• Dni Języków Obcych (28-30.10.2019)

• Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach w ramach obchodzonych w naszej szkole Dni Języków Obcych.

Poniżej zestawienie konkursowych propozycji z podziałem na grupy wiekowe i języki:

JĘZYK NIEMIECKI

Klasy czwarte
        1. Konkurs na najpiękniejsze Drzewo Genealogiczne dla klas czwartych - konkurs językowo - plastyczny; zadanie polega na wykonaniu drzewa genealogicznego swojej rodziny dowolną techniką (H. Kujawiak)

Klasy piąte
        1. Jak dobrze znasz zwyczaje niemieckie i austriackie; uczniowie odpowiadają na pytania umieszczone na terenie szkoły na karteczkach - kuponach (H. Kujawiak)

Klasy szóste
        1. Rodziny królewskie w Europie
        Uczniowie skanują rozwieszone w szkole QR kody z pytaniami i odpowiadają na nie na kuponach (H. Kujawiak)

Klasy siódme
        1. Rodziny królewskie w Europie
        2. Wielcy tego świata na rzecz pokoju i równości połączenie cytatów w różnych językach /lub/ opisów osiągnięć wielkich postaci z całego świata działających na rzecz pokoju i równości z ich zdjęciami portretowymi (K. Finke)
        3. Znajomość języków obcych, a powodzenie na rynku pracy; mapa myśli + komentarze (E. Wesołowska)

Klasy ósme
        1. Wielcy tego świata na rzecz pokoju i równości połączenie cytatów w różnych językach /lub/ opisów osiągnięć wielkich postaci z całego świata działających na rzecz pokoju i równości z ich zdjęciami portretowymi (K. Finke)
        2. Znajomość języków obcych, a powodzenie na rynku pracy; mapa myśli + komentarze (E. Wesołowska)

JĘZYK ANGIELSKI

Klasy czwarte i piąte
        1. Zwroty grzecznościowe w różnych językach
        Uczniowie tłumaczą zwroty grzecznościowe umieszczone na terenie szkoły na karteczkach - kuponach (A. Marciniak)
        2. Konkurs na pocztówkę; uczniowie tworzą pocztówkę z dowolnego miejsca w Europie z pozdrowieniami w języku danego kraju. (A. Marciniak)

Klasy szóste
        1. Przyjaźń - w różnych językach; uczniowie szukają słowa ”przyjaźń” w różnych językach i wpisują je w odpowiednie miejsca w krzyżówce (kupon) (P. Sokołowska-Woźniak)

Klasy siódme
        1. Sprawy społeczne-wartości; uczniowie skanują QR kody z hasłami w języku angielskim. W każdym haśle jest jedna wyróżniona litera. Na kupony konkursowe uczniowie wpisują polskie odpowiedniki angielskich haseł,a następnie układają wyróżnione litery w jedno angielskie słowo - klucz. (A. Lipiak)

Klasy ósme
        1. Czym jest reklama społeczna?
        Uczniowie otrzymują QR kody do polskich kampanii społecznych i odpowiadają na pytania w języku angielskim. Karty odpowiedzi - kupony (P. Sokołowska-Woźniak)
        2. Świętujemy! Tradycyjne święta europejskie; uczniowie czytają krótki opis jednego ze świąt europejskich w j.angielskim. W tekście znajdują się wyróżnione wyrazy, a w szkole ich ukryte odpowiedniki w j.hiszpańskim. Na kuponie uczniowie wpisują odpowiednio dobrane pary wyrazów. (A. Lipiak)

Bliższe informacje na temat konkursów można uzyskać u nauczycieli przedmiotów.
        Propozycje pozostałych nauczycieli zostały umieszczone we wcześniejszych ogłoszeniach.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wspólnej językowej zabawy!!!

Katarzyna Finke
        Agata Lipiak