• Nadal lekcje zdalne

     • Decyzją Rządu RP, nauczanie stacjonarne w szkołach podstawowych zostaje zawieszone do 3 stycznia 2021 r. Do tego czasu lekcje w oddziałach 1-8 będą prowadzone w formie on line, odliczając przerwę świateczną.

      Jakub Szeszuła

     • Dyżury specjalistów

     • Dyżury specjalistów w czasie nauczania zdalnego odbywają się w godzinach 8.00 do 13.00 na terenie szkoły.

      Poniedziałek:     Sylwia Fuhrmann - Komar

      Wtorek:              Hanna Janowska

      Środa:                Sylwia Sawicka - Zduniak

      Czwartek:           Bogusław Kwiatkowski

      Piatek:                Adam Czajkowski

      W pozostałe dni specjaliści pracują online zgodnie z godzinami pracy. Jednocześnie informujemy, że po wcześniejszym umówieniu można spotkać się ze specjalistami indywidualnie.

     • Zielone Plewiska

     • Sobotni dzień 7 listopada był wyjątkowym, rodzinnym spotkaniem, którego celem było posadzenie drzew przy naszej szkole, w ramach akcji Zielone-Plewiska. Koordynatorem tej akcji jest Pan Tomasz Lubiński, który swoim zaangażowaniem w środowisko sprawia, że Plewiska stają się coraz bardziej zielone i zarazem piękne.Wspólnie z Panem Tomaszem oraz zaproszonymi rodzicami uczniów klasy 1c i towarzyszącymi im dziećmi, posadziliśmy 13 dorodnych klonów. Dołączył do nas także Pan Emil, który przechodził obok. Klony, które zasadziliśmy, sponsorowane były przez firmę GASA Group Poland, a pale do drzew przekazała firma Lidl.Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w akcji oraz wkład na rzecz piękniejszej planety.Koordynator SP2 Izabella Juźwiak.

     • Szkoła do hymnu

     • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji #szkoładohymnu. 10 listopada uczniowie zerówek zgromadzili się na sali gimnastycznej aby punktualnie o 11.11, pod przewodnictwem pani Sylwii Manowskiej, rozpocząć śpiewanie naszego hymnu. Uczniowie klas 1-8 również dołączyli do akcji ze swoich domów. Wraz z wychowawcami zaśpiewali hymn online.

     • Podsumowanie szkolnego etapu WKO

     • Uczniowie SP nr 2 wzięli udział w 9 konkursach organizowanych przez Wojewódzkiego Kuratora Oświaty w następującej kolejności oraz liczebności:

      biologia - 8

      chemia - 4

      fizyka - 2

      geografia - 18

      historia - 9

      matematyka - 27

      angielski - 11

      niemiecki - 5

      polski - 10

      Wszystkie konkursy odbywały sie on-line. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów:

      fizyka - 1

      matematyka - 2

      angielski - 2

      polski - 1

      Gratulacje dla wszystkich! Kolejny etap w styczniu.

       

      Jakub Szeszuła

     • Ważne dni, wolne dni

     • 11 listopada - Dzień Niepodległości. Informacje o tym, jakże ważnym dla nas Polaków wydarzeniu, można znaleźć w numerze szkolnej gazety, a niebawem dostępny będzie również materiał filmowy przygotowany przez uczniów szkoły.

      12 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony przez Dyrektora szkoły.

      13 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony przez Dyrektora szkoły.

       

      Jakub Szeszuła

     • Głos szkoły

     • Zapraszamy do zapoznania się z naszą szkolną gazetką "Głos Szkoły". Wydanie 2 2020/2021 z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      Gazetka dostępna jest w zakładce Z życia szkoły

     • Organizacja pracy szkoły od 9 listopada

     • Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję, że zajęcia w trybie stacjonarnym dla oddziałów 1-8 zostaja zawieszone do 29 listopada. W tym czasie lekcje odbywają się on-line. 

      Oddziały przedszkolne pracują bez zmian, a świetlica jest dostępna tylko dla dzieci klas 1-3, których rodzice zatrudnieni są w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

       

      Jakub Szeszuła

     • List Ministra Edukacji Narodowej

     • Szanowni Państwo,

      od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).

      Bez zmian pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

      Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

      Są to najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie MEN. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja

       

      Z wyrazami szacunku
      Przemysław Czarnek
      Minister Edukacji i Nauki 

     • Szkoła do hymnu

     • Już po raz kolejny nasza szkoła weźmie udział w akcji MEN "Szkoła do hymnu". Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców, aby 10 listopada, w dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.  W ten sposób włączmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. #szkoladohymnu