• Listopad

• W listopadzie uczniowie wraz z wychowawcami przygotowują prezentację osoby, która mogłaby zostać patronem Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach.

Do dnia 15 listopada należy przygotować plakat o formacie A4 przedstawiający osobę i jej dokonania. Każda klasa może zaproponować maksymalnie dwóch kandydatów

Kandydat na patrona szkoły powinien:
          - być narodowości polskiej
          - być postacią realną
          - jego dokonania związane są z ważnymi wydarzeniami w historii Polski

Za wykonanie zadania każda klasa może otrzymać maksymalnie 5 punktów. Przy ocenie pod uwagę będzie brany poziom graficzny i merytoryczny prac.

Plakaty proszę dostarczyć do opiekunek SU

• Październik

• Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020 kontynuuje działania w ramach Szkolnej Ligi Klas. Pierwsze zadanie dla klas 4-8 w Szkolnej Lidze Klas będzie polegało na stworzeniu wierszyka dotyczącego danego przedmiotu. Przydział tematów do poszczególnych klas zamieszczony został poniżej.

4A - matematyka
          4B - przyroda
          5A - plastyka
          5B - informatyka
          5C - WDŻ
          5D - wychowanie fizyczne
          5E - obsługa i administracja szkoły (woźny)
          6A - j. niemiecki
          6B - technika
          6C - geografia
          6D - j. angielski
          7A - biologia
          7B - j. polski
          7C - chemia
          8A - fizyka
          8B - EDB
          8C - doradztwo zawodowe

Prace należy składać na kartkach A4 do dnia 10 października do opiekunek Samorządu Uczniowskiego.