• Pączek dla Afryki

09.03.2021 10:13
          Podsumowanie akcji

Choć pandemia nie odpuszcza, my też postanowiliśmy się nie poddawać To już kolejny rok kiedy wspólnie z fundacją „Kapucyni i Misje” pączkowaliśmy na rzecz mieszkańców najuboższych rejonów Afryki. W dniach 8.02 -12.02 do naszej akcyjnej puszki trafiło 300 zł. Wspólnie udowodniliśmy, że choć czyhający za oknami wirus zamyka przed nami wiele drzwi, drzwi naszych serc
          pozostają szeroko otwarte. Za wszelkie wsparcie akcji serdecznie dziękujemy!

09.03.2021 10:07
          Walentynki w hospicjum Palium

"Dom to takie miejsce, w którym

nawet pod gołym niebem ludzie są razem”

Taki dom starają się stworzyć swoim podopiecznym pracownicy i wolontariusze poznańskiego Hospicjum Palium. Dla niech podopieczni to nie tylko pacjenci, ale przede wszystkim przyjaciele. Dlatego poczuliśmy się zaszczyceni mogąc wspólnie z nimi świętować walentynkowy dzień przyjaźni. Z tej okazji przekazaliśmy na ręce pracowników hospicjum ręcznie robione kartki walentynkowe, które miały jedno zadanie:  nieść radość i dziś już wiemy, że się udało! Za każdą wykonaną kartkę serdecznie dziękujemy, bo najpiękniejszym prezentem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi jest nasza obecność, nawet ta zamknięta w kartce pełnej dobrych życzeń.

• Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

03.12.2020 16:45
          Wirtualna kartka

Dziś w Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych wysłaliśmy wirtualne życzenia do poznańskiej wspólnoty zajmującej się osobami niepełnosprawnymi L'Arche.

• Miesiąc pamięci

03.12.2020 16:41
          Akcja upamiętnienia Powstańców Wielkopolskich

Listopad to miesiąc pamięci, listopad to miesiąc refleksji. Choć pandemia zatrzymała wszystko i sprawiła, że trochę jakby zwolniliśmy nie zdołała zatrzymać dobra. Jego moc i siła sprawiły, że toczy się dalej, odkrywa nowe ścieżki i prowadzi do nowych przygód. Tym razem  nie mogliśmy wspólnie z wolontariuszami pójść na cmentarz junikowski, gdzie co roku zapalaliśmy znicze na grobach, tych którzy oddali życie za Polskę. Poprosiliśmy jednak chętnych uczniów by zapalili znicze przy plewiskowym obelisku poświęconym Powstańcom Wielkopolskim. I znów jak co roku byliśmy RAZEM. Efekty? Zobaczcie sami!

• Dwa skrzydła Anioła

14.11.2020 10:53
          IX konkurs "Cukierek za życzliwość"

Fundacja „DWA SKRZYDŁA ANIOŁA” zaprasza chętnych uczniów do wzięcia udziału IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Cukierek za życzliwość i ty możesz zostać wolontariuszem”. Zadaniem uczestników jest prowadzenie dzienniczków dobrych uczynków. Szkolny etap konkursu trwa do 5.01.2021. Szczegóły na plakacie i w regulaminie poniżej. Zgłoś swój udział i przekonaj się jak wielką moc ma dobro!

Regulamin konkursu "Cukierek za życzliwość"