• Zbiórka karmy

• "Żeby coś się zdarzyło,

Żeby mogło się zdarzyć (…)

Trzeba marzyć.”

Czy zastanawialiście się kiedyś o czym marzą psy? O misce pełnej smakołyków? O ciepłej budzie ? O odpowiedzialnym i dobrym opiekunie, któremu będą mogły podać psią łapę i czuć się po prostu bezpiecznie? Są takie psy, których największym marzeniem jest spokojnie przetrwać zimę. I są tacy ludzie, którzy im w tym pomagają. To pracownicy schroniska dla zwierząt, dla którego zbiórka odbyła się w naszej szkole w październiku.  Dzięki Waszemu wsparciu podarowaliśmy jego mieszkańcom zapas karmy i niezbędnych akcesoriów pielęgnacyjnych. Za każdy przekazany na ten cel podarek serdecznie dziękujemy!

• BohaterON

• 63 dni to niewiele, ale czasem tyle wystarczy by mogło się zmienić wszystko. Zapewne wiedzieli o tym młodzi Polacy, którzy w sierpniu 1944 roku wzięli udział w  Powstaniu Warszawskim. I choć walka zakończyła się przegraną na kartach historii zapisała się jako najpiękniejsza lekcja patriotyzmu, oddania, wierności ideałom. Chcemy o niej pamiętać. Dlatego kiedy nasza szkoła włączyła się w projekt „BohaterON” nie mogliśmy pozostać obojętni. Na spotkaniu w ramach szkolnego koła wolontariatu przygotowaliśmy kolorowe kartki, które mamy nadzieję trafią do cichych bohaterów tamtych dni i sprawią, że na ich twarzach pojawi się uśmiech.

• Pamiętamy!

• „Na każdym liściu komunikat

Ministra najważniejszych rzeczy

Palenie zniczy nie jest groźne

Palenie zniczy może leczyć.”

(Artur Andrus)

W piątek 25 października wolontariusze i uczniowie klasy 5d wraz z opiekunami panią Lidią Sobońską oraz panią Dorotą Nowak Włodarczyk odwiedzili groby żołnierzy i powstańców pochowanych na cmentarzu junikowskim. Coroczne zapalenie symbolicznych światełek i złożenie kwiatów na grobach bohaterów stało się już tradycją naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy firmie BRATBORSKI za podarowanie zniczy, dzięki Wam to była niezwykła lekcja historii i pamięci.

• Dzień Seniora

• To oni znają najpiękniejsze bajki, to oni pieką najsmaczniejsze ciasta, to w ich towarzystwie herbata smakuje najlepiej. Seniorzy, bo o nich mowa pierwszego października obchodzili swoje święto.  Z tej okazji postanowiliśmy zabrać głos i przypomnieć wszystkim jak wielkim darem są dla nas osoby starsze. Każdy kto tego dnia był obecny w szkole mógł wysłuchać audycji tematycznej przygotowanej przez wolontariuszy. Dzięki transmisji za pośrednictwem szkolnego radiowęzła dotarliśmy z naszym przesłaniem do wszystkich jej zakamarków .

Ale to nie wszystko! Nie mogliśmy przecież zapomnieć o naszych przyjaciołach z Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Dlatego już kilka dni wcześniej zorganizowaliśmy szkolną akcję pisania kartek, w której udział wziąć mógł każdy. Do naszego akcyjnego kartonu trafiły więc kartki wykonane zarówno przez uczniów klas starszych jak i dzieci z świetlicy zerówkowej. Wszystkie pocztówki złożyły się na bukiet dobrych życzeń, który już wkrótce trafi do adresatów i  mamy nadzieję sprawi im wiele radości!

• Nakrętkowy Zawrót głowy

• We wrześniu odkręciliśmy się na pomaganie!  Tym razem postanowiliśmy wesprzeć małą Martynkę, która po wszczepieniu implantu ślimakowego uczy się słyszeć świat. Wolontariat to nauka słuchania, nauka uważności i wrażliwości. My uczymy się tego od Was - codziennie i za tą wyjątkową lekcję dziś szczególnie Wam dziękujemy! Niech się toczy, jak kolorowa, plastikowa nakrętka wrzucona do naszego zbiórkowego kartonu!

• Dzień Kropki

•  Kim jest wolontariusz? To ktoś, kto potrafi dostrzec dobro w drugim człowieku. 16.09 w Międzynarodowym Dniu Kropki  członkowie szkolnego koła wolontariatu postanowili przypomnieć naszym uczniom , że każdy z nas jest wyjątkowy i użyli do tego papierowych KROPEK.  Czy się udało? Oczywiście! Kropki wypełnione dobrymi myślami za sprawą wolontariuszy toczyły się korytarzami i zarażały uśmiechem każdego kogo napotkały na swojej drodze!

• Kup Pan szczotkę

• Czy szczoteczka do zębów naprawdę może zastąpić czarodziejską różdżkę ? Dziś wiemy już, że tak. A wszystko to za sprawą akcji „Kup Pan Szczotkę!”, która w naszej szkole zakończyła się w miniony piątek (20.09). Z Waszą pomocą udało nam się ocalić kilkadziesiąt dziecięcych uśmiechów.  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – powtarzaliśmy za Januszem Korczakiem, zapraszając Was do udziału w zbiórce, dziś za ten bardziej uśmiechnięty dziecięcy świat serdecznie Wam dziękujemy!