• W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach nauczanie zdalne będzie realizować z wykorzystaniem usługi Classroom na platformie G Suite.

• Zarządzenie nr 34/2019/2020 z dnia 20 maja 2020

• Z 34/2019/2020
        Zarządzenie w sprawie wprowadzenia zestawu procedur funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w czasie zajęć opiekuńczo wychowawczych oraz konsultacji.
      • Konsultacje klas 4-8

• Od 1 czerwca 2020 r. będą odbywały się konsultacje klas 4 - 8. Szczegółowy plan oraz procedura zapisów i udzialu w konsultacjach znajduje się poniżej.

Procedura konsultacji klas 4 - 8

• Nauczanie zdalne do 24 maja 2020 r.

• W dniu dzisiejszym, Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia zajęć w szkołach do 24 maja. Jednocześnie ogłoszono, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca, a termin dodatkowy to 7-9 lipca br.

• Nauczanie zdalne do 26 kwietnia

• W dniu dzisiejszym - 9 kwietnia, ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte do 26 kwietnia. To oznacza, że nauka zdalna została przedłużona na okres po Wielkanocy. Decyzję ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Premier ogłosił też, że matury i egzaminy 8-klasistów zostały odłożone na czerwiec, ale konkretnej daty nie ma. Premier Morawiecki zaznaczył też, że zasiłek dla rodziców, którzy muszą zostać z dzieckiem zostanie przedłużony o kolejne tygodnie. Minister edukacji Dariusz Piontkowski zaapelował, żeby dodatkowy czas uczniowie wykorzystali na naukę przed maturą i egzaminami. Minister dodał, że na razie nie ma powodów by rok szkolny 2019/2020 został przedłużony.

• Dokumenty