• Kolędowanie po niemiecku

• Mimo, że niektórzy uczniowie dopiero rozpoczęli naukę języka niemieckiego,  podjęli próbę zaśpiewania kolędy w tym właśnie języku. Na kolejnej lekcji dołączyli ich starsi koledzy. Wiemy, że nie dorównujemy jeszcze chórowi szkolnemu, ale będziemy wytrwale ćwiczyć. Linki do filmików poniżej.

Kolęda 1

Kolęda 2

Kolęda 3

• Język niemiecki w praktyce

• W listopadzie sale lekcyjne 2 grupy klasy 6d zamieniły się na języku niemieckim w gabinety lekarskie, w których badano, osłuchiwano, wypisywano lekarstwa... Uczniowie i uczennice wcielali się role lekarzy i pacjentów i przedstawiali scenki pt. „U lekarza” opisując swoje dolegliwości i sposoby radzenia sobie z nimi. Niektóre z nich można zobaczyć na załączonych poniżej filmikach. Uczniowie utrwalali w ten sposób słownictwo, które być może użyją kiedyś w praktyce korzystając z pora lekarskich za granicą bądź robiąc zakupy w aptece.

Filmik 1

Filmik 2

Filmik 3

• Drodzy uczniowie,

serdecznie zapraszam do korzystania z bloga językowego, na którym znajdziecie ćwiczenia pogrupowane według klas i tematów. Zadania nie są obowiązkowe, ale mogą pomóc Wam w przygotowaniu do prac pisemnych i w pogłębieniu Waszej znajomości języka niemieckiego.

Zapraszamy serdecznie!

Nauczyciele języka niemieckiego

• Drodzy Uczniowie,

poniżej znajdziecie link do kalendarza adwentowego online. Codziennie otworzy się jedno okienko z ukrytym zadaniem. Na jego wykonanie macie czas do 7 stycznia 2020. Gotowe teczki możecie oddać swoim nauczycielom języka niemieckiego.

Zapraszamy!

Kalendarz dla klas 5