• Praca dla woźnego

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach, zatrudni woźnego na cały etat.

       

      Termin: od zaraz

      Wymagania:

      1. Wykształcenie – wskazane minimum zawodowe (ponieważ daje większe możliwości zaszeregowania w płacach)
      2. Umiejętności posługiwania się elektronarzędziami oraz urządzeniami spalinowymi (kosiarka, kosa spalinowa)
      3. Szeroko pojęte umiejętności techniczne

      Podstawowy zakres obowiązków (głównie praca fizyczna):

      1. Dozór nad budynkiem
      2. Porządkowanie terenu szkoły
      3. Drobne prace konserwatorskie
      4. Dbanie o zieleń wokół szkoły

      Oferty można składać w sekretariacie szkoły, przy ul. prof. W. Strażewicza 1.

     • ZAPROSZENIE DO KONKURSU

     •  

      TOLERANCJA W PIOSENCE POLSKIEJ I OBCOJĘZYCZNEJ

      z cyklu “OTWARCI NA ŚWIAT” 

      dla uczniów szkół podstawowych klas 4-8 gminy Komorniki, miasta Poznania i powiatu poznańskiego

       

      "… Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju."  (fragment artykułu 1 Deklaracji Zasad Tolerancji Konferencji Generalnej UNESCO)

                     W 1995 roku Konferencja Generalna UNESCO przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji i ustanowiła dzień 16 listopada Międzynarodowym Dniem Tolerancji. Była to odpowiedź na szerzące się na świecie zjawiska nietolerancji, uprzedzeń, rasizmu i przemocy. 

      Naszą odpowiedzią na takie zjawiska jest projekt „Otwarci na świat”.

      Wielu artystów na całym świecie porusza nasze serca, śpiewając o tolerancji, szacunku, zrozumieniu dla inności…  Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu „Tolerancja w piosence polskiej i obcojęzycznej” wybiorą najpiękniejsze piosenki, byśmy podczas ich koncertu razem z nimi otworzyli się na innych i na świat!

      Do tego projektu zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorosłych, którzy będą nam dopingować i wspierać swoim doświadczeniem i mądrością ☺ 

      W założeniach projektu dużą rolę odgrywa nie tylko współpraca interdyscyplinarna, ale również współpraca szkół gminnych, powiatowych i miasta Poznania.

      Projekt wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 (wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich)  i rozwija kompetencje kluczowe.

      Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 SP2 w Plewiskach do wzięcia udziału w etapie szkolnym międzyszkolnego konkursu “Tolerancja w piosence polskiej i obcojęzycznej” w dniu 20 listopada 2019.

      Uczestnicy podczas występu zaprezentują jeden utwór muzyczny w następujących językach do wyboru:  w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, ukraińskim, białoruskim lub rosyjskim. Piosenki muszą w swojej treści dotyczyć tolerancji.

       

      Twórzmy wspólnie harmonię różnorodności! Śpiewajmy o tolerancji!

       

      Więcej szczegółów w zakładce Nasza szkoła/Konkursy

     • Pamiętamy!

     • „Na każdym liściu komunikat

      Ministra najważniejszych rzeczy

      Palenie zniczy nie jest groźne

      Palenie zniczy może leczyć.”

      (Artur Andrus)

       W piątek 25 października wolontariusze i uczniowie klasy 5d wraz z opiekunami panią Lidią Sobońską oraz panią Dorotą Nowak Włodarczyk odwiedzili groby żołnierzy i powstańców pochowanych na cmentarzu junikowskim. Coroczne zapalenie symbolicznych światełek i złożenie kwiatów na grobach bohaterów stało się już tradycją naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy firmie BRATBORSKI za podarowanie zniczy, dzięki Wam to była niezwykła lekcja historii i pamięci.

     • Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

     • W czwartek 24 października SP 2 Plewiska była gospodarzem turnieju eliminacyjnego w ramach rozgrywek "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku", w kategorii chłopców U12.

      Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły, oprócz gospodarzy, czyli SP 2 Plewiska, grały: SP 2 Komorniki, SP Wiry, SP Stęszew.

      Po zaciętej rywalizacji, w szczególności w ostatnim spotkaniu, w którym gospodarze mierzyli się z drużyną z Komornik, najlepsi zespołem okazali się młodzi piłkarze SP 2 Plewiska i tym samym wywalczyli awans do etapu powiatowego.

      Gratulacje dla zawodników Pana Michała Anioły, którzy tego dnia pokazali charakter i dzielnie walczyli na boisku, brawo!

      SP 2 Plewiska wystąpili w składzie: Kluj (6c), Czerwiński, Nowak, Politowicz S. (wszyscy 5e), Kosiński, Nowaczyk, Sutherland, Wójcik (wszyscy 5d), Kominiak (5b)

     • II Konkurs  Fotograficzny "Wakacje z przyrodą"

     • W październiku zakończyła się rywalizacja w II Konkursie Fotograficznym  "Wakacie z przyrodą". Uczniowie wykazali się  dużym zaangażowanie  przynosząc przyrodnicze zdjęcia z różnych zakątków świata. Zachęcamy do oglądania zdjęć zwycięzców konkursu w galerii w holu szkoły.

     • Szkoła pamięta

     • Zgłosiliśmy się do do akcji: Szkoła pamięta. W jej ramach można m.in.: uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności; odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię; zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej; posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby; odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki; wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą; zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami; zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie;  zorganizować wycieczkę patriotyczną.   

     • III Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny Idiom...ink

     • W imieniu wszystkich nauczycieli angielskiego serdecznie dziękuję za piękne prace jakie dzieci wykonały na konkurs. Zebraliśmy 14 ciekawych i bardzo pomysłowo przedstawionych idiomów.Prace zostały wysłane do organizatora. Teraz zostało nam tylko czekać na wyniki do końca listopada. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

     • Teatr z Lublina W Drodze gościnnie w SP2

     • 16 października po raz drugi gościliśmy aktorki Teatru W Drodze. Tym razem uczniowie klas 6-8 mieli okazję obejrzeć przedstawienie zatytułowane Bajki zwierzęce. Niektórzy z nich mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy i wystąpić na scenie. Widownia nagrodziła ich gromkimi brawami.

      Aktorki Teatru W Drodze pokochały naszą publiczność i zapowiedziały powrót do nas
      w marcu z zupełnie nowym przedstawieniem przygotowywanym z myślą o młodszych widzach.

     • Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy

     • Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 16 października w godzinach 12:00 - 12:30 wspólnie prowadziliśmy resuscytację krążeniowo - oddechową. Przyłączali się do nas również nauczyciele, z Panią v-ce Dyrektor na czele. Dziękujemy za zaangażowanie! #uczymyratowac

     • Patron szkoły

     • W dniu 15 października po raz pierwszy spotkali sie przedstawiciele RP oraz RR w celu ustalenia planu działania dotyczącego opracowania procedur oraz regulaminu wyboru przyszłego patrona szkoły. Niebawem w menu głównym naszej strony znajdzie się pozycja, pod którą będzie można uzyskać więcej szczegółów z pracy zespołu rodziców i nauczycieli, wspomaganych przez uczniów.

     • Klub Małego Muzyka

     • Zerówki raz w miesiącu spotykają się na auli w ramach „Klubu Małego Muzyka”. W październiku poznaliśmy kroki Krakowiaka oraz charakterystyczne elementu stroju Krakowianki. Był też Lajkonik!

     • E-papieros - zagrożenie

     • Dnia 7 października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

      INFORMACJA DLA RODZICÓW

      Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

      E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

      Istnieją również dowody na to, że młodzi ludzie, którzy używają e-papierosów, mogą częściej palić papierosy w przyszłości. Istnieją udokumentowane przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci oraz osób dorosłych. Ważna jest zatem wiedza na temat zagrożeń związanych z e-papierosami.

      Wszystkie e-papierosy mają wysoką zawartość nikotyny. Według producenta pojedyncza kapsułka JUUL zawiera tyle samo nikotyny, co paczka 20 zwykłych papierosów. Produkt jest dostępny tylko w wysokich stężeniach nikotyny, co może powodować u niektórych nastolatków szybki rozwój uzależnienia.

      W informacji MEN i GIS zachęcamy rodziców i apelujemy do nich o to, aby poinformowali swoje dziecko o zagrożeniach. Rodzice mogą również w każdej chwili zwrócić się do nauczycieli i dyrektorów szkół w sprawie egzekwowania zakazu palenia tytoniu na terenie szkoły oraz szkolnego programu zapobiegania paleniu tytoniu.

      Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

     • CodeWeek 2019 w naszej szkole!

     • Nasza szkoła bierze udział w siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania!

      O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? 
      Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski
      Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019 . Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do
      której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.
       

      Europejski Tydzień Kodowania to …
      wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest
      poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku
      do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w
      trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to
      świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam
      się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z
      przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.

      Do akcji może włączyć się każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry.
      Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas. Każdy w domu może stworzyć wydarzenie. Turniej logicznych gier planszowych, wspólne oglądanie filmu z nowinkami technicznymi w rolach głównych. Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.
      Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne - liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play. Przy rejestracji wydarzenia dodajcie kod naszej szkoły: cw19-RmKw8 oraz napiszcie do nas o waszej inicjatywie.

      Kto pyta, nie błądzi
      Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę
      www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-
      pl.facebook.com/CodeWeekPL/).

     • Noc Zawodowców

     • 04.10.2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu związanym z DORADZTWEM ZAWODOWYM. Była to druga edycja NOCY ZAWODOWCÓW w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu – To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która ma celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Poznaliśmy ofertę edukacyjną szkoły – kształci ona w technikach o kierunkach: technik automatyk, informatyk, teleinformatyk, elektronik, fotografii i multimediów. 

      Więcej przeczytasz w zakładce: Doradztwo zawodowe

     • Sprzątanie Świata - ciąg dalszy

     • Klasy starsze naszej szkoły również włączyły się do akcji Sprzątania Świata. Kierując się słowami, że  "Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci" młodzież posprzątała okolice szkoły, kościoła oraz park. Sprzątanie pokazało nam, że stan naszego środowiska zależy tylko i wyłącznie od nas.

     • Zbiórka dla zwierząt ze schroniska

     • Stare przysłowie mówi, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Postanowiliśmy je odwrócić i zostać najlepszymi przyjaciółmi czterech łap. Dlatego prosimy Was o pomoc i ruszamy z akcją wsparcia dla schroniska dla zwierząt. Aby jego mieszkańcy mogli bezpiecznie przetrwać zimę potrzebne będą : karma, smycze, koce i inne akcesoria dla zwierząt. Wspólnie możemy odmienić los czworonogów! Zbiórka trwa od 1.10 do 24.10.

     • Kolorowy Uniwersytet

     • 25 września klasa 4B uczestniczyła w inauguracji IX sezonu Kolorowego Uniwersytetu w roku akademickim 2019/2020. Uroczystość odbyła się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie było dziś głośno, kolorowo i uroczyście. Uczniowie zostali powitani przez władze Kolorowego Uniwersytetu, wysłuchali podczas pierwszego wykładu "Bajecznych dźwięków" zaprezentowanych przez chór oraz solistów z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Jak na studentów przystało uczniowie dostali indeksy, w których będą gromadzić pieczątki z realizowanych zajęć. Otrzymali również kolorowe koszulki, w których będą uczęszczać na akademickie zajęcia.