• Nieletni wobec prawa

     • 27 maja mieliśmy przyjemnosć gościć w szkole, absolwentów wydziału prawa, którzy w prostych słowach odpowiadali o swojej pracy, a także odpowiadali na (jakże ciekawe) pytania uczniów. Młodzi prawnicy, panowie: Mateusz Włodarczyk oraz Kamil Świętkowiak specjalizują się w prawie sportowym (ciekawostka) oraz karnym. Prelekcja skierowana była do najstarszych uczniów szkoły.

      Uzupełnieniem całości była dzisiejsza (28 maja), wizyta policjantki w stopniu starszego sierżanta z komisariatu w Komornikach,  pani Ewy Matuszak, która uczniom oddziałów siódmych i ósmych opowiadała o odpowiedzialności prawnej za popularne przewinienia wśród młodzieży.

     • Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

     • 17 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie dla klas 0 - III z pisarzem książek dla dzieci Panem Waldemarem Cichoniem, autorem serii popularnych książek o kotku Cukierku.

      Cukierku, ty łobuzie - pierwsza z serii ośmiu książek o przygodach psotnego kota Cukierka autorstwa tyskiego pisarza, Waldemara Cichonia, znalazła się wśród 11 lektur wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do wspólnego i indywidualnego czytania w klasach I-III.

      Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci słuchały w skupieniu zwariowanych opowieści Pisarza o jego jeszcze bardziej zwariowanym kocie Cukierku. Wysłuchały też fragmentu jednej z książek autora.

      Po serii wyczerpujących pytań, którym został poddany Pan Cichoń przez naszych uczniów, nastąpiła najmilsza część spotkania, a mianowicie podpisywanie przez Autora zakupionych przez chętne dzieci książek imiennymi dedykacjami.

      Nadal istnieje możliwość zakup książek Pana Waldemara Cichonia. Szczegóły znajdują się na plakacie przy bibliotece lub w samej bibliotece.

      1 czerwca przewidziana jest premiera najnowszej części przygód Cukierka pt. Masz rację Cukierku.

      Więcej informacji o samym Autorze i jego książkach dostępna na stronie www.waldemarcichon.pl.

      Pan Waldemar Cichoń zostawił dla naszych uczniów 11 książek, które znajdują się w naszej szkolnej bibliotece. Zachęcamy do czytania 

     • Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor

     • Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym w obecności całej społeczności szkolnej p. dyrektor Marlena Woźniak wręczyła nagrody i dyplomy uczestnikom Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor, który odbył się w marcu.

      Wszyscy uczniowie naszej szkoły znaleźli się na czołowych miejscach w województwie wielkopolskim, a w przypadku niektórych osób również w kraju. I tak na szczeblu wojewódzkim uczniowie zajęli następujące miejsca:

      Klasy czwarte:

      - Bartosz Buchwald, kl. 4d. - 1. miejsce. Bartek zajął jednocześnie 8 pozycję w kraju w swoim przedziale wiekowym.

      - Aleksander Miler, kl. 4b - 3. miejsce

      - Maja Mocarska, kl. 4b - 4. miejsce

      Klasy piąte:

      - Jakub Trawnicki , kl. 5d - 1. miejsce. Kuba uplasował się jednocześnie na 15. pozycji w skali kraju

      - Amelia Kobrzyńska, kl. 5c - 4. miejsce

      - Jan Łubiński, kl. 5d - 8. miejsce

      - Piotr Filipiak, kl. 5d - 10. miejsce

      - Marta Żakowska, kl. 5b - 11. miejsce

      Klasy szóste:

      - Szymon Detz, kl. 6b - 27. miejsce

      Klasy ósme:

      - Julia Trawnicka, kl. 8b - 3. miejsce

      - Albert Bogusławski, kl. 8b - 4. miejsce

      - Jakub Buchwald, kl. 8b - 8. miejsce

      Uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowania do konkursu. Wszystkich uczniów już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor

      Nauczycielki języka niemieckiego

      Katarzyna Finke

      Małgorzata Kraśnik

      Hanna Kujawiak

     • Zaczytani

     • Są takie książki, których nie wolno zachowywać tylko dla siebie! Są takie opowieści, którymi trzeba dzielić się z innymi. Są takie historie, które mogą dodać sił małym pacjentom szpitalnych  oddziałów. Właśnie Ty możesz pomóc im do nich dotrzeć!

      Do 24 maja w naszej szkole trwa zbiórka książek dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „ZACZYTANI”. Podarowane książki wzbogacą zbiory szpitalnych bibliotek w całej Polsce, niosąc uśmiech i nadzieją pacjentom! Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki!

     • Zaproszenie. Autyzm - 23.05.2019

     • Szanowni Rodzice oraz Nauczyciele,

      Zapraszamy Państwa na spotkanie ze specjalistą pracującym z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się na czym polegają te zaburzenia, jak postępować w kontaktach z ludźmi cierpiącymi na autyzm/zespół Aspergera oraz zadać pytania i porozmawiać na ten temat, dzieląc się również własnymi doświadczeniami.Spotkanie odbędzie się w naszej szkole w czwartek 23 maja o g. 18:30 i potrwa około 90 minut.

      Serdecznie zapraszamy!

      Sylwia Fuhrmann-Komar i Grażyna Głębocka

     • Spotkanie z harcerzami

     • Przyjaźń, przygoda, pasja to nimi wypełniona była po brzegi niezwykła opowieść harcerzy, którzy odwiedzili naszą szkołę. Niecodzienni goście spotkali się z uczniami klas I d, II d, III a i III b. Podczas krótkiej pogadanki podzielili się z słuchaczami doświadczeniem bycia w harcerskiej drużynie. Zdradzili także kilka ciekawostek na temat wakacyjnych obozów i biwaków. Co najważniejsze starali się jednak przekazać uczestnikom kim tak naprawdę jest harcerz – człowiekiem uczciwym, dzielnym , otwartym na świat i ludzi. To wartości bliskie także nam. Nie mogło więc zabraknąć zaproszenia w harcerskie szeregi. Drodzy harcerze dziękujemy Wam za dzisiejszą wizytę! Być może niektórzy z nas spotkają się z Wami już niebawem, na którymś z leśnych szlaków, pomachamy do Was wtedy serdecznie! Tymczasem, życzymy Wam wielu niezapomnianych przygód i słonecznych eskapad!

     • Ogólnopolski projekt interdyscyplinarny fundacji "Bo warto" - podsumowanie

     • Od  października do kwietnia trwał OGÓLNOPOLSKI PROJEKT INTERDYSCYPLINARNY  FUNDACJI „BO WARTO” poświęconym Matce Teresie z Kalkuty, w który włączyli się także uczniowie naszej szkoły. W ramach podjętych działań każdy mógł wykazać się swoim talentem.

      - uczniowie klas I – III  zostali zaproszeni do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM Ich zadaniem było stworzenie ilustracji do słów Matki Teresy: „Kwiat rozwija się, gdy świeci słońce, człowiek rozwija się, gdy kocha.”

      - uczniowie klas IV i  V zmierzyli się z wyzwaniem napisania listu do tytułowej bohaterki  i tym samym wzięli udział w KONKURSIE LITERACKIM

      - trzecim rodzajem aktywności były działania charytatywne. Wspólnie pomagaliśmy m.in.: Seniorom z DPS w Lisówkach, pacjentom szpitala pediatrycznego w Poznaniu,  wspieraliśmy rehabilitację Michasi oraz pomogliśmy w zebraniu pieniędzy na leczenie Michała z Komornik

      To była pasjonująca przygoda, w trakcie której odwiedziło nas wielu wyjątkowych gości :

      • Wolontariuszka Fundacji „Mam Marzenie”
      • Nasi przyjaciele z Fundacji L’Arche, dla których zorganizowaliśmy świąteczną zbiórkę żywności.
      • Wolontariuszka medyczna szpitala pediatrycznego

      Kilka miesięcy intensywnych działań zintegrowało nas ze sobą i przekonało, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy stworzyć niezwykłe rzeczy!

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki przeglądu działań projektowych na szczeblu ogólnopolskim, które już niebawem na stronie organizatora.

      Koordynatorem i szkolnym opiekunem projektu jest Pani Lidia Sobońska

     • Egzamin z predyspozycji językowych

     • Uprzejmie informuję, że w dniu jutrzejszym (15 maja b.r.) odbędzie się egzamin z predyspozycji językowych dla kandydatów do oddziału dwujęzycznego na rok szkolny 2019/2020. Godzina ropoczęcia 13.30, sala nr 204. Uczniów, którzy zgłosili chęć uczęszczania do oddziału - zapraszamy.

     • "KLOCKOWE L-MASZYNY" - GMINNE WARSZTATY TECHNICZNE DLA DZIECI

     • 08.05.2019 roku klasy 3a i 3b wzięły udział w Projekcie współfinansowanym przez Gminę Komorniki pod nazwą: "KLOCKOWE L-MASZYNY" - GMINNE WARSZTATY TECHNICZNE DLA DZIECI. Celem projektu było zorganizowanie dla dzieci warsztatów technicznych pozwalających na odkrywanie, wyrażanie i dzielenie się pomysłami, ucząc się przez doświadczenie. Korzystając z zestawów edukacyjnych opartych na klockach LEGO stworzone zostały dla uczestników atrakcyjne warunki do nauki opartej o eksperyment, stymulującej ciekawość świata i pozwalające realizować tematy związane z techniką, przyrodą, matematyką i kompetencjami językowymi. Pełna fotorelacja dostępna na naszym szkolnym Facebooku.

     • Zbieram to!

     • W minionym miesiącu zakończyła się całoroczna zbiórka starych monet i płyt cd prowadzona w ramach akcji „ZBIERAM TO!”, której organizatorem jest  wolontariat misyjny księży sercanów. Nie jesteśmy w stanie policzyć jak wiele ich trafiło do naszych zbiórkowych pojemników, ani jak wielu mieszkańcom, dotkniętych kataklizmem Filipin one pomogą. Wiemy natomiast, że za każdą podarowaną płytą, czy monetą kryje się czyjeś OTWARTE SERCE I WYCIĄGNIĘTA DŁOŃ. I właśnie za nie chcemy Wam dzisiaj podziękować! Jednocześnie przypominamy, że cały czas trwa zbiórka zużytych baterii w ramach projektu. Serdecznie zachęcamy do włączenia się i wsparcia akcji! ZBIERAM TO – ZBIERAMY RAZEM!