• Prezent bez pudła

• W tym roku szkolnym z powodu pandemii nie mogły się odbyć klasowe Wigilie i nie mogliśmy wręczyć sobie nawzajem świątecznych upominków. Klasa 7a postanowiła zatem przeznaczyć pieniądze przewidziane na podarunki na zakup “Prezentów bez pudła” i wspomóc tym samym projekt UNICEF. Ze zgromadzonych środków zakupiliśmy mleko terapuetyczne i gotową do spożycia pastę terapeutyczną (produktu niezbędne w leczeniu ostrego niedożywienia) oraz tabletki uzdatniające wodę (każda z nich uzdatnia ok. 5 litrów wody). Mamy nadzieję, że przyczyni się to do polepszenia, choć w niewielkim stopniu, sytuacji dzieci w Afryce.

Bardzo dziękuję wszystkim uczennicom i uczniom, którzy przyczynili się do powodzenia naszej akcji.

Korzystając z okazji składamy wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom i ich rodzinom życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Klasa VII a

z wychowawczynią

• "Razem na Święta" 2020

• „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Każdy może przyłączyć się do akcji. wystarczy tylko:

• wykonanć kartkę z życzeniami świątecznymi i przekazać ją sąsiadom (np. wrzucić do skrzynki pocztowej),
            • samodzielne przygotować słodkie upomineki (np. pierniczki) i obdarować nimi sąsiadów albo osoby potrzebujące z najbliżej okolicy,
            • przygotować ozdoby świąteczne dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
            • zaoferować pomoc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
            • zorganizować zbiórkię darów dla schroniska dla zwierząt,
            • przygotować kartki dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
            • wesprzeć organizacjię oferują pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Podziel się z nami swoimi incijatywami. Prześlij krótki opis tego co zrobiłeś na maila wolontariat@gs.sp2plewiska.edu.pl.  Pamiętaj, że ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

• Dyżur dyrektora

• W związku z uczestnictwem dyrektora w Kongresie Prawa Oświatowego dyżur w dniu dzisiejszym zostaje odwołany

• Śladami Powstańców Wielkopolskich

• PATRONAT HONOROWY:

PATRONAT SZKOLNY:

RADA  RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Plewiskach

Miło nam poinformować, że międzyszkolny konkurs: „Śladami Powstańców Wielkopolskich”, organizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach i XII Liceum Ogólnokształcącym uzyskał patronat Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woźniaka oraz Rady Rodziców naszej placówki. W pierwszym etapie konkursu w naszej szkole  biorą uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych, a w XII Liceum Ogólnokształcącym uczniowie klas pierwszych. Pierwszy etap zakończy się 31 grudnia, do drugiego etapu przejdzie pięcioro uczniów w każdej ze szkół. Dzięki hojności naszych Patronów uzyskaliśmy piękne i cenne nagrody: od pana Marszałka nagrody finalne, od Rady Rodziców, nagrody za ukończenie I etapu.

• Mikołajki w zerówkach

• Tak obchodzili Mikołajki nasi najmłodsi uczniowie w zerówkach. Pomimo poszukiwań Świętego, nie udało się go złapać na gorącym uczynku! Ale prezenty zostawił! No i tradycją stało się już ubieranie tego dnia choinki.

• Choinka od OSP Plewiska

• W Mikołajki klasę 0a odwiedzili strażacy z OSP Plewiska i przynieśli wspaniały prezent! Wielką, wspaniałą i pachnącą choinkę! Ledwo zmieściła się do sali! Jest cudowna! BARDZO DZIĘKUJEMY!

• Warsztaty świąteczne Christmas English

• Serdecznie zapraszam do zapisów poprzez wiadomości w dzienniku librus. Proszę o podanie w zgłoszeniu imienia i nazwiska rodzica(lub opiekuna - babcie i dziadkowie też są mile widziani) oraz dziecka i klasy. Akcesoria świąteczne w dniu warsztatów będą mile widziane. Zajęcia odbędą się za pomocą google classroom.

Hope to see you soon!Marta Kazimierczak-Con

• 5 grudnia - Dzień wolontariusza

• Na co dzień są zwyczajnymi uczniami. Kochają sport, taniec i czas dzielony z przyjaciółmi. Mają jednak pewną niezwykłą zdolność: potrafią zarażać ludzi dobrem i nigdy się tym nie nudzą! Wolontariusze, bo o nich mowa, są wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje ich pomocy. Zawsze mają czas, pomysł i dobre słowo. Dziś to my chcemy  się nim z nimi podzielić.

Kochani wolontariusze!
            W dniu Waszego święta życzymy Wam by uśmiech nie znikał z Waszych twarzy, a radość ze spotkań z potrzebującymi napełniała Wasze serca entuzjazmem i wiarą w to, że wszystko jest możliwe! Kroczcie śmiało na szlaku wolontariackiej przygody i miejcie się dobrze!

Dziękujemy za to, że JESTEŚCIE!

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KLAS 1-3 ,,Jesień w obiektywie”

• Z przyjemnością informujemy, że 27 listopada odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu fotograficznego ,,Jesień w obiektywie”  dla klas I-III. W konkursie wzięło udział 43 uczniów ( w konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych gminy Komorniki). Jurorzy oceniali pomysłowość i oryginalność fotografii. Poziom był bardzo wyrównany i trudno było jurorom wyłonić zwycięzców konkursu.

Po długiej naradzie postanowiono, że konkurs fotograficzny wygrywają:
            Kategoria klasy 1

Aleksander Mordak   klasa 3d, SP 2 Plewiska

Blanka Martczak   klasa 3c, SP 2 Plewiska

Michalina Trafny   klasa 3e, SP Chomęcice

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy za Wasze i Waszych rodziców ogromne zaangażowanie w tych utrudnionych zdalnych warunkach.

Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół, których jesteście uczniami (do odbioru będą gotowe po 8.12.2020 r.)

Romana Nowaczyk
            Wszelaka Edyta