• Drabina sukcesu

• Autorzy: Anna Łobaczewska, Joanna Małagocka

Zakres innowacji:
          Adresatami innowacji są uczniowie klasy 1e. Czas innowacji obejmuje rok szkolny 2022/ 2023 z możliwością kontynuacji w kolejnym roku szkolnym. Niniejsza innowacja ma na celu uczenie dzieci uczenia się, pomoc w koncentracji i zdobywaniu wiedzy.

Cel główny:
          Uczeń staje się autorem procesu własnego uczenia się.

Innowacja Drabina sukcesu polega na wdrożeniu uczniów do samodzielnego uczenia się. Kolejne etapy będą prowadziły do poznania potrzeb rozwojowych uczniów, w tym ich mocnych stron, talentów i uzdolnień, lateralizacji, typów uczenia się, czy gotowości psychomotorycznej. Dzieci będą poznawały różne skuteczne techniki edukacyjne i relaksacyjne. Do innowacji będą włączeni również rodzice - na bieżąco będą informowani o etapach innowacji, a także wezmą udział w niektórych elementach w domu. Na koniec przeprowadzona będzie ewaluacja.

Spodziewane efekty:
          W wyniku działalności innowacyjnej uczeń będzie potrafił:
          - Wykonać poznane ćwiczenia ogólnorozwojowe;
          - Zastosować poznane techniki edukacyjne i relaksacyjne;
          - Wymienić kryteria sukcesu i zastosować informację zwrotną w praktyce;
          - Samodzielnie uczyć się w domu;
          - Łatwiej skoncentrować się na wykonywanym zadaniu.

Innowacja ponadto wpłynie na przyspieszenie procesu uczenia się, rozwój kreatywności, samooceny i współpracy w grupie.