• Foldery rekrutacyjne do szkół średnich.

     • Od dzisiaj na gazetkach w holu uczniowie klas VIII mogą zapoznać się z informacjami rekrutacyjnymi do szkół średnich, które odwiedziły naszą szkołę podczas Szkolnych Targów Edukacyjnych.

     • Matematyka bez pamiętnika

     • A oto długo oczekiwana lista finalistów etapu szkolnego konkursu Matematyka bez pamiętnika. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy. Próg, który kwalifikował do bycia finalistą to minimalnie 31p/40p.

      Borek Filip - Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      Gaca Adrian - Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      Płosajkiewicz Zofia - Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach

      Trzymamy kciuki na etapie finałowym, który odbędzie się na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM dnia 29 marca 2019 r.

     • Zajęcia w British Council

     • 6 lutego klasy 8 i 7 brały udział w zajęciach językowo – kulturowych w British Council w Warszawie. W części warsztatowej uczniowie poznawali fascynujący świat Władcy Pierścieni. Prócz znajomości językowych przydały się też talenty aktorskie i sprawność fizyczna. Następnie uczniowie przystąpili do testu Aptis for Teens, który pokazuje stopień opanowania języka angielskiego. Miło nam poinformować, że część osób osiągnęła bardzo wysoki wynik na poziome B2/C1.

     • Czytanie łączy pokolenia.

     • W dniu dzisiejszym nasza świetlica zrealizowała ostatnie zadanie przewidziane do wykonania w Baw się i ucz! Świetlica przyjazna uczniowi. Było nim zorganizowanie wydarzenia pod nazwą "Czytanie łączy pokolenia", które idealnie wpisało się w temat tygodnia, jakim jest: "Legendy i podania ludowe". Chętnych do czytania legend polskich zgłosiło się czterech rodziców: mama Weroniki z kl. 3a, mamy Alberta i Aleksandra z kl. 1d oraz tata Zofii z kl. 1e. Z uwagi na ograniczenia lokalowe w wydarzeniu wzięło udział 6 klas (dwie klasy pierwsze, dwie klasy drugie i dwie klasy trzecie). Wśród czytanych legend znalazły się m.in. "O Lechu, Czechu i Rusie", "Poznańskie Koziołki", "Król kruków" czy "Warszawska Syrenka". Uczniowie z uwagą słuchali naszych dzisiejszych gości :) Serdecznie dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i uatrakcyjnienie dzisiejszych zajęć świetlicowych naszym uczniom.

      Na zakończenie dzisiejszego wydarzenia swoją cegiełkę dołożył także uczeń klasy 1e, który bardzo lubi czytać i chce się swoim talentem i umiejętnością dzielić z innymi :)

     • Wyślij pączka do Afryki.

     • Wyślij z nami pączka do Afryki!

      Przyłącz się do pączkowej akcji w Tłusty Czwartek. W tym roku zbieramy na szkołę dla dzieci w Afryce. W czwartek 28 lutego nasi wolontariusze rozprowadzać będą symboliczne papierowe pączki, z których dochód przekazany zostanie na pomoc misjom. JEŚLI CHCESZ - dołącz do nas. Wszelkie informacje na stronie - wyślij pączka do Afryki. Nasza szkoła dołączyła do akcji po raz trzeci.

     • Szkolne Targi Edukacyjne

     • 20.02.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach odbyły się I Szkolne Targi Edukacyjne zorganizowane przez doradców zawodowych Panią Ewę Begiert oraz Panią Katarzynę Orkiszewską. Dużą pomoc przy organizacji Targów włożyła także Pani Sylwia Fuhrmann-Komar - pedagog szkolny.

      Wychodząc ku zainteresowaniom uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach zaproszonych zostało piętnaście szkół średnich, które zostały wyłonione z przeprowadzonych wśród ósmoklasistów ankiet.Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach miała zaszczyt gościć: 1. I Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu2. VII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu3. VIII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu4. XI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu5. XIV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu6. 38. Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu7. Technikum Elektroniczno-Mechaniczne w Poznaniu.8. Technikum nr 19 w Poznaniu9. Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu10. Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. J.Lelewelaw Poznaniu11. Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu12. Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu13. Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Poznaniu14. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Śniadeckich w Poznaniu15. Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Chrobrego w PoznaniuPonadto zawitał do nas również jeden z zakładów fryzjerskich z Poznania, by zaprezentować swoją ofertę.

      Na Targi przybyli uczniowie klas VIII i VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach, ale również uczniowie z pobliskich szkół w Gminie Komorniki oraz rodzice. Wszystkie zaproszone placówki cieszyły się zainteresowaniem przyszłych pierwszoklasistów.

      Szkolne Tragi Edukacyjne rozpoczęły się przywitaniem przybyłych gości przez Panią Dyrektor dr Marlenę Woźniak, która następnie oddała głos Panu Sławomirowi Szymczakowi z Instytutu Badań Ekonomicznych, by mógł on krótko zaprezentować wykład pt. "Dziś uczeń - jutro pracownik. Wybór ścieżki kształcenia a Zintegrowany System Kwalifikacji".

      Szkolne Targi Edukacyjne były przewidziane do godziny 17:30, jednak zaproszone placówki najwięcej zainteresowanych osób mieli między godziną 15:00 a 16:00, stąd też po godzinie 16:00 kilka szkół średnich zakończyło swoje prezentacje, a całość dobiegła końca o godz. 16:45.

      Gościom dziękujemy za przybycie oraz promocję swoich placówek.

     • Drzwi otwarte

     • Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte dla przyszłych zerówkowiczów oraz przyszłych klas pierwszych, które odbędą sie 25 lutego 2019 o godz. 17.30 w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach. Zapraszamy zarówno rodziców jak i dzieci.

     • Życzenia od księcia Harry'ego i księżnej Meghan

     • A oto życzenia przesłane przez kolejną książęcą parę w odpowiedzi na kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Tym razem zdjęcie, podziękowania i życzenia otrzymaliśmy od księcia Harry'ego i księżnej Meghan.

     • Szkolna Liga Wolontariacka

     • Nasza szkoła od kilku miesięcy uczestniczy w Szkolnej Lidze Wolontariackiej zorganizowanej przez Poznańskie Zoo. Dotychczasowe wyniki są bardzo zadowalające, plasujemy się na IV miejscu w ogólnej punktacji. Za nami już kilka wykonanych zadań, m. in. przygotowanie tematycznej gazetki, zbiórka orzechów włoskich dla niedźwiedzi czy wybór zdjęć zwierząt. Uczniowie podołali również styczniowemu zadaniu, jakim było przygotowanie kul dla ptaków.

      Wykonana praca przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy klasom, które zaangażowały się w zadanie - IVB, IVE, VA, VB, VC, VD, VIB. W szczególności gratulujemy uczniom klasy IIC, którzy zostali nagrodzeni za swój ogromny nakład pracy. Zachęcamy wszystkich do dalszych działań!

     • Życzenia od księcia Williama i księżnej Kate

     • Tak jak w ubiegłym roku szkolnym, tak i w tym zwycięskie kartki konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim zostały wysłane do członków brytyjskiej rodziny królewskiej. I tak jak rok temu, otrzymaliśmy odpowiedź od księcia Williama i księżnej Kate.

      Książęca para przesłała zdjęcie swojej rodziny wraz z życzeniami świątecznymi. W przyszłym roku liczymy na kolejne fantastyczne prace naszych uczniów, które ponownie wyślemy na dwóch królewski :)

       

     • Szkolne Targi Edukacyjne 2019

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnych Targach Edukacyjnych 20.02.2019 roku od godz. 13:00 do 17:30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach.

      Godz. 13:00 - prezentacja uczniów klas 8

      Godz. 14:00 - autoprezentacja zaproszonych szkół

     • Wieczór Filmowy

     • W piątek dnia 01 lutego o godzinie 18:00 w naszej szkole odbył się Wieczór Bajkowy dla dzieci z klas 0-1. Udział wzięło 140 uczniów. Dzieci oglądały bajkę o byczku Fernando. Ciepła i urocza opowieść o byczku, który kocha kwiaty i o tym, że pozory mylą i nie warto oceniać byczka po rogach. Historia bohatera niesie piękny przykład tolerancji i akceptacji. Zachęcamy do obejrzenia!

      Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji na stronie Facebook'a Szkoły

     • Apel o zaprzestanie mowy nienawiści

     • Dnia 31 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się apel dla uczniów klas 4-8 w ramach Międzynarodowego Dnia Przytulania. Język ma niewyobrażalną moc - rozumiemy świat w taki sposób, w jaki o nim opowiadamy. Słowa, których używamy w tych opowieściach, wyznaczają sposób naszego myślenia, a w konsekwencji wpływają na to, jak postępujemy wobec opisywanego świata.

      Uczniowie mogli zapoznać się z pracą Kamili Ruszały, która powstała w 2015 roku.

      Realizacja: Kamila Ruszała, #stopmowienienawisci, https://www.youtube.com/watch?v=twDlK0cPBmI

       

       

     • Matematyczne Laboratorium Kultury 2019

     • We wtorek 29 stycznia 2019 r. w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się czwarta edycja Seminarium Naukowego pt. "MATEMATYCZNE LABORATORIUM KULTURY" organizowanego przez Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkołę Podstawową nr 2 w Plewiskach, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu.

      Nasi uczniowie z klasy 8b przystąpili do konkursu matematycznego: Adrian Gaca, Klaudyna Deskur, Julia Trawnicka - uzyskali 18 punktów na 27 - zajmując 8 miejsce na 18 szkół z woj. wielkopolskiego.

      Natomiast uczniowie: Ernest Woźniak, Filip Borek z klasy 8b przygotowali wykład dla uczniów podczas Matematycznego Laboratorium Kultury.

      Uczniowie z klasy 7b: Jan Grussy, Dawid Rzepka realizowali wideo dokument z konkursu Matematycznego Laboratorium Kultury.

       

      To konkurs dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego pod patronatem:

      • Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską
      • Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Jerzego Kaczorowskiego
      • Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Panią Elżbietę Leszczyńską
      • Wójta Gminy Komorniki Pana Jana Brody
      • Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach Panią dr Marlenę Woźniak

      Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z Matematycznego Laboratorium Kultury na Facebook'u Szkoły.