• II Targi Edukacyjne

        w  Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach

        28.02.2020r.

        „Dzisiaj należy wiedzieć, co trzeba poznawać jutro,

        by radzić sobie pojutrze”

        Aby pomóc uczniom klas ósmych w wyborze dalszej ścieki kształcenia (wyborze Szkoły ponadpodstawowej) zorganizowano 28.02.2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach II Targi Edukacyjne. Targi otworzyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach pani doktor Marlena Woźniak, a odbywały się one zgodnie z mottem szkoły „Dzisiaj należy wiedzieć, co trzeba poznawać jutro, by radzić sobie pojutrze”. Podczas Targów ofertę edukacyjną zaprezentowało 18 szkół ponadpodstawowych z Poznania: Zespół Szkół Handlowych, XIV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechanicznych, XXXVII Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkól Łączności, Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych, Zespół Szkól Samochodowych, Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, Zespól Szkól Budowlano-Drzewnych, XI Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych nr 6, Zespół Szkól Przyrodniczych, Technikum Energetyczne, Zespół Szkól Ekonomicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Technikum Budowlane. Zarówno Ósmo- jak i Siódmoklasiści z SP2 Plewiska, ich rówieśnicy z zaproszonych znajdujących się nieopodal szkół podstawowych z Gminy Komorniki oraz rodzice uczniów poznawali zróżnicowaną ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych podczas rozmowy bezpośrednio przy stoiskach szkół, pobierając ulotki i inne materiały informacyjne przygotowane przez delegacje tych szkół.  Eksperci dzielili się z młodzieżą swoją wiedzą i dobrymi praktykami. Uczniowie klas ósmy uczestniczyli w II Targach Edukacyjnych nie tylko jako ci, którzy zapoznają się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych, ale również jako gospodarze. Brali oni udział w planowaniu oraz w przebiegu Targów – pełniąc różne role zgodnie z ideą „learning by doing” i rozwijając tym samym kompetencje miękkie zarówno w zakresie umiejętności osobistych takich jak zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem, kreatywność jak i interpersonalnych związanych z pracą zespołową. Targi zostały zaplanowane i przeprowadzone przez szkolne doradczynie zawodowe Ewelinę Wesołowską, Ewę Begiert oraz przez pedagoga Bogusława Kwiatkowskiego we współpracy z Nauczycielami i Rodzicami uczniów.  

        Gościom dziękujemy za przybycie oraz promocję swoich placówek, zapoznającym się  z ofertą szkół ponadpodstawowych za zainteresowanie Targami, a rodzicom uczniów SP2 w Plewiskach za współpracę podczas przygotowywania tej wartej kontynuacji inicjatywy kształtującej przyszłość zawodową młodych Wielkopolan.

            

      • KONKURS Z DORADZTWA ZAWODOWEGO I HISTORII

        „ŚLADAMI ZŁOTEGO”

        Denar Bolesława Chrobrego to najstarsza polska moneta. Gdzie zaczęto wybijać okrągłe monety? Jaki król był synonimem bogactwa? Jak nazywał się pierwszy władca, którego wizerunek zaczęto umieszczać na monetach? Słowo „grosz” pochodzi od słowa „grosso”, czyli? Kto jest autorem „Rozprawy o biciu monety” rozszerzonej do dużego traktatu? Za ile zostało sprzedane na Nowojorskiej Aukcji złote 100 dukatów Zygmunta III Wazy? Jaki czas uznawany jest za początek polskiego złotego?

        - Na te i inne pytania odpowiadało dzielnie 11 Śmiałków – uczniów naszej szkoły. Najlepsi okazali się: I miejsce: Tymoteusz Kowalski, kl. 6c, II miejsce: Nicole Matysik, kl. 7b, III miejsce: Maja Studzińska, kl. 7b, Maksymilian Kaniecki, kl. 6c. Gratulujemy zdobytej wiedzy i wygranej!  Konkurs został oparty na filmie Narodowego Banku Polskiego „Śladami złotego”. Organizatorzy konkursu to: pani Bernadeta Mika oraz pani Ewelina Wesołowska.