• Listopad

• W listopadzie uczniowie wraz z wychowawcami przygotowują prezentację osoby, która mogłaby zostać patronem Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach.

Do dnia 15 listopada należy przygotować plakat o formacie A4 przedstawiający osobę i jej dokonania. Każda klasa może zaproponować maksymalnie dwóch kandydatów

Kandydat na patrona szkoły powinien:
        - być narodowości polskiej
        - być postacią realną
        - jego dokonania związane są z ważnymi wydarzeniami w historii Polski

Za wykonanie zadania każda klasa może otrzymać maksymalnie 5 punktów. Przy ocenie pod uwagę będzie brany poziom graficzny i merytoryczny prac.

Plakaty proszę dostarczyć do opiekunek SU

• Październik

• Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020 kontynuuje działania w ramach Szkolnej Ligi Klas. Pierwsze zadanie dla klas 4-8 w Szkolnej Lidze Klas będzie polegało na stworzeniu wierszyka dotyczącego danego przedmiotu. Przydział tematów do poszczególnych klas zamieszczony został poniżej.

4A - matematyka
        4B - przyroda
        5A - plastyka
        5B - informatyka
        5C - WDŻ
        5D - wychowanie fizyczne
        5E - obsługa i administracja szkoły (woźny)
        6A - j. niemiecki
        6B - technika
        6C - geografia
        6D - j. angielski
        7A - biologia
        7B - j. polski
        7C - chemia
        8A - fizyka
        8B - EDB
        8C - doradztwo zawodowe

Prace należy składać na kartkach A4 do dnia 10 października do opiekunek Samorządu Uczniowskiego.