naszych specjalistów i Samorząd Uczniowski.

     • Drzwi otwarte

     • Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie online z dyrekcją szkoły oraz przyszłymi wychowawcami klas pierwszych i zerówek.  Spotkania odbędą się na platformie Zoom.

      Terminy: 

      • zerówki - 1 marca godzina 17.00

       Dołącz Zoom do spotkania przez przeglądarkę
       https://us02web.zoom.us/j/82788403506?pwd=VlkwT3hHQVpyTzdUbzhMRTFNdFlqdz09

       Dołącz do spotkania przez aplikację:
       Identyfikator spotkania: 827 8840 3506
       Kod dostępu: 9Qpr5P
      • klasy 1 - 2 marca godzina 18.00

       Dołącz Zoom do spotkania
       https://us02web.zoom.us/j/81799104492?pwd=NHpyWHM0TWh4VGszazBVUWhIRE1SQT09

       Dołącz do spotkania przez aplikację
       Identyfikator spotkania: 817 9910 4492
       Kod dostępu: qZS3jQ

      Poznaj naszą szkołę w czasie wirtualnego spaceru bit.ly/sp2-wirtualny-spacer

     • Sukces uczniów klasy 0c

     • Nasi najmłodsi sportowcy z klasy 0c. Zapaleni biegacze, Oliwka Włodarczyk i Piotrek Lóssa. W ten weekend brali udział w 2 Poznańskim Biegu Otwarcia Igrzysk Olimpijskich na stadionie na Golęcinie. Obydwoje biegli na dystansie 393 m i zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach.