• „Poznaj Świat - Azja” edycja zimowa

• Fundacja Talent organizuje półkolonie dla dzieci uczących się w szkołach z terenu Gminy Komorniki w wieku od 8 do 14 lat. Wydarzenie będzie odbywać się w drugim tygodniu ferii zimowych tj. 19-23.02.2024.

Opieka nad dziećmi trwa od 9.00 do 15:00 przez pięć dni w tygodniu.

PÓŁKOLONIE SĄ CAŁKOWICIE DARMOWE

ZAPISY W SEKRETARIACIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 2 W PLEWISKACH (na miejscu dostępnych będzie 25 numerowanych kart kwalifikacyjnych do pobrania. Po wypełnieniu proszę zwrócić je dosekretariatu w nieprzekraczalnym terminie 19 stycznia.)

Podczas półkolonii będą dostępne różnorodne zajęcia, wyjazd do kina z opiekunami oraz jeden ciepły posiłek w ciągu dnia. Prosimy przygotować buty na przebranie i ubrać dzieci w wygodne, sportowe ubrania. Uczestnicy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz rozbudzać pasje poprzez udział w warsztatach tematycznych połączonych z poznawaniem historii, kultur i obyczajów panujących w różnych krajach azjatyckich (m.in: Japonia, Korea Pd., Chiny). Do naszego projektu zaproszeni zostaną znakomici nauczyciele warsztatowi m.in znawcy dalekiego wschodu, którzy poprzez prowadzenie zajęć tematycznych takich dziedzin jak: zajęcia ruchowe w tym warsztaty sztuk walki m.in. Kenjutsu (Kendo) wraz z opowieściami o kulturze samurajów i szermierce, warsztaty w tematyce tradycyjnych strojów japońskich, zajęcia plastyczne (origami, sztuka rysowania manga - anime), sztuka kulinarna (potrawy i desery azjatyckie), zajęcia kreatywne - tworzenie ogródków ZEN. Każdy dzień półkolonii zaprezentuje warsztaty/aktywności tematycznie związane z którymś z krajów lub regionów Azji.

Kontakt:

e-mail: zgloszenia@fundacjatalent.org

tel: 537 292 621 oraz przez stronę FB Fundacji

Uwaga! W półkoloniach mogą uczestniczyć tylko dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Komorniki!

W naszych działaniach wspierać nas będą wolontariusze, którzy będą asystować opiekunom podczas trwania całego cyklu półkolonii.

Codziennie, w połowie zajęć, organizowana jest przerwa obiadowa. Uczestnicy otrzymają ciepły posiłek. Projekt przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 (ukończona 1 klasa szkoły podstawowej) do 14 lat.

UWAGA: Udział w półkoloniach zimowych "Poznaj Świat - Azja" jest bezpłatny, projekt jest współfinansowany ze środków budżetowych Gminy Komorniki.

Organizatorem projektu jest Fundacja Ewy Johansen Talent.