• Klub Młodego Przyrodnika w Warszawie

     • W miniony weekend Klub Młodego Przyrodnika z naszej szkoły wziął udział w 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku była woda. Naszą szkołę pod opieką Pani Klaudii Sobocińskiej reprezentowały cztery uczennice - Joanna Czarnecka i Jagoda Soporowska z klasy 6B oraz Maria Kiersk i Maria Nowak z klasy 7D. Dziewczęta animowały podczas Pikniku - pomagały w przeprowadzaniu trzech eksperymentów zaproponowanych przez nasz Klub. W piątkowe popołudnie odbyły się warsztaty integracyjne w Centrum Nauki Kopernik podczas których lepiej się poznaliśmy, zobaczyliśmy miejsce naszych działań oraz mieliśmy czas na wspólny posiłek. Sobota to był dzień pełen wrażeń. Oprócz animowania podczas Pikniku wzięłyśmy również udział w pokazie planetarium o gwiazdozbiorach. W tym dniu mogłyśmy zwiedzić wystawy Centrum Nauki Kopernik oraz stanowiska, które prezentowały się podczas Pikniku. Wieczorem obejrzałyśmy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. W niedzielę udało się nam również zwiedzić Stare Miasto.

      Wspólne eksperymentowanie jest naprawdę ciekawe. Udział w tegorocznym Pikniku to dla nas niesamowite doświadczenie i wspaniała przygoda!

     • Sukces w konkursie SPRACHDOKTOR

     • Bardzo miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

      W kategorii klas szóstych Antonina z klasy 6a zajęła 6. miejsce w województwie (69. miejsce w kraju).

      W kategorii klas siódmych 1. miejsce w województwie (47. miejsce w kraju) zajęła Ania, a Natalia i Pola zajęły 3. miejsce w województwie (58. miejsce w kraju), natomiast Kacper zajął 5. miejsce w województwie (66. miejsce w kraju) . Dziewczyny są uczennicami klasy dwujęzycznej 7a, zaś Kacper jest uczniem klasy 7b.

      W kategorii klas ósmych na 6. miejscu w województwie (84. miejscu w kraju) uplasowali się Eliza i Janek, również z klasy dwujęzycznej 8e.

       

      Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w Konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich gorąco do zmagań z językiem niemieckim w przyszłym roku szkolnym.

       

      Zespół nauczycieli języka niemieckiego