• PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

     • Szanowni Państwo

       

      Ostatnie dyżury PPP przed wakacjami

       

      Przed nami dwa ostatnie dyżury specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Puszczykowie. W dwie następne środy, 23 i 30 czerwca można skorzystać z konsultacji z pedagogiem i psychologiem w sprawie trudności zaobserwowanych u dzieci. W lipcu i sierpniu dyżury zostaną zawieszone.

       

      Dyżury odbywają się w budynku przy ul. Młyńskiej 15 w Komornikach, w godzinach 11:00 – 16:00.

      Na wizytę należy umówić się telefonicznie:

       

      Mariola Witkowiak - psycholog, psychoprofilaktyk, trener

      Monika Jabłońska - pedagog, trener, doradca zawodowy

     • I Ty możesz polubić matematykę

     • W ramach realizacji innowacji "I ty możesz polubić matematykę" w klasach siódmych co najmniej raz w miesiącu lekcja matematyki była prowadzona metodą odwróconej klasy. Uczniowie tworzyli gry bingo, szyfromaty, kółko i krzyżyk itp.

      Efekty pracy oraz ebook zostały umieszczone są na wirtualnej tablicy. W ramach pracy metodą projektu uczniowie pozostałych klas naszej szkoły również włączyli się w tworzenie matematycznego ebooka.

      Link do wirtualnej tablicy:

      https://padlet.com/SP2PLEWISKA/MATEMATYKA

      Mamy nadzieję, że opisane pomysły będą wykorzystywane na lekcjach matematyki w kolejnych latach i będą inspiracją dla nauczycieli oraz uczniów.

     • Dzień Pustej Klasy

     • 18 czerwca 2021r - świętuj Dzień Pustej Klasy.

      Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców do udziału w przyrodniczo - matematycznej grze terenowej. Potrzebny będzie telefon komórkowy z aplikacją Actionbound oraz ok 45 minut wolnego czasu.Dla pierwszych pięciu osób które zdobędą najwięcej punktów - miłe niespodzianki.Plakat z informacją jest na drzwiach szkoły. Grać można w dowolnym czasie.Zachęcamy do aktywności!

     • Szczepienia dla uczniów 12-15 lat

     • Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat

      Szanowni Rodzice

      W związku z uruchomieniem szczepień przeciw covid-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat, organizujemy 1-dniowy punkt szczepień na terenie naszej gminy.

      Kiedy: poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. od godz. 17:00

      Gdzie: Szkoła nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach, ul. Prof. W. Strażewicza 1

      Dla kogo: dzieci w wieku 12-15 lat zamieszkujące na terenie Gminy Komorniki (nie tylko uczniowie gminnych szkół).

      Podawana szczepionka: Pfizer

      Termin podania drugiej dawki szczepionki: 12 lipca 2021 r.

       

      Szczepienia przeprowadzane będą przez podmiot medyczny Szpital Podolany. Na miejscu będzie obecny tzw. pełen zespół, czyli lekarz i wykwalifikowani ratownicy medyczni. Przez cały czas realizacji szczepień będzie do dyspozycji ambulans wyposażony w zestaw przeciwwstrząsowy.

      Szczepionka podawana dzieciom to szczepionka firmy Pfizer. Żadna inna dla tej grupy wiekowej nie została w chwili obecnej zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków.

      Dane każdego zaszczepionego dziecka będą na miejscu wprowadzone do systemu i zostanie wyznaczony termin podania drugiej dawki.

      Uwaga: termin drugiej dawki szczepienia zaplanowano na 12 lipca 2021 r. Z uwagi na nadchodzący sezon wakacyjny, będzie możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepienia w każdym punkcie szczepień na terenie kraju.

       

      Na szczepienie nie trzeba się rejestrować.Wystarczy, że rodzic/opiekun prawny będzie miał przy sobie dowód osobisty/paszport. 

       

      Ważne: w dniu szczepienia dziecko musi mieć ukończone 12 lat.

       

      Masz pytanie, potrzebujesz pomocy w transporcie niepełnosprawnego lub niesamodzielnego dziecka?: zadzwoń na naszą infolinię 798 843 999, zorganizujemy pomoc (infolinia czynna w godzinach pracy Urzędu Gminy Komorniki).

       

      Osoba w wieku 12-15 lat zgłasza się na szczepienie wyłącznie w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego, który na miejscu obowiązkowo okazuje dokument tożsamości. Na miejscu będzie trzeba podać nr pesel dziecka.

      Przed szczepieniem rodzic/opiekun prawny składa wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego.

       

      Koordynator szczepieńUrząd Gminy Komorniki

       

      Pliki do pobrania:

      1. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
      2. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
     • Przydziały do oddziałów "0"

     • Szanowni Państwo, informujemy, że lista uczniów z  przydziałem dzieci do konkretnych grup z  oddziału przedszkolnego ("0") została wywieszona na drzwiach szkoły.

     • Walczyli o finał!

     • W środę w Kleszczewie reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finałach powiatu Wielkopolskiego Turnieju Orlika. Do rywalizacji miało przystąpić 5 zespołów, jednak na miejsce dotarły tylko dwie ekipy. Od razu więc rozegrano mecz finałowy. Spotkanie ze SP z Krosna okazało się niezwykle zacięte i emocjonujące. Młodzi piłkarze z Plewisk wygrywali już 2:0, a do przerwy było 2:1. Po zmianie stron mecz nadal był bardzo wyrównany, jednak mimo kilku świetnych akcji zawodnicy naszej szkoły nie zdołali zdobyć bramki, a rywali wyrównali na 2:2. Zwycięzcę rywalizacji musiały wyłonić rzuty karne, które lepiej egzekwowali uczniowie z Krosna.

      Mimo porażki uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i byli o włos od awansu do finału rejonowego.

      Szkołę reprezentowali: Mikołaj Kominiak (6b), Szymon Kosiński (6d), Maciej Nowaczyk (6d), Adam Sutherland (6d), Piotr Wójcik (6d), Jakub Czerwiński (6e), Jakub Nowak (6e) i Maksymilian Kluj (7c). Nad zawodnikami czuwał trener Michał Anioła.

      Gratulujemy!

     • Radośnie i sportowo :)

     • We wtorek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu, który został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego przy współpracy Rady Rodziców. Od godziny 8:00 na najmłodszych uczniów uczęszczających do klas 0-3 czekały liczne atrakcje!

      Przed zmaganiami sportowymi wychowankowie wzięli udział w tanecznej rozgrzewce, którą poprowadziła instruktorka tańca z Activus Taniec i Fitness [tutaj proszę oznacz ich na facebook'u).

      Następnie dzieci uczestniczyły w zmaganiach sportowych na boisku oraz mogły skorzystać ze stanowisk malowania buziek, robienia warkoczyków oraz tatuaży. Za aktywny udział wszyscy uczniowie otrzymali złote medale oraz lody. Najważniejsze jednak było to, że na ich twarzach pojawił się szeroki uśmiech :-)

       

      Od godziny 11:00 swoje zmagania sportowe rozpoczęli uczniowie klas 4-8, którzy mogli zmierzyć się w  kilku konkurencjach indywidualnych i powalczyć o nagrody. Ponadto na boisku odbywał się niezwykle emocjonujący i zacięty turniej w popularnego „zbijaka”. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej, w której rywalizowały klasy 4-5, najlepsza okazała się klasa 4b, wśród starszych roczników zwyciężyła klasa 7c.

      Uczniowie mogli również wziął udział w biegach eliminacyjnych na 60m, a na koniec dnia 4 najlepsze uczennice i 4 najszybszych uczniów pobiegło w biegach finałowych, podczas których wyłoniono najszybszych uczniów szkoły, którzy w dodatkowych biegach zmierzyli się z nauczycielami.

      Podczas zakończenia zwycięzcom turnieju w „zbijaka” wręczono złote medale, najlepszym uczniom z konkursów indywidualnych wręczono nagrody rzeczowe, najszybsi uczniowie szkoły otrzymali bony do sklepu sportowego, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano kilka atrakcyjnych upominków i nagrodę główną - tablet!

      Każdy uczeń mógł otrzymać wodę, poczęstować się lodem i odpocząć na leżaku w strefie relaksu. Dzień Sportu stał się doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych i tego dnia wszyscy opuszczali szkołę w świetnych nastrojach.

      Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie pomoc Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły! Dziękujemy za wsparcie i wspólnie spędzony czas!

      Wkrótce na stronie internetowej szkoły zostanie zamieszona fotorelacja ze sportowych zmagań naszych uczniów.

     • Sukces Bartka!

     • W sobotę 29.05.2021 na poznańskiej Olimpii odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej atletyce w kategorii U16.

      Bartek Piekarczyk, uczeń naszej szkoły, startował w biegu na 100m, uzyskał czas 11.94s zajmując 3 miejsce w biegu finałowym. To duży sukces, bo ma dopiero 13 lat.

      Razem z kolegami z drużyny (OŚ AZS Poznań) startował w sztafecie 4x100m, gdzie zajęli 2 miejsce.

     • Wraca nauczanie stacjonarne

     • Od 31 maja wszycy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Zajęcia odbywają się wg planu dostępnego w librusie. Prosze zwrócic uwagę na ewentualne zastępstwa lub odwołania lekcji, które są częstą zmienną. W budynku szkolnym oraz na terenie szkoły obowiazują standardowe, ogólnoprzyjete wytyczne sanitarne. Podczas przemieszczania się po budynku - obowiązuje osłona ust i nosa. Podczas przebywania na boisku - nie ma tego obowiązku. Dezynfekcja sal lekcyjnych oraz ciągów komunikacyjnych będzie odbywać się tak jak dotychczas. Uczniowie u których wystąpią niepokojące objawy choroby (np. kaszel, katar, gorączka) po konsultacji z pielęgniarką szkolną i powiadomieniem opiekuna o tym fakcie  - bedą odsyłani do domu lub odbierani przez rodzica.

       

      Jakub Szeszuła

     • Mistrzowska recytacja

     • Z dumą informujemy, że nasza uczennica Krystyna Kasprzak z kl. 3c zajęła I miejsce w Patriotycznym Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 22 maja w CKiT w Komornikach.

      Serdecznie gratulujemy Krysi sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć.

      Dziękujemy i gratulujemy także pozostałym uczniom, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych i godnie reprezentowali naszą placówkę - Henrykowi Siwińskiemu z kl. 4c oraz Ani Muszak z kl. 8b.

      Poziom konkursu był bardzo wysoki i na pewno dał wszystkim uczestnikom bezcenną lekcję oraz wzbogacił ich o nowe doświadczenia.

      Relację z konkursu można podejrzeć na stronie internetowej gminy: https://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=2&artykul=4375&ark=2&akcja=artykul

     • Klasa dwujęzyczna okiem rodzica

     • Czy warto namawiać dziecko do pójścia do klasy dwujęzycznej? Czy moje dziecko da radę, czy ta klasa jest dla niego? Czy dużo trzeba się uczyć? Czy nauka w takiej klasie to wyrzeczenia w zakresie innych zajęć? Czy młodzież zdąży się zintegrować? To najczęściej zadawane pytania przez wielu rodziców klas szóstych.

      Poniżej kilka przemyśleń rodziców młodzieży obecnie uczęszczającej do klasy dwujęzycznej w naszej szkole. Może ułatwią podjęcie decyzji…

      „Klasę dwujęzyczną polecam młodym ludziom, którzy choć odrobinę lubią naukę języka obcego i wykazują  w tym kierunku nawet najmniejsze zdolności, które jest szansa rozwinąć. Jeśli uczeń zechce, to  nauka w klasie dwujęzycznej może stanowić małe okno na świat, a przynajmniej ułatwić życie w dalszej edukacji”.

      „Jako mama ucznia klasy dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach mogę polecić naukę w tym oddziale. Uczniowie w porównaniu do siódmoklasistów, którzy nie realizują nauczania języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym, mają zaledwie trzy godziny lekcyjne więcej od swoich rówieśników, co z pewnością nie stanowi dużego obciążenia, a przynosi wiele korzyści.”

      „Nauka w klasie dwujęzycznej to większe obciążenie godzinowe dla młodzieży, ale miło patrzeć i słuchać jak zmienia się sposób mówienia i czytania  przez nasze dziecko w języku niemieckim. Gdyby nie to, że język niemiecki nie jest zbyt poetyckiJ - to chciałoby się rzec, że poezja dla uszuJ.”

      „Bałam się, czy moja córka poradzi sobie emocjonalnie w nowej klasie. Ona obawiała się o swoje dotychczasowe przyjaźnie, ja czy odnajdzie się w nowym środowisku. W obydwu przypadkach obawy były zupełnie bezpodstawne. Stare przyjaźnie mają się dobrze, nowe przyjaźnie rozkwitają. Klasa, pomimo krótkiego pobytu w szkole, w moim odczuciu jest zgrana.”

      „Warto zauważyć, iż nauka w klasie dwujęzycznej jest wymagająca, ale nie obciąża młodzieży na tyle, aby uczniowie musieli zrezygnować z innych aktywności.”

      „Dzieci niewątpliwie rozwijają swoje umiejętności językowe, wykorzystując atrakcyjne dla nich formy nauki na platformach internetowych, jak Quizlet czy LearningApps. Zdobytą wiedzę stosują w praktyce nie tylko podczas konwersacji lekcyjnych, ale także ciekawych zajęć praktycznych (np. gotując niemieckie przysmaki), które zapewniają nauczyciele.”

      „Niestety pandemia spowodowała, że klasa dwujęzyczna nie wzięła udziału w wycieczkach tematycznych do Niemiec, jednak nauczyciele się nie poddają i zapewniają atrakcje i w tej kwestii, organizując wirtualną wycieczkę do Berlina w ramach akcji „Przewodnicy bez granic”.”

      Rodzice obecnych siódmoklasistów polecają naukę w klasie dwujęzycznej, ponieważ wpływa na rozwój wiedzy i umiejętności uczniów, daje możliwość poznania nowych kolegów i koleżanek oraz nawiązania nowych przyjaźni.

      Rodzice uczniów klasy 7 dwujęzycznej

     • Tydzień ulgi 17-21 maja

     • Ogłaszamy w naszej szkole Tydzień ulgi

      Jest to kampania organizowana przez Uniwersytet Jagielloński. Bierze w niej udział ponad 700 szkół w Polsce.

      Tydzień ulgi będzie trwał od 17 do 21 maja, będzie to tydzień bez sprawdzianów, kartkówek, zadań domowych i odpytywań na ocenę.

     • Nowe wytyczne dla edukacji

     • Na dzisiejszej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe wytyczne na najbliższy czas. 4 maja wracają do nauki stacjonarnej uczniowie 1-3, 15 maja ma zostać wprowadzona nauka hybrydowa dla starszych uczniów, a z początkiem czerwca wszyscy wracają do nauki stacjonarnej.

      Jakub Szeszuła