• Wraca nauczanie stacjonarne

     • Od 31 maja wszycy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Zajęcia odbywają się wg planu dostępnego w librusie. Prosze zwrócic uwagę na ewentualne zastępstwa lub odwołania lekcji, które są częstą zmienną. W budynku szkolnym oraz na terenie szkoły obowiazują standardowe, ogólnoprzyjete wytyczne sanitarne. Podczas przemieszczania się po budynku - obowiązuje osłona ust i nosa. Podczas przebywania na boisku - nie ma tego obowiązku. Dezynfekcja sal lekcyjnych oraz ciągów komunikacyjnych będzie odbywać się tak jak dotychczas. Uczniowie u których wystąpią niepokojące objawy choroby (np. kaszel, katar, gorączka) po konsultacji z pielęgniarką szkolną i powiadomieniem opiekuna o tym fakcie  - bedą odsyłani do domu lub odbierani przez rodzica.

       

      Jakub Szeszuła

     • Mistrzowska recytacja

     • Z dumą informujemy, że nasza uczennica Krystyna Kasprzak z kl. 3c zajęła I miejsce w Patriotycznym Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 22 maja w CKiT w Komornikach.

      Serdecznie gratulujemy Krysi sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć.

      Dziękujemy i gratulujemy także pozostałym uczniom, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych i godnie reprezentowali naszą placówkę - Henrykowi Siwińskiemu z kl. 4c oraz Ani Muszak z kl. 8b.

      Poziom konkursu był bardzo wysoki i na pewno dał wszystkim uczestnikom bezcenną lekcję oraz wzbogacił ich o nowe doświadczenia.

      Relację z konkursu można podejrzeć na stronie internetowej gminy: https://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=2&artykul=4375&ark=2&akcja=artykul

     • Klasa dwujęzyczna okiem rodzica

     • Czy warto namawiać dziecko do pójścia do klasy dwujęzycznej? Czy moje dziecko da radę, czy ta klasa jest dla niego? Czy dużo trzeba się uczyć? Czy nauka w takiej klasie to wyrzeczenia w zakresie innych zajęć? Czy młodzież zdąży się zintegrować? To najczęściej zadawane pytania przez wielu rodziców klas szóstych.

      Poniżej kilka przemyśleń rodziców młodzieży obecnie uczęszczającej do klasy dwujęzycznej w naszej szkole. Może ułatwią podjęcie decyzji…

      „Klasę dwujęzyczną polecam młodym ludziom, którzy choć odrobinę lubią naukę języka obcego i wykazują  w tym kierunku nawet najmniejsze zdolności, które jest szansa rozwinąć. Jeśli uczeń zechce, to  nauka w klasie dwujęzycznej może stanowić małe okno na świat, a przynajmniej ułatwić życie w dalszej edukacji”.

      „Jako mama ucznia klasy dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach mogę polecić naukę w tym oddziale. Uczniowie w porównaniu do siódmoklasistów, którzy nie realizują nauczania języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym, mają zaledwie trzy godziny lekcyjne więcej od swoich rówieśników, co z pewnością nie stanowi dużego obciążenia, a przynosi wiele korzyści.”

      „Nauka w klasie dwujęzycznej to większe obciążenie godzinowe dla młodzieży, ale miło patrzeć i słuchać jak zmienia się sposób mówienia i czytania  przez nasze dziecko w języku niemieckim. Gdyby nie to, że język niemiecki nie jest zbyt poetyckiJ - to chciałoby się rzec, że poezja dla uszuJ.”

      „Bałam się, czy moja córka poradzi sobie emocjonalnie w nowej klasie. Ona obawiała się o swoje dotychczasowe przyjaźnie, ja czy odnajdzie się w nowym środowisku. W obydwu przypadkach obawy były zupełnie bezpodstawne. Stare przyjaźnie mają się dobrze, nowe przyjaźnie rozkwitają. Klasa, pomimo krótkiego pobytu w szkole, w moim odczuciu jest zgrana.”

      „Warto zauważyć, iż nauka w klasie dwujęzycznej jest wymagająca, ale nie obciąża młodzieży na tyle, aby uczniowie musieli zrezygnować z innych aktywności.”

      „Dzieci niewątpliwie rozwijają swoje umiejętności językowe, wykorzystując atrakcyjne dla nich formy nauki na platformach internetowych, jak Quizlet czy LearningApps. Zdobytą wiedzę stosują w praktyce nie tylko podczas konwersacji lekcyjnych, ale także ciekawych zajęć praktycznych (np. gotując niemieckie przysmaki), które zapewniają nauczyciele.”

      „Niestety pandemia spowodowała, że klasa dwujęzyczna nie wzięła udziału w wycieczkach tematycznych do Niemiec, jednak nauczyciele się nie poddają i zapewniają atrakcje i w tej kwestii, organizując wirtualną wycieczkę do Berlina w ramach akcji „Przewodnicy bez granic”.”

      Rodzice obecnych siódmoklasistów polecają naukę w klasie dwujęzycznej, ponieważ wpływa na rozwój wiedzy i umiejętności uczniów, daje możliwość poznania nowych kolegów i koleżanek oraz nawiązania nowych przyjaźni.

      Rodzice uczniów klasy 7 dwujęzycznej

     • Tydzień ulgi 17-21 maja

     • Ogłaszamy w naszej szkole Tydzień ulgi

      Jest to kampania organizowana przez Uniwersytet Jagielloński. Bierze w niej udział ponad 700 szkół w Polsce.

      Tydzień ulgi będzie trwał od 17 do 21 maja, będzie to tydzień bez sprawdzianów, kartkówek, zadań domowych i odpytywań na ocenę.