• Nadal lekcje zdalne

• Decyzją Rządu RP, nauczanie stacjonarne w szkołach podstawowych zostaje zawieszone do 3 stycznia 2021 r. Do tego czasu lekcje w oddziałach 1-8 będą prowadzone w formie on line, odliczając przerwę świateczną.

• Dyżury specjalistów

• Dyżury specjalistów w czasie nauczania zdalnego odbywają się w godzinach 8.00 do 13.00 na terenie szkoły.

Poniedziałek:     Sylwia Fuhrmann - Komar

Wtorek:              Hanna Janowska

Środa:                Sylwia Sawicka - Zduniak

Czwartek:           Bogusław Kwiatkowski

Piatek:                Adam Czajkowski

W pozostałe dni specjaliści pracują online zgodnie z godzinami pracy. Jednocześnie informujemy, że po wcześniejszym umówieniu można spotkać się ze specjalistami indywidualnie.

• Zielone Plewiska

• Sobotni dzień 7 listopada był wyjątkowym, rodzinnym spotkaniem, którego celem było posadzenie drzew przy naszej szkole, w ramach akcji Zielone-Plewiska. Koordynatorem tej akcji jest Pan Tomasz Lubiński, który swoim zaangażowaniem w środowisko sprawia, że Plewiska stają się coraz bardziej zielone i zarazem piękne.Wspólnie z Panem Tomaszem oraz zaproszonymi rodzicami uczniów klasy 1c i towarzyszącymi im dziećmi, posadziliśmy 13 dorodnych klonów. Dołączył do nas także Pan Emil, który przechodził obok. Klony, które zasadziliśmy, sponsorowane były przez firmę GASA Group Poland, a pale do drzew przekazała firma Lidl.Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w akcji oraz wkład na rzecz piękniejszej planety.Koordynator SP2 Izabella Juźwiak.

• Szkoła do hymnu

• Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji #szkoładohymnu. 10 listopada uczniowie zerówek zgromadzili się na sali gimnastycznej aby punktualnie o 11.11, pod przewodnictwem pani Sylwii Manowskiej, rozpocząć śpiewanie naszego hymnu. Uczniowie klas 1-8 również dołączyli do akcji ze swoich domów. Wraz z wychowawcami zaśpiewali hymn online.

• Podsumowanie szkolnego etapu WKO

• Uczniowie SP nr 2 wzięli udział w 9 konkursach organizowanych przez Wojewódzkiego Kuratora Oświaty w następującej kolejności oraz liczebności:

biologia - 8

chemia - 4

fizyka - 2

geografia - 18

historia - 9

matematyka - 27

angielski - 11

niemiecki - 5

polski - 10

Wszystkie konkursy odbywały sie on-line. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów:

fizyka - 1

matematyka - 2

angielski - 2

polski - 1

Gratulacje dla wszystkich! Kolejny etap w styczniu.

• Ważne dni, wolne dni

• 11 listopada - Dzień Niepodległości. Informacje o tym, jakże ważnym dla nas Polaków wydarzeniu, można znaleźć w numerze szkolnej gazety, a niebawem dostępny będzie również materiał filmowy przygotowany przez uczniów szkoły.

12 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony przez Dyrektora szkoły.

13 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony przez Dyrektora szkoły.

• Głos szkoły

• Zapraszamy do zapoznania się z naszą szkolną gazetką "Głos Szkoły". Wydanie 2 2020/2021 z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Gazetka dostępna jest w zakładce Z życia szkoły

• Organizacja pracy szkoły od 9 listopada

• Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję, że zajęcia w trybie stacjonarnym dla oddziałów 1-8 zostaja zawieszone do 29 listopada. W tym czasie lekcje odbywają się on-line.

Oddziały przedszkolne pracują bez zmian, a świetlica jest dostępna tylko dla dzieci klas 1-3, których rodzice zatrudnieni są w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

• List Ministra Edukacji Narodowej

• Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).

Bez zmian pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Są to najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie MEN. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja

Przemysław Czarnek
            Minister Edukacji i Nauki

• Szkoła do hymnu