• Ceremonia nadania imienia i przekazania sztandaru

• W dniu 13 X 2021 r., odbyła się długo oczekiwana uroczystość, do której przygotowywaliśmy się od ubiegłego roku. Pandemia troszkę pokrzyżowała pierwotne plany, jednak ten dzień w końcu nadszedł i mogliśmy celebrować nadanie imienia szkole oraz przekazanie sztandaru. Wydarzenie odbyło się dwuetapowo. Pierwsza część poświęcona była ceremoniałowi nadania szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie a w drugiej podziwialiśmy występy młodych artystów pod czujnym okiem nauczycieli. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz: powiatu poznańskiego, oświaty województwa wielkopolskiego, gminy Komorniki, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, kościoła, rodziców, lokalnych i poznańskich szkół oraz ośrodków kultury.

• Boisko zamknięte

• Od dzisiaj (28 X 2021) do odwołania, boisko szkolne oraz teren rekreacyjny przy boisku będzie niedostępny dla podmiotów wynajmujących oraz społeczności loklanej z powodu wyłączenia części terenu pod rozbudowę szkoły.

Jakub Szeszuła

• Mamy zaszczyt przedstawić Hymn Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach.

• Zapraszamy do wysłuchania Hymnu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Słodowskiej-Curie, który swoją premierę miał podczas uroczystości nadania szkole imienia i sztandaru dnia 13 października 2021. Autorem tekstu są obecni uczniowie klasy 5c pod Patronatem naszej polonistki  Pani Danuty Ciszak, autorem melodii jest nasza  wicedyrektor i nauczycielka muzyki Pani Sylwia Manowska, a twórcą aranżacji i instrumentacji jest dziadek naszej uczennicy z klasy 3c Pan Michał Łaszewicz. Nasz HYMN.

• Oferta pracy

• pilnie poszukujemy kandydata do pracy  na stanowisku:  pracownik obsługi szkoły – sprzątaczka wymiar: ½ etatu (20h),

warunki: praca w godzinach 17.00-21.00 (praca na zastępstwo)

zakres obowiązków:

- utrzymanie w czystości i porządku przydzielonych pomieszczeń (zgodnie z przydziałem
            metrażu) oraz znajdujących się w nich sprzętów i urządzeń zgodnie z wymogami higieny,

- troska o czystość terenu szkolnego oraz pomoc w dekoracji sal lekcyjnych, ciągów komunikacyjnych budynku,

CV prosimy przesyłać na adres: sekretariat@sp2plewiska.edu.pl

Termin składania dokumentów: 5.11. 2021 r.