• I ty możesz uczyć matematyki

• Autorzy: Aneta Bielecka i Daria Pawlak.

Innowacja skierowana jest do uczniów klas piątych i realizowana przy współpracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie.

Główne założenia pracy na innowacyjnych zajęciach to wykorzystanie wiedzy i zainteresowań matematyką uczniów pracujących zgodnie z indywidualnym programem nauki.
          W klasach piątych raz w miesiącu lekcja matematyki będzie prowadzona przez uczniów uzdolnionych matematycznie. Uczniowie pracujący indywidualnym programem nauki podczas zajęć dodatkowych wybiorą i opracują tematy i pomysły na przeprowadzenie takich lekcji, a następnie przeprowadzą je w klasach piątych. Odbędzie się osiem takich lekcji. W procesie nauczania-uczenia się będą stosowali różnorodne narzędzia. Praca tą metodą wzmocni relacje, zarówno między uczniami, jak i między uczniami a nauczycielem.
          Podczas takich lekcji uczniowie klas piątych zdobędą wiedzę, będą mogli wykonać notatkę.
          Każda klasa piąta otrzyma teczkę, w której będą gromadzone notatki robione przez uczniów podczas lekcji.
          W maju odbędzie się grupowy konkurs matematyczny- reprezentacje klas wezmą udział w konkursie przygotowanym przez uczniów, którzy prowadzili lekcje. Uczniowie klas piątych podczas konkursu  będą mogli korzystać z wcześniej przygotowanych notatek.