• Pomóżmy Panu Przemkowi

     • Mieszkaniec naszej gminy – Pan Przemek z Komornik walczy z nowotworem. Glejak dopadł go w tym roku i nie chce odpuścić. Zachęcam wszystkich do udziału w organizowanej zbiórce pieniędzy na leczenie Pana Przemka. Szczegóły i historia Pana Przemka na https://www.siepomaga.pl/walka-przemka

       

      Szkoła nr 1 w Komornikach, gdzie uczą się synowie Pana Przemka organizuje koncert charytatywny z udziałem uzdolnionych uczniów i absolwentów. Można pomóc – trzeba tylko chcieć. Liczy się każda złotówka.

       

      Zapraszamy!

     • NOC NAUKOWCÓW

     • Szanowni Państwo,

       

      Już jutro, 24 września rusza Noc Naukowców 2021 pod hasłem SOS dla Ziemi. Jak naukowcy ratują świat.

       

      Na stronie internetowej https://www.nocnaukowcow.pl/ będzie można od godz. 16.00 do godz. 22.00 oglądać Studio NN na żywo a pod nim linki do filmów przygotowanych przez wszystkie uczelnie poznańskie biorące udział w projekcie.

      Podczas imprezy pokażemy jak każda z dziedzin nauki (nauki techniczne, humanistyczne, przyrodnicze, nauki o zdrowiu) może być źródłem nadziei na ratowanie planety. Tematyka programu będzie wskazywała na znaczenie Europejskiego Zielonego Ładu dla Europy i jej obywateli. Zobaczycie jak codziennie żyć ekologicznie, przekonacie się jak powinno wyglądać idealne miasto przyszłości, przyjrzyjcie się roślinom, które żywią świat, nauczmy się dbać o ekosystem, poznajcie technologie przyjazne środowisku. 

       

      Zadbaliśmy o to, aby program był edukacyjny, możliwy np. do wykorzystania jako materiał dydaktyczny dla nauczycieli a przede wszystkim interesujący i atrakcyjny dla młodzieży. Filmy będą dostępne na kanale YT od momentu premiery, bez ograniczeń czasowych.

      Tymczasem zapraszamy na FB, gdzie już widać zajawki programu J https://www.facebook.com/NocNaukowcowPoznan/?ref=page_internal

      Do zobaczenia jutro!

       

      Organizatorzy Nocy Naukowców w Poznaniu

     • Zajęcia z robotyki i programowania - GO4Robot:

     •  

      Zajęcia prowadzone będą od października w Bibliotece w Plewiskach (ul. Grunwaldzka 612A, Plewiska) i Domu Kultury REMIZA (ul. Grunwaldzka 565, Plewiska) Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.


      Biblioteka w Plewiskach 
      Termin zajęć: Poniedziałek (start od 4.10.2021) 
      Grupa 1 - godziny 16:00-17:00., limit miejsc 14 (poziom Mały Robotyk dla klas: 0-2)

      Grupa 2 - godziny 17:05-18:20, limit miejsc 10 (poziom Inżynierowie Junior dla klas: 4)


      Dom Kultury REMIZA 
      Termin zajęć: Wtorek (start od 5.10.2021) 
      Grupa 1 - godziny16:00-17:00, limit miejsc 14 (poziom Mały Robotyk Master dla klas: 3)

      Grupa 2 - limit miejsc 10 (poziom Inżynierowie dla klas: 5-6)  Termin zajęć ustalony zostanie po zebraniu się grupy. Prosimy o zapisywanie się i rezerwację miejsc. Z zapisanymi uczestnikami skontaktujemy się w celu ustalenia terminu

      Grupa 3 -  limit miejsc 14 (poziom Inżynierowie Master dla klas: 7-8), Termin zajęć ustalony zostanie po zebraniu się grupy. Prosimy o zapisywanie się i rezerwację miejsc. Z zapisanymi uczestnikami skontaktujemy się w celu ustalenia terminu zajęć. 


      W celu zarezerwowania miejsca kliknij w link ->  https://go4robot.pl/zapisy/warsztaty/1/0


      Decyzję o ostatecznym zapisie podejmują Państwo po pierwszych zajęciach. Zapraszamy do rezerwacji miejsca na zajęciach.


      Szczegóły zajęć z robotyki i programowania:

      Zajęcia z robotyki  i programowania prowadzone są na zestawach LEGO Education z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe.

      Uwaga: Zajęcia prowadzone są z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa zachowując i dostosowując się do wytycznych GISu.


      Jak wyglądają zajęcia -> https://youtu.be/wz5Iu0Z-Ncs

      Więcej informacji o zajęciach i poziomach zajęć znajdą Państwo pod linkiem  -https://go4robot.pl/poznan/warsztaty-dla-dzieci-poznan/?filtr=szkola

      Zapisów na zajęcia można dokonywać przez stronę:  https://go4robot.pl/zapisy/warsztaty/1/0
      Więcej informacji pod numerem telefonu 668 115 750


      Decyzję o ostatecznym zapisie podejmują Państwo po pierwszych zajęciach. Zapraszamy do rezerwacji miejsca na zajęciach.

     • Dzień Kropki

     • Historię małej Vashti zna chyba każde dziecko. Co roku, 15 września, przypominamy sobie jej przygody. To opowieść o tym, że każdy z nas jest niezwykły, a żeby się o tym przekonać czasami wystarczy postawić KROPKĘ. Podobnie jak w ubiegłych latach, także w tym roku zapraszamy Was do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia. W środę, 15 września załóż na siebie coś w kropki i baw się z nami.

     • Szkoła Demokracji to Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach

     • W roku szkolnym 2020/2021 nasz Samorząd Uczniowski dzięki swojej dużej aktywności zapracował na tytuł „Szkoła Demokracji”. Z dumą prezentujemy otrzymany certyfikat z wyróżnieniem.

      Byliśmy jedną z 79 szkół z całej Polski, która podjęła się realizacji zadań w ramach projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (największą działającą w sektorze edukacji organizację pozarządową w Polsce). Zaledwie 49 szkół otrzymało certyfikat z wyróżnieniem – w tym i my.

      Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie wykazali się niesamowitą chęcią do działania, nawet w czasie nauczania zdalnego. Organizowaliśmy wspólnie różnie konkursy (np. Chemia z Minecraftem), dni tematyczne, akcje online (jak np. film na Dzień Kobiet). Pokazaliśmy, że potrafimy działać w każdych warunkach. Zorganizowaliśmy nawet debatę przedwyborczą w wersji online, którą każdy mógł obejrzeć. Promowaliśmy demokrację poprzez ogłoszenie Dni Demokracji w naszej szkole z okazji wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Spotykaliśmy się z naszym mentorem z ramienia CEO. Braliśmy udział w szkoleniach takich jak: Młody Lider, Debata Oxfordzka czy Komunikacja i Informowanie. Uczyliśmy się i rozwijaliśmy nasze pasje i zainteresowania. Działaliśmy na rzecz naszej szkoły.

      Co na temat szkoleń z projektu mówili sami uczestnicy?

      Laura: „Na szkoleniu dowiedziałam się więcej o pracy w grupach oraz o ich konfliktach, również podzieliłam się moimi zainteresowaniami.”

      Wojtek: „Ja na szkoleniu dowiedziałem się przede wszystkim tego, że inne osoby nie zrobią nic, jeżeli nie da im się przykładu. Jeżeli zobaczą, że ich lider się obija to same nie będą zmotywowane.”

      Amelia: „Na szkoleniu dowiedziałam się trochę o braku zaufania i obawie przed konfliktem. Potem dowiedziałam się również jak rozwiązywać konflikty. Podzieliłam się moimi zainteresowaniami i umiejętnościami.”

      Nasz zeszłoroczny Samorząd Uczniowski właśnie kończy swoją kadencję. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. Życzymy dalszych sukcesów i ciekawych wyzwań.

      Dyplomy za udział w projekcie otrzymali: Amelia Kobrzyńska, Laura Roszyk, Wojciech Choroś (absolwent) i Maksymilian Sierakowski.

      Projekt koordynowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Marta Kazimierczak-Con i Klaudia Sobocińska.

       

      Życzymy dalszej miłej zabawy z Samorządem Uczniowskim!

     • Zajęcia dodatkowe - Strefa Bystrzaka

     • PODRÓŻNICZE ZAJĘCIA Z EKSPERYMENTAMI Strefa Bystrzaka od 2014 roku prowadzi zajęcia rozwojowe o tematyce podróżniczej z eksperymentami dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Pobudzamy wyobraźnię i ciekawość dzieci, inspirujemy do rozwoju. Doświadczamy, eksperymentujemy a przede wszystkim dobrze się bawimy. Pomagamy osiągać sukcesy w szkole! Podczas każdego spotkania uczniowie odwiedzają 3 STREFY: STREFA WIEDZY O ŚWIECIE ciekawostki ze świata zwierząt zjawiska przyrodnicze tajemnice odległych kultur odkrycia naukowe STREFA NAUKI trening koncentracji techniki pamięciowe rozwój spostrzegawczość STREFA EKSPERYMENTOWANIA doświadczenia fizyczne i bezpieczne eksperymenty chemiczne masy sensoryczne oraz kreatywne zabawki pokazy eksperymentów W tym roku szkolnym proponujemy nowy program. Tym razem wyruszamy na wyprawę DOOKOŁA ŚWIATA. Wędrując po kontynentach poznamy mieszkańców i ich niezwykłe zwyczaje. Jak zawsze zadziwiać nas będzie natura: świat roślin i zwierząt odkryje przed nami wiele ciekawostek. Zwiedzimy niesamowite budowle i odkryjemy ich tajemnice. W czasie rocznego kursu min.: dowiemy się co ma wspólnego lama z wielbłądem, zajrzymy do krateru największego wulkanu świata, poznamy zwyczaje mieszkańców kraju kwitnącej wiśni. Zdobytą wiedzę utrwalimy technikami pamięciowymi. Na każdych zajęciach będziemy przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty. Zajęcia prowadzą doświadczenia trenerzy z wykształceniem psychologicznym i pedagogicznym. Spotkania odbywają się w sali Szkoły Językowej Europa (obok szkoły na ul. Kozłowskiego 27) Trener prowadzący za zgodą rodzica odbiera dzieci ze szkoły, a po zajęciach odprowadza je do świetlicy. Zajęcia cykliczne – raz w tygodniu, 50 min. Terminy zajęć dostosowane do planu lekcji z uwzględnieniem podziału na grupy wiekowe. Koszt : 95zł/miesięcznie (w cenie: karty pracy, składniki do eksperymentów). Zapisy i informacje: kontakt@strefabystrzaka.pl Agnieszka Sękowska 507 193 474 Więcej na www.strefabystrzaka.pl