• Klasowa zbiórka nakrętek

     • Czy wyobrażacie sobie jak wyglądałby świat bez dźwięku? To trochę tak jakby ktoś odebrał mu kolory. Mała Martynka zna taki świat. Na szczęście dzięki wszczepieniu implantu ślimakowego może go na nowo usłyszeć. Wciąż jednak wymaga stałej rehabilitacji. A my postanowiliśmy jej w tym pomóc, dlatego startujemy z kolejną edycją szkolnej zbiórki nakrętek plastikowych. 

     • Wielki sukces Bartka Piekarczyka z oddziału 7e!

     • Bartek reprezentując SP2 Plewiska startował w cyklu zawodów "Czwartki lekkoatletyczne". W czwartek odbyły się Finały Miejskie, w których Bartek dostał się do finałów 60 m. Jako nagroda, finały odbyły się podczas II Athletics Grand Prix . Bartek stanął na wysokości zadania i zajął pierwsze miejsce poprawiając swój rekord życiowy osiągając 7.84 s.

      Dało mu to możliwość bycia dekorowanym razem z najlepszymi lekkoatletami w Polsce na zakończeniu zawodów.

      Tydzień wcześniej odbyły się Finały Ogólnopolskie w Łodzi, gdzie zajął 5 miejsce wśród najlepszych na tym dystansie w Polsce.

      Uczestniczył również w Finale ogólnopolskim zawodów Lekkoatletyka dla każdego we Włocławku. Wystartował na 100m w kategorii U14 i zajął 4 miejsce w Polsce.

      Ostatnie zawody to start w Międzyzdrojach na Małym Memoriale Szewińskiej w minioną sobotę, gdzie zajął 1 miejsce na 60m i 1 miejsce z kolegami klubowymi w sztafecie 4x100m.

      Gratulacje z życzeniami dalszych sprinterskich sukcesów!

     • Ambasada Wiosny Edukacji

     • Szanowni Państwo miło nam poinformować, że od dnia 5 września nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu współpracy szkół i nauczycieli - Wiosna Edukacji. Dwa lata temu Pani Oktawia Gorzeńska spotkała się naszymi nauczycielami i zainspirowała nas do wprowadzania zmian w szkole na różnych płaszczyznach. Proces zmian wymaga czasu i odpowiedniego przygotowania oraz odwagi. W tej drodze zmiany istotny jest czynnik 5P - czyli poszukiwanie, przestrzeń, pewność, pasja i perspektywy. Chcemy podjąć się tego wyzwania,  tak by zgodnie z ideą Wiosny Edukacji -  edukacja służyła dobru społecznemu, by szkoła stała się miejscem do wdrażania nowych (innych niż tradycyjne) metody pracy w celu tworzenia warsztatu pracy nauczyciela XXI wieku oraz upowszechniania dobrych praktyki,  czyli łączenia i wzmacniania eduzmieniaczy. Bliska jest  nam również unikatowość Wiosny Edukacji, która stawia na to, że szkoła tworzona jest przez nauczycieli dla nauczycieli (szczęśliwy i spełniony nauczyciel to szczęśliwy uczeń), gdzie się buduje, a nie krytykuje, gdzie pracuje się na zasobach środowiska, gdzie można zaufać i wesprzeć się na mentorach. Dziś mamy już takich sprzymierzeńców i sami też widzimy sens zmian. Dlatego z początkiem roku szkolnego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach stała się AMBASADĄ WIOSNY EDUKACJI.

     • Nasza Szkoła to przyjazne miejsce!

     • W trakcie wakacji Samorząd Uczniowski nie próżnował. Dzięki zbiórką, które były organizowane w trakcie całego roku szkolnego, wsparciu Dyrekcji oraz Rady Rodziców nasz hol na drugim piętrze zmienił się nie do poznania. Powstały na nim pierwsze dwie strefy relaksu: strefa konwersacji oraz bez smogu. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie całej naszej społeczności szkolnej!

      Liczymy na to, że wszyscy uszanują naszą wspólną pracę i razem zadbamy o to, by strefy prezentowały się tak ładnie przez cały rok jak teraz.

      Aktualnie część wyposażenia ze zdjęć może nie być dostępna, ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

      Wasz Samorząd Uczniowski