• I SPARTAKIADA CZYTELNICZA

• Zapraszamy do udziału

I Spartakiadzie Czytelniczej "Na tropie przestępców z Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai"!!!

Regulamin.pdf

• Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2
           im. Marii Skłodowskiej-Curie
            w Plewiskach

zaprasza do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

„ WIOSNA W OBIEKTYWIE ”

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach

Koordynatorki konkursu:  Edyta Wszelaka, Romana Nowaczyk, Dorota Anczurowska

CELE KONKURSU:

• uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody i architektury,
          • prezentacja możliwości twórczych uczniów w dziedzinie fotografii,
          • inspiracja do artystycznych dokonań,
          • rozwijanie wrażliwości estetycznej, inspirowanej światem przyrody i sztuki,
          • wymiana doświadczeń i poszerzenie wiedzy z zakresu technik fotograficznych.

Regulamin i karta zgłoszenia

• Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów

• Zapraszam uczniów klas 7 i 8 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.
          Praca konkursowa polega na wyhodowaniu dowolną metodą, jak najlepszej jakości
          kryształów (idealną postacią jest monokryształ) dowolnie wybranych związków, które nie figurują w wykazach substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Nauczyciel dokonuje wstępnej selekcji najlepszych prac w szkole i przekazuje organizatorowi.

Więcej szczegółów na stronie: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/category/konkurs-wzrostu-krysztalow/

Chętnych uczniów proszę o zgłoszenie się do nauczyciela chemii do 6 kwietnia.

• Konkurs Walentynkowy dla klas 0 -3

• Mały Samorząd Uczniowski Ogłasza konkurs Walentynkowy na najciekawszą i najzabawniejszą kartkę walentynkową. Do udziały w konkursie zapraszamy uczniów klas 0-3

Cele konkursu:
          1. Rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej.
          2. Uczczenie Dnia Święta Zakochanych. Pamięć o św. Walentym.
          3. Inspirowanie twórczości plastycznej.
          4. Kształcenie umiejętności pięknego wyrażania uczuć.
          5. Odkrywanie talentów literackich i plastycznych.

• Konkurs skierowany jest do chętnych uczniów naszej szkoły klas 0-3
          • Każdy uczestnik konkursu powinien pracę wykonać samodzielnie.
          • Technika wykonania kartki jest dowolna. Projekt może zawierać życzenia.
          • Format pracy dowolny.
          • Prace oceniane będą w kategoriach:

• Komisja konkursowa będzie oceniać:
          a. formę przestrzenną kompozycji
          b. kolorystykę
          c. estetykę wykonania
          d. oryginalność pomysłu

Termin i miejsce składania prac konkursowych:

1. Prace konkursowe należy przynosić do sali  105 (p. Ewa Kulawiak)  i  do sali 111 (p. Edyta Wszelaka).
          2. Termin składania prac do 14 .02.2022 r.
          3. Praca powinna zawierać: imię, nazwisko i klasę.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Informacja o wynikach zostanie umieszczona na stronie internetowej szkoły.

Zgłoszenie prac na konkurs jest równoważne z wyrażeniem zgody na wystawienie prac z podaniem danych osobowych twórców uczestniczących w konkursie na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do udziału w konkursie

Mały Samorząd Uczniowski

• Nauczyciele języka angielskiego serdecznie zapraszają do udziału w konkursie Spelling Master dla klas III, który odbędzie się 29.10.2021r. Sprawdźmy kto w naszej szkole jest mistrzem literowania! Polecamy zapoznać się z regulaminem zamieszczonym poniżej. Zgłoszenia można wysyłać do nauczycielek uczących języka angielskiego w klasach III (p. Marty Kazimierczak-Con i Sławomiry Wardy) poprzez dziennik Librus.
          See you soon!

Regulamin - Spelling Master