• Przyjaciel z książką

     14.11.2021 15:21
     Literackie spotkania z najmłodszymi

     Książka w ręku czytelnika potrafi zdziałać wiele. Książka w ręku wolontariusza sprawia, że dzieją się niezwykłe rzeczy. Przekonujemy się o tym codziennie, przyglądając się projektowi „CZYTAJĄCY PRZYJACIEL”, w ramach którego nasi szkolni wolontariusze wspierają dzieci z oddziałów przedszkolnych. Odwiedziny z książką to nie tylko okazja do podróży w świat bohaterów opowieści, to także okazja do spotkań, rozmów, wspólnie dzielonego czasu. W ten sposób książka sprawia, że rodzi się przyjaźń.

      

    • Pomagają najmłodszym!

     14.11.2021 15:18
     Podziękowanie dla wolontariuszy

     Do czego służą dłonie? Dłonie potrafią zapiąć guziki, zawiązać sznurówkę, poprawić niesfornie założoną czapkę. Dłonie potrafią uściskać, pogłaskać i dodać otuchy. Zwłaszcza wtedy, gdy są to dłonie przyjaciela. Takimi przyjaciółmi dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zostali nasi wolontariusze w projekcie „POMOCNA DŁOŃ”. Swoim wsparciem pomogli otoczyli oni maluchy w szatni przez cały wrzesień, przekonując je w ten sposób, że szkoła jest miejscem dobrym, bezpiecznym, w którym możemy liczyć na siebie wzajemnie. Kochani wolontariusze, dziękujemy!

      

      

      

    • Pamiętamy!

     14.11.2021 15:18
     Światełko wdzięczności...

     „Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia

     To jest ta mała, najbliższa ojczyzna”

     (T. Różewicz)

     Listopadową pamięcią otoczyliśmy, tych którzy troszczyli się o tę naszą małą ojczyznę, nie wahając się oddać za nią nawet własnego życia. W tygodniu poprzedzającym listopadowe dni zadumy wolontariusze naszej szkoły wybrali się pod plewiszczański pomnik Powstańców Wielkopolskich, by tam zapalić znicz i w imieniu całej społeczności szkolnej powtórzyć ciche DZIĘKUJĘ, bohaterom.

    • Dzień Seniora

     14.11.2021 15:09
     Dla wszystkich świętujących...

     W październiku swoje święto obchodzili seniorzy. Z tej okazji przygotowaliśmy upominki dla naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. W wykonanych podarkach zamknęliśmy całe mnóstwo wsparcia, radości i zwykłej ludzkiej życzliwości. Mamy nadzieję, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzach obdarowanych! Nie zapomnieliśmy jednak także o seniorach, którzy są tuż obok. Każdy z nas zna przecież kogoś, kto świętuje 1 października, czasem to dziadkowie, czasem pan z sąsiedztwa. Wspólnie zastanawialiśmy się, co zrobić, aby jesień ich życia była równie piękna jak ta za oknem. Dlatego przygotowaliśmy losy ze wskazówkami, jak wspierać seniorów. Kochani Seniorzy, życzymy Wam wszystkiego, co piękne nie tylko w dniu waszego święta, ale także w każdym kolejnym dniu roku!

      

      

    • Opatrunek na Ratunek

     14.11.2021 15:09
     Wsparliśmy szpitale misyjne

     Za nami kolejna edycja akcji „Opatrunek na Ratunek” wspierającej szpitale misyjne w Afryce. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasze zbiórkowe pudło wypełniło się po brzegi plastrami, bandażami i różnego typu środkami opatrunkowymi. Już niebawem za pośrednictwem misjonarzy trafią one do adresatów niosąc radość i nadzieję. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę serdecznie dziękujemy!