• Szkolny autobus

• Informujemy, że autobus szkolny  zaczyna trasę o 7.10

Odjazdy ze szkoły odbywać się będą o 15.20, 16.15 i  o 17.05.

Zmiany zaczną obowiązywać od 3.10.2022 r.

• Zajęcia dodatkowe - zewnętrzny organizator

• Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych organizowanych przez zewnętrzne firmy na terenie naszej szkoły. Szczegółowa ofera w zakładce Z życia szkoły/Zajęcia dodatkowe/Zajęcia zewnętrzne

• Mali podróżnicy z 2d i wielkie przygody

• W czerwcu zakończyliśmy tegoroczny udział w projekcie edukacyjnym „Wirtualne podróże” – „Nauka w plecaku”. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele osobliwych miejsc w Polsce i na świecie.

W październiku zadano nam pytanie „ Czy warto podróżować?”. Dzisiaj  wszyscy, snując już wakacyjne plany, odpowiedzieliśmy zgodnie, że nie tylko warto, ale również trzeba zwiedzać i poznawać nasz kraj i świat, bo podróżując mamy okazje podziwiać piękno przyrody, obiekty kultury,  poznawać dorobek wielu pokoleń i nawiązywać nowe przyjaźnie.

Na każde spotkanie w ramach projektu czekaliśmy z ogromną niecierpliwością. W ciągu całego roku szkolnego udało nam się zwiedzić wirtualnie wioskę św. Mikołaja i Majorkę, dowiedzieć się, że krasnoludki spotkamy nie tylko we Wrocławiu ale również w Suwałkach, a w Warszawie na Starówce możemy wysłuchać piosenki kataryniarza Jana. Podziwialiśmy piękne klify nad Bałtykiem i odwiedziliśmy smoka wawelskiego w Krakowie. Będąc prawdziwymi światowcami dowiedzieliśmy się, jak i dlaczego powstała strefa Schengen, co można zobaczyć i przymierzyć w Parku Asterix i jak najlepiej zrobić zdjęcie pod Wieżą Eiffla.

Te wirtualne spotkania stały się dla nas  inspiracją do podejmowania wielu innych działań. Ustaliliśmy, że chryzantema nie musi tylko kojarzyć się z listopadowym świętem, bo cesarz Japonii wręcza swoim poddanym Order Chryzantemy, a wiele państw to wspaniałe monarchie. Wiemy już, że w Afryce można skryć się pod baobabem i jakie bajki opowiadają sobie mali mieszkańcy tego kontynentu. Chętnie spróbowalibyśmy różnych odmian bananów, ale o durianie wolimy tylko poczytać.

Wzięliśmy udział w wymianie pocztówkowej z innymi uczestnikami projektu. Swoje spostrzeżenia, ale również notatki z klasowych wycieczek zapisywaliśmy w założonych ,,Zeszytach podróżnika’, którymi pochwaliliśmy się przed naszymi rodzicami.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu udamy się w podróż z ,,Nauką w plecaku”. Do zobaczenia we wrześniu!