• MAŁY GEST - WIELKI CEL

07.06.2021 10:06
          Czerwcowa akcja wolontariatu

Szkolny wolontariat zachęca do wsparcia ostatniej w tym roku szkolnym akcji charytatywnej MAŁY GEST - WIELKI CEL, która  ma na celu wywołanie uśmiechu na twarzach ciężko chorych dzieci.

W czerwcu chcemy pomóc 7-letniemu Adamowi z Poznania,  który ma zdiagnozowane upośledzenie umysłowe, niepełnosprawność ruchową, wady genetyczne, liczne zmiany niedokrwienne obu półkul mózgu, obniżone napięcie mięśniowe, głębokie deficyty w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej, przetrwałe odruchy pierwotne, zaburzenia adaptacyjne, zmniejszoną powietrzność płuc oraz zastawkowe zwężenie tętnicy płucnej.

Adaś potrzebuje: piżamy 128 - 134 cm na długi rękaw, podkładów higienicznych jednorazowych (rozmiar 170x90), cienkich koszulek z długim rękawem (rozm.134/140).

Chłopiec ucieszyłby się też z klocków Playmobil, maskotek z Ikei, modeliny/ciastoliny, piasku kinetycznego, zdrowych słodyczy, musów owocowych, farb plakatowych, puzzli lub autek, np. policji, straży czy TIR-a. Można też napisać do chłopca list lub zrobić pamiątkową kartkę.
          Zbiórka artykułów potrwa od 7 do 30 czerwca. W przedsionku wejścia do szkoły znajduje się  wiklinowy kosz, do którego można wkładać  artykuły dla Adama.

• Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Kiekrzu

12.05.2021 22:57
          Zbiórka chusteczek nawilżanych dla niemowląt

• Uśmiech pod zakrętką

20.04.2021 10:04
          Zbiórka kosmetyków

„Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły ludzki uśmiech”. Zainspirowani tym mądrym przekazem zamknęliśmy uśmiechy w flakonikach, pudełkach i butelkach wypełnionych kosmetykami, by w ten sposób przekazać go młodzieży z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej NASZ DOM w Chrzypsku Wielkim. A wszystko to za sprawą zbiórki, która odbyła się w naszej szkole. I dziś możemy już Wam  powiedzieć, że się udało. Nasz podarunek sprawił, że na wielu obdarowanych twarzach pojawił się uśmiech. Za wsparcie zbiórki serdecznie dziękujemy, bo dobro to taka rzecz, która się mnoży, kiedy się nią dzieli.

• Dobra Moneta

13.04.2021 13:18
          16 kilogramów dobra

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda dobro? My sprawdziliśmy. Dobro jest okrągłe, małe i niepozorne, ale jeśli każdy dołoży coś od siebie, można je ważyć w  kilogramach. Tak stało się w przypadku akcji „Dobra Moneta”,  wspólnymi siłami posłaliśmy w świat aż 16 kilogramów dobra zamkniętych w wycofanych z obiegu monetach. Niech się toczy, niosąc uśmiech wszędzie tam, gdzie tak zwyczajnie go brakuje! Akcja odbyła się w ramach wsparcia wolontariatu misyjnego.

Za włączenie się do zbiórki serdecznie dziękujemy!

• Dzień Świadomości Autyzmu

13.04.2021 13:11
          2 kwietnia 2021 r.

Czy zastanawialiście się kiedyś jaki kolor ma empatia? Jaką farbą namalować akceptację? A może myśleliście o tym,  na jaki kolor pokolorować wyrozumiałość? My wybraliśmy do tego niebieski. A to z powodu przypadającego 2 kwietnia Dnia Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów tego wyjątkowego święta uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko, by pokazać swoją solidarność z osobami z  autyzmem. Nie zabrakło też okazji  do poszerzenia wiedzy na ten temat. Każdy uczeń mógł zapoznać  się z naszą bazą ciekawostek oraz wziąć  udział w grach i zabawach interaktywnych. W obchodach tego niezwykłego dnia znalazło się także  miejsce na twórczość naszych najmłodszych podopiecznych, którzy już kilka tygodni wcześniej podczas zajęć prowadzonych w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Tacy Sami” przygotowali prace plastyczne prezentujące symbole autyzmu.

Każdej osobie, która odpowiedziała na nasze zaproszenie i włączyła się w proponowane działania serdecznie  dziękujemy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu tego dnia znowu BYLIŚMY RAZEM!