• Doradztwo zawodowe w obszarze:

Inicjatywność i przedsiębiorczość

w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach

Uczniowie klas 8a i 8c mieli w szkole, w ramach realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, WOSu oraz rozwijania wśród uczniów kompetencji kluczowych takich jak inicjatywność i przedsiębiorczość spotkanie z właścicielem firmy MEZON panem Michałem Sokołowskim. Podczas spotkania poznali blaski i cienie prowadzenia działalności gospodarczej. Ósmoklasiści dowiedzieli się jak ogromna satysfakcja płynie z prowadzenie firmy prze 30 lat.  Mieli okazję poznać odpowiedzi na opracowane przez nich, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego pytania dotyczące lokalnego rynku pracy oraz przedsiębiorczości. Współpraca z biznesmenem planowana jest długofalowo, a jej kolejny etap stanowić będzie wizyta zawodoznawcza uczniów w firmie MEZON.

• WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

DO LABORATORIUM INNOWACYJNEJ EDUKACJI

Uczniowie klasy 2 c wzięli udział w zajęciach w Laboratorium Szkoły Przyszłości - nowatorskiej przestrzeni edukacyjnej, pierwszym w Polsce Centrum Badawczo Rozwojowym powstałym jako inicjatywa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego afiliowanego przy Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Pracowali w grupie budujący auta zabawki, tak aby uzyskały one jak największą prędkość podczas poruszania się. Uczniowie grali również w interaktywną grę edukacyjną z wykorzystaniem technologii multimedialnych. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca robotyka. Zauważyły, że jest to praca niezwykle ciekawa, która wymaga bardzo dobrej znajomości matematyki i fizyki. Dzięki wizycie w Laboratorium edukacyjnym Edu Lab w Poznaniu uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poza szkołą (edukacja pozaformalna), ale na rzecz szkoły, własnego rozwoju kompetencji interpersonalnych. Zajęcia odbyły się w ramach akcji z doradztwa zawodowego „Zawody moich rodziców”, dzięki propozycji mamy jednej z naszych uczennic, pani Karolinie Kasprzak. W wycieczkę zaangażowały się: pani Daria Grochowa (wychowawczyni klasy 2c) oraz pani Ewelina Wesołowska (szkolny doradca zawodowy).