• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 000 osób z autyzmem. Spektrum nie dotyczy jednak tylko tej określonej liczby, ale również rodziców, rodzeństwa czy opiekunów tych osób a to już tworzy dużą grupę społeczeństwa ok. 3 mln osób.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dobra okazja do pokazania naszej życzliwości, otwartości i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wspólnie możemy zwiększyć społeczną integrację osób z autyzmem, wspierać ich w dążeniu do samodzielności, przełamywać izolację i krzywdzące stereotypy.

W Naszej szkole dzień ten będzie obchodzony 4 kwietnia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich, aby w poniedziałek 4 kwietnia założyć na siebie coś niebieskiego.

Niech kolor ten towarzyszy nam, jako znak solidarności i wsparcia dla osób dotkniętych Autyzmem i Zespołem Aspergera.

NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE!

dane i plakat Fundacja JiM: https://jim.org/autyzm/czym-jest-autyzm/