• Certyfikat

• W tym roku szkolnym w naszej szkole pojawi się możliwość zdania egzaminów na jeden z dwóch certyfikatów z Cambridge: KET (poziom A2) lub PET (poziom B1). Propozycja kierowana jest do klas 6-8.

KILKA SŁÓW, DLACZEGO WARTO:

- dzieci otrzymają w trakcie tego roku szkolnego darmowe wsparcie w przygotowaniach do egzaminu (1godz. tygodniowo),

- w trakcie zajęć poznają różne metody egzaminacyjne i dowiedzą się jak sobie z nimi radzić (szczególnie ważne w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty),

- egzamin na certyfikat składa się z części ustnej (dodatkowo ćwiczymy ważną umiejętność konwersacji),

- na początku chętni podejdą do darmowego placement test, mającego na celu sprawdzić wstępny poziom wiedzy,

- egzamin próbny ( pod koniec kwietnia) przed podejściem do oficjalnego testu również będzie darmowy,

- egzamin odbędzie się w maju i zdanie go będzie skutkowało otrzymaniem MIĘDZYNARODOWEGO certyfikatu z Cambridge,

- podejście do certyfikatu jako grupa uczniów daje możliwość otrzymania rabatu (obecna cena waha się w zakresie 350-380zł).

KILKA SŁÓW O CERTYFIKATACH:

- Dla porównania poziom egzaminu ósmoklasisty: A2+(B1 w zakresie rozumienia wypowiedzi),

- Certyfikat KET: Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie:

- Certyfikat PET: Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie:

ORGANIZACJA:

- Zgłoszenia chętnych osób poprzez dziennik do 04.10.2019r. do Pani Marty Kazimierczak-Con (nauczyciel angielskiego),

- Drugi tydzień października spotkanie informacyjne o certyfikatach,

- Trzeci tydzień października test diagnozujący poziom,

- Koniec października rozpoczęcie zajęć przygotowujących do certyfikatu (według podziału na poziomy, dostosowane godziny do planu, z nauczycielem przygotowującym do certyfikatu: Marta Kazimierczak-Con).

Serdecznie zapraszamy chętne osoby do zapisów. Warto próbować swoich sił. Tym bardziej, że zdobycie tak poważnego certyfikatu jak KET lub PET z Cambridge w tak młodym wieku na pewno ułatwi dzieciom start w przyszłych szkołach średnich lub w życiu zawodowym.

Na załączonym zdjęciu można zobaczyć rozkład poziomów według CEFR.

Marta Kazimierczak-Con