• Kolejny rok z programem SMOK

• W roku 2018 nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki /SMOK/. Na podstawie umowy zawartej pomiędzy Polskim Związkiem Koszykówki a Gminą Komorniki realizowane jest szkolenie w koszykówce dziewczynek z klas I - VIII. Zajęcia w ramach programu odbywają się dwa razy w tygodniu w sali sportowej naszej szkoły oraz szkoły podstawowej w Wirach. Corocznie przedłużana jest umowa na kontynuację realizacji programu.

Nasz SMOK w ocenie Polskiego Związku Koszykówki należy do najlepszych w kraju w zakresie poziomu zajęć szkoleniowych, efektów współzawodnictwa sportowego oraz ilości dziewcząt objętych programem szkolenia. Od września rozpoczęliśmy kolejny rok szkoleniowy. Do udziału w szkoleniu zapraszamy kolejne zastępy dziewczynek szczególnie z klas pierwszych i drugich, dla których treningi prowadzone są w Szkole Podstawowej w Wirach - środa 17:00 -18:30 i czwartek 16:45 - 18:00."

• Wyniki międzyszkolnego konkursu "Wakacyjne wspomnienia"

• Choć za oknami już jesień ze wzruszeniem przywołujemy wakacyjne wspomnienia i od razu robi się cieplej...
            Z ogromną przyjemnością informujemy o wynikach Międzyszkolnego konkursu fotograficznego Wakacyjne wspomnienia

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić następujące prace:

1 miejsce
            Laura Zaworska klasa 3e SP2 Plewiska

2 miejsce
            Antonina Zając klasa 2b SP2 Komorniki

3 miejsce
            Oliwia Łączkowiak klasa 3e SP2 Plewiska

Viktoria Lisowska klasa 3e SP2 Plewiska
            Szymon Pawłowski klasa 3b SP2 Plewiska

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Każdy uczestnik może się spodziewać małej nagrody:)

Rozdanie nagród 6 listopada.

Nagrody dla uczniów spoza SP2 Plewiska zostaną dostarczone do szkół i będą czekały na odbiór w sekretariacie.

Gratulujemy:)

• Budżet Obywatelski - Akademia Szachowa

• Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego.
            Jednym z projektów jest Akademia Szachowa Twojego Dziecka skierowana do uczniów szkoły podstawowej klas 0-3.

Zapraszam do oddania głosu na projekt nr 49.

Projekt zakłada:
            - bezpłatne zajęcia szachowe
            - kurs w przedszkolu/szkole twojego dziecka (w tym w naszej SP2!)

- legitymacja szachisty z naklejkami- profesjonalny instruktor szachowy (wśród uczniów zarówno pasjonaci szachów jak i finaliści mistrzostw polski) i profesjonalne zajęcia!
            - medale i dyplomy dla każdego!
            - szachowe mistrzostwa dzieci na koniec projektu