• II edycja Filmoteki Szkolnej. Akcja!

• Nasza Szkoła przystąpiła po raz drugi do programu Filmoteka Szkolna. Akcja!

Klasy VI oraz VII przez cały rok szkolny 2018/2019 realizują działania z zakresu edukacji filmowej na lekcjach plastyki. Film uczy młodych ludzi postrzegania świata, krytycznego myślenia, swobody wypowiedzi, inspiruje do własnej twórczości, ale nawet najlepszy film nie sprawi, że uczeń będzie pracować w bardziej kreatywny sposób. Na zajęcia z filmem trzeba mieć pomysł, porzucić stare przyzwyczajenia i modele nauczania. Sięgnąć po aktywne metody pracy i myślenie projektowe. Film stanie się wówczas pretekstem do dalszych poszukiwań, inspiracją, pobudzi do rozmowy, zilustruje problem, zaangażuje emocjonalnie.

SUKCESY

Franciszka Szczęsna z klasy 6A, znalazła się w  jury dziecięcego konkursu filmów pełnometrażowych 36. Ale Kino Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza w Poznaniu.

Konkurs NAKRĘĆ SIĘ na 5-minutową etiudę filmową inspirowaną filmami z Filmoteki Szkolnej.
          Uczniowie zrealizowali w ramach plastyki osobiste etiudy inspirowane filmem Zbigniewa Rybczyńskiego „Tango” z pakietu Filmoteki Szkolnej – projektu: Filmoteki Szkolnej. Akcja!

Wyróżnienia w konkursie filmowym "Nakręć się!" dla uczniów: Jan GrussyWojciech Choroś, Grzegorz Urbanowicz. Zrealizowali filmy: Tango by Jan Grussy, Tango by Wojciech Choroś & Grzegorz Urbanowicz.

Więcej na stronie: https://filmowe.ceo.org.pl/aktualnosci/nakrec-sie-wyniki-konkursow-etiuda