• PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

     • Szanowni Państwo

       

      Ostatnie dyżury PPP przed wakacjami

       

      Przed nami dwa ostatnie dyżury specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Puszczykowie. W dwie następne środy, 23 i 30 czerwca można skorzystać z konsultacji z pedagogiem i psychologiem w sprawie trudności zaobserwowanych u dzieci. W lipcu i sierpniu dyżury zostaną zawieszone.

       

      Dyżury odbywają się w budynku przy ul. Młyńskiej 15 w Komornikach, w godzinach 11:00 – 16:00.

      Na wizytę należy umówić się telefonicznie:

       

      Mariola Witkowiak - psycholog, psychoprofilaktyk, trener

      Monika Jabłońska - pedagog, trener, doradca zawodowy

     • I Ty możesz polubić matematykę

     • W ramach realizacji innowacji "I ty możesz polubić matematykę" w klasach siódmych co najmniej raz w miesiącu lekcja matematyki była prowadzona metodą odwróconej klasy. Uczniowie tworzyli gry bingo, szyfromaty, kółko i krzyżyk itp.

      Efekty pracy oraz ebook zostały umieszczone są na wirtualnej tablicy. W ramach pracy metodą projektu uczniowie pozostałych klas naszej szkoły również włączyli się w tworzenie matematycznego ebooka.

      Link do wirtualnej tablicy:

      https://padlet.com/SP2PLEWISKA/MATEMATYKA

      Mamy nadzieję, że opisane pomysły będą wykorzystywane na lekcjach matematyki w kolejnych latach i będą inspiracją dla nauczycieli oraz uczniów.

     • Dzień Pustej Klasy

     • 18 czerwca 2021r - świętuj Dzień Pustej Klasy.

      Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców do udziału w przyrodniczo - matematycznej grze terenowej. Potrzebny będzie telefon komórkowy z aplikacją Actionbound oraz ok 45 minut wolnego czasu.Dla pierwszych pięciu osób które zdobędą najwięcej punktów - miłe niespodzianki.Plakat z informacją jest na drzwiach szkoły. Grać można w dowolnym czasie.Zachęcamy do aktywności!

     • Szczepienia dla uczniów 12-15 lat

     • Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat

      Szanowni Rodzice

      W związku z uruchomieniem szczepień przeciw covid-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat, organizujemy 1-dniowy punkt szczepień na terenie naszej gminy.

      Kiedy: poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. od godz. 17:00

      Gdzie: Szkoła nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach, ul. Prof. W. Strażewicza 1

      Dla kogo: dzieci w wieku 12-15 lat zamieszkujące na terenie Gminy Komorniki (nie tylko uczniowie gminnych szkół).

      Podawana szczepionka: Pfizer

      Termin podania drugiej dawki szczepionki: 12 lipca 2021 r.

       

      Szczepienia przeprowadzane będą przez podmiot medyczny Szpital Podolany. Na miejscu będzie obecny tzw. pełen zespół, czyli lekarz i wykwalifikowani ratownicy medyczni. Przez cały czas realizacji szczepień będzie do dyspozycji ambulans wyposażony w zestaw przeciwwstrząsowy.

      Szczepionka podawana dzieciom to szczepionka firmy Pfizer. Żadna inna dla tej grupy wiekowej nie została w chwili obecnej zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków.

      Dane każdego zaszczepionego dziecka będą na miejscu wprowadzone do systemu i zostanie wyznaczony termin podania drugiej dawki.

      Uwaga: termin drugiej dawki szczepienia zaplanowano na 12 lipca 2021 r. Z uwagi na nadchodzący sezon wakacyjny, będzie możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepienia w każdym punkcie szczepień na terenie kraju.

       

      Na szczepienie nie trzeba się rejestrować.Wystarczy, że rodzic/opiekun prawny będzie miał przy sobie dowód osobisty/paszport. 

       

      Ważne: w dniu szczepienia dziecko musi mieć ukończone 12 lat.

       

      Masz pytanie, potrzebujesz pomocy w transporcie niepełnosprawnego lub niesamodzielnego dziecka?: zadzwoń na naszą infolinię 798 843 999, zorganizujemy pomoc (infolinia czynna w godzinach pracy Urzędu Gminy Komorniki).

       

      Osoba w wieku 12-15 lat zgłasza się na szczepienie wyłącznie w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego, który na miejscu obowiązkowo okazuje dokument tożsamości. Na miejscu będzie trzeba podać nr pesel dziecka.

      Przed szczepieniem rodzic/opiekun prawny składa wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego.

       

      Koordynator szczepieńUrząd Gminy Komorniki

       

      Pliki do pobrania:

      1. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
      2. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
     • Przydziały do oddziałów "0"

     • Szanowni Państwo, informujemy, że lista uczniów z  przydziałem dzieci do konkretnych grup z  oddziału przedszkolnego ("0") została wywieszona na drzwiach szkoły.

     • Walczyli o finał!

     • W środę w Kleszczewie reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finałach powiatu Wielkopolskiego Turnieju Orlika. Do rywalizacji miało przystąpić 5 zespołów, jednak na miejsce dotarły tylko dwie ekipy. Od razu więc rozegrano mecz finałowy. Spotkanie ze SP z Krosna okazało się niezwykle zacięte i emocjonujące. Młodzi piłkarze z Plewisk wygrywali już 2:0, a do przerwy było 2:1. Po zmianie stron mecz nadal był bardzo wyrównany, jednak mimo kilku świetnych akcji zawodnicy naszej szkoły nie zdołali zdobyć bramki, a rywali wyrównali na 2:2. Zwycięzcę rywalizacji musiały wyłonić rzuty karne, które lepiej egzekwowali uczniowie z Krosna.

      Mimo porażki uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i byli o włos od awansu do finału rejonowego.

      Szkołę reprezentowali: Mikołaj Kominiak (6b), Szymon Kosiński (6d), Maciej Nowaczyk (6d), Adam Sutherland (6d), Piotr Wójcik (6d), Jakub Czerwiński (6e), Jakub Nowak (6e) i Maksymilian Kluj (7c). Nad zawodnikami czuwał trener Michał Anioła.

      Gratulujemy!

     • Radośnie i sportowo :)

     • We wtorek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu, który został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego przy współpracy Rady Rodziców. Od godziny 8:00 na najmłodszych uczniów uczęszczających do klas 0-3 czekały liczne atrakcje!

      Przed zmaganiami sportowymi wychowankowie wzięli udział w tanecznej rozgrzewce, którą poprowadziła instruktorka tańca z Activus Taniec i Fitness [tutaj proszę oznacz ich na facebook'u).

      Następnie dzieci uczestniczyły w zmaganiach sportowych na boisku oraz mogły skorzystać ze stanowisk malowania buziek, robienia warkoczyków oraz tatuaży. Za aktywny udział wszyscy uczniowie otrzymali złote medale oraz lody. Najważniejsze jednak było to, że na ich twarzach pojawił się szeroki uśmiech :-)

       

      Od godziny 11:00 swoje zmagania sportowe rozpoczęli uczniowie klas 4-8, którzy mogli zmierzyć się w  kilku konkurencjach indywidualnych i powalczyć o nagrody. Ponadto na boisku odbywał się niezwykle emocjonujący i zacięty turniej w popularnego „zbijaka”. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej, w której rywalizowały klasy 4-5, najlepsza okazała się klasa 4b, wśród starszych roczników zwyciężyła klasa 7c.

      Uczniowie mogli również wziął udział w biegach eliminacyjnych na 60m, a na koniec dnia 4 najlepsze uczennice i 4 najszybszych uczniów pobiegło w biegach finałowych, podczas których wyłoniono najszybszych uczniów szkoły, którzy w dodatkowych biegach zmierzyli się z nauczycielami.

      Podczas zakończenia zwycięzcom turnieju w „zbijaka” wręczono złote medale, najlepszym uczniom z konkursów indywidualnych wręczono nagrody rzeczowe, najszybsi uczniowie szkoły otrzymali bony do sklepu sportowego, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano kilka atrakcyjnych upominków i nagrodę główną - tablet!

      Każdy uczeń mógł otrzymać wodę, poczęstować się lodem i odpocząć na leżaku w strefie relaksu. Dzień Sportu stał się doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych i tego dnia wszyscy opuszczali szkołę w świetnych nastrojach.

      Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie pomoc Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły! Dziękujemy za wsparcie i wspólnie spędzony czas!

      Wkrótce na stronie internetowej szkoły zostanie zamieszona fotorelacja ze sportowych zmagań naszych uczniów.

     • Sukces Bartka!

     • W sobotę 29.05.2021 na poznańskiej Olimpii odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej atletyce w kategorii U16.

      Bartek Piekarczyk, uczeń naszej szkoły, startował w biegu na 100m, uzyskał czas 11.94s zajmując 3 miejsce w biegu finałowym. To duży sukces, bo ma dopiero 13 lat.

      Razem z kolegami z drużyny (OŚ AZS Poznań) startował w sztafecie 4x100m, gdzie zajęli 2 miejsce.