• Klub Młodego Przyrodnika w Warszawie

     • W miniony weekend Klub Młodego Przyrodnika z naszej szkoły wziął udział w 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku była woda. Naszą szkołę pod opieką Pani Klaudii Sobocińskiej reprezentowały cztery uczennice - Joanna Czarnecka i Jagoda Soporowska z klasy 6B oraz Maria Kiersk i Maria Nowak z klasy 7D. Dziewczęta animowały podczas Pikniku - pomagały w przeprowadzaniu trzech eksperymentów zaproponowanych przez nasz Klub. W piątkowe popołudnie odbyły się warsztaty integracyjne w Centrum Nauki Kopernik podczas których lepiej się poznaliśmy, zobaczyliśmy miejsce naszych działań oraz mieliśmy czas na wspólny posiłek. Sobota to był dzień pełen wrażeń. Oprócz animowania podczas Pikniku wzięłyśmy również udział w pokazie planetarium o gwiazdozbiorach. W tym dniu mogłyśmy zwiedzić wystawy Centrum Nauki Kopernik oraz stanowiska, które prezentowały się podczas Pikniku. Wieczorem obejrzałyśmy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. W niedzielę udało się nam również zwiedzić Stare Miasto.

      Wspólne eksperymentowanie jest naprawdę ciekawe. Udział w tegorocznym Pikniku to dla nas niesamowite doświadczenie i wspaniała przygoda!

     • Sukces w konkursie SPRACHDOKTOR

     • Bardzo miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

      W kategorii klas szóstych Antonina z klasy 6a zajęła 6. miejsce w województwie (69. miejsce w kraju).

      W kategorii klas siódmych 1. miejsce w województwie (47. miejsce w kraju) zajęła Ania, a Natalia i Pola zajęły 3. miejsce w województwie (58. miejsce w kraju), natomiast Kacper zajął 5. miejsce w województwie (66. miejsce w kraju) . Dziewczyny są uczennicami klasy dwujęzycznej 7a, zaś Kacper jest uczniem klasy 7b.

      W kategorii klas ósmych na 6. miejscu w województwie (84. miejscu w kraju) uplasowali się Eliza i Janek, również z klasy dwujęzycznej 8e.

       

      Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w Konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich gorąco do zmagań z językiem niemieckim w przyszłym roku szkolnym.

       

      Zespół nauczycieli języka niemieckiego

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.

      Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 000 osób z autyzmem. Spektrum nie dotyczy jednak tylko tej określonej liczby, ale również rodziców, rodzeństwa czy opiekunów tych osób a to już tworzy dużą grupę społeczeństwa ok. 3 mln osób.

      Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dobra okazja do pokazania naszej życzliwości, otwartości i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wspólnie możemy zwiększyć społeczną integrację osób z autyzmem, wspierać ich w dążeniu do samodzielności, przełamywać izolację i krzywdzące stereotypy.

      W Naszej szkole dzień ten będzie obchodzony 4 kwietnia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich, aby w poniedziałek 4 kwietnia założyć na siebie coś niebieskiego.

      Niech kolor ten towarzyszy nam, jako znak solidarności i wsparcia dla osób dotkniętych Autyzmem i Zespołem Aspergera.

      NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE!

      dane i plakat Fundacja JiM: https://jim.org/autyzm/czym-jest-autyzm/

     • Słowa wsparcia dla społeczności z Ukrainy

     • W imieniu Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Grona Pedagogicznego:

      Дорогі учні та батьки української національності!

      Дирекція початкової школи # 2 імені Марії Склодовської-Кюрі в Плевісках разом з педагогічним колективом, радою батьків, а також учнівським самоврядуванням глибоко схвильовані тією жорстокістю, з якою стикнулися наші сусіди українці. Цей конфлікт викликає у нас моральний протест. Впродовж останніх років Ви стали частиною польського  суспільства. Ми з Вами зустрічалися на вулицях наших міст, на роботі та навчанні. Хочемо запевнити Вас в нашій підтримці та допомозі, які можемо Вам надати в такий скрутний для Вас час!

      Поляки, польський народ,  досконало знають як важливі воля та суверенітет і як важко за них боротися. Тим краще ми розуміємо, що зараз переживають українські родини та  з якими важкими почуттями вони справляються. Всім серцем ми з Вами та Вашими родинами!

      Пам'ятайте, що завжди можете на нас розраховувати, а доля Ваша, наших українських братів, є дуже важливою для нас!

       

     • Obóz sportowy - ArkaSport

     • Nauczyciele z naszej szkoły we współpracy ze szkołą pływania ArkaSport serdecznie zapraszają uczniów klas 1 - 4 na letni obóz, podczas którego dzieci będą miały okazję doskonalić swoje umiejętności pływackie oraz językowe. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod wskazane na plakacie numery telefonów. Ilość miejsc ograniczona!

     • Pomoc uchodźcom

     • Nasza szkoła dołącza do pomocy uchodźcom. Szczególnie chcemy wesprzeć osoby, które zamieszkają w najbliższej okolicy. Organizujemy zbiórkę materiałów plastycznych dla dzieci: zeszyty, kolorowanki, pisaki, kredki, piórniki itp. oraz artykułów higienicznych: szampony, mydła, żele, pasty, szczoteczki do zębów itp. Dary można zostawiać w przedsionku szkoły.

      Lista aktualnych potrzeb będzie na bieżąco aktualizowana. Prosimy o śledzenie ogłoszeń na fb, stronie i Librusie.

    • Flaga Ukrainy
     • Pomoc Ukrainie

     • W obliczu niepokojącej sytuacji na Ukrainie zagrażającej suwerenności tego niepodległego kraju wyrażamy swoją solidarność i jedność z narodem ukraińskim w tych trudnych chwilach.

      Sercem jesteśmy z mieszkańcami Winnicy, naszego miasta partnerskiego na Ukrainie oraz wszystkimi obywatelami Ukrainy. Jesteśmy gotowi nie tylko do symbolicznych gestów, ale także do realnej pomocy.

      Według szacunków w gminie Komorniki mieszka ok. 550 obywateli Ukrainy. To są nasi sąsiedzi, znajomi, rodzina. W tym trudnym czasie wesprzyjmy ich dobrym słowem i gestem. Zainteresujmy się ich losem, zwróćmy uwagę, czy czegoś nie potrzebują.

      Osoby zainteresowane wsparciem mogą zgłaszać tam rodzaj oferowanej przez siebie pomocy.

      ukraina@komorniki.pl

      Dodatkowo PCK uruchomił konto, na które można dokonywać wpłat 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”.

      Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na zakup żywności, materiałów opatrunkowych i zabezpieczenie innych, ważnych potrzeb.

      Do akcji pomocy Ukrainie również dołącza nasza szkoła. Szczegóły wkrótce na naszej stronie i na Facebooku.

      Źródło: komorniki.pl, zdjęcie pixabay.com

     • Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

     • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach

      ogłasza

       

      1. Rekrutację dzieci z rocznika 2016 do oddziału wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023 zamieszkałe na terenie Gminy Komorniki. Rekrutacja odbywa się elektronicznie                   w systemie „Nabór” dostępnym na stronie https://nabor.pcss.pl/komorniki

      Zachęcamy również do zapoznania się z Komunikatem zamieszczonym w dniu 10.02 br. na stronie Gminy Komorniki

      https://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=3&dzialy=3&artykul=4881&akcja=artykul

       

      2. Zapisy dzieci z rocznika 2015 do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 zamieszkałych                   w obwodzie szkoły. Dzieci z rocznika 2016 mogą zostać przyjęte do klasy I na wniosek rodzica, po dostarczeniu zaświadczenia o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego Zgłoszenie dzieci do klasy I odbywa się w formie tradycyjnej poprzez dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia do sekretariatu. Wniosek dostępny jest na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja klasy 1-8

      Obwód szkoły - ulice: Bazyliowa, Brzozowa, Bukowa, Bursztynowa, Cechowa, Cicha, Dojazd, Fabianowska od numeru 71, Graniczna,  Grunwaldzka od ulicy Kolejowej do granicy z miastem Poznań, Jarzębinowa, Kolejowa od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Miętowej, Klonowa, Kminkowa, Koperkowa, Krótka, Kupiecka, Kuźnicza, Lawendowa, Letnia,  Lubczykowa, Lukrecjowa, Miętowa, Miodowa, Mokra, Ogrodowa, Owsiana, Pasieki, Pasterska, Podgórna,  Południowa, Północna, prof. Jana Kozłowskiego, prof. Wacława Strażewicza, Przewozowa, Pszenna, Rolna, Rumiankowa, Słoneczna, Spokojna, Skryta, Stawna, Sucha, Szafranowa, Szałwiowa, Szczypiorkowa, Tymiankowa, Wołczyńska, Wschodnia,  Zakładowa, Zachodnia, Zacisze, Zielarska, Żytnia, Zbożowa.

       

      Termin rekrutacji i zapisów dzieci:  od 28 lutego  do 11 marca 2022 r. w godzinach pracy szkoły (7.00-15.30  oraz dodatkowo 28.02, 02.03, 07.03, 09.03 do godz. 17.00)

       

      Przy zapisie dziecka rodzic przedstawia do wglądu swój dowód osobisty oraz oryginał skróconego aktu urodzenia dziecka.

       

      Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w zakładce rekrutacja.

     • List Ministra Edukacji i Nauki

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

       

      od prawie dwóch lat zmagamy się z pandemią COVID-19. W sytuacji zagrożenia epidemicznego staramy się podejmować działania, które przyczyniają się do ograniczenia ryzyka zakażenia i zwiększenia bezpieczeństwa. Od wielu miesięcy przedszkola, szkoły
      i placówki funkcjonują w podwyższonym reżimie sanitarnym, który regulują ogólnie obowiązujące przepisy, w tym także wytyczne MEiN, MZ i GIS dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzenie podwyższonych standardów bezpieczeństwa służy temu, aby nauka i opieka mogły odbywać się w trybie stacjonarnym
      jak najdłużej. Dla rozwoju każdego dziecka – bez względu na to, na jakim etapie edukacji się znajduje – bardzo ważne jest systematyczne wsparcie nauczyciela, bezpośrednia komunikacja oraz nawiązywanie i podtrzymywanie relacji rówieśniczych w przyjaznym otoczeniu.

      Specjaliści z zakresu chorób zakaźnych podkreślają, że w walce z epidemią dużą rolę odgrywa solidarność społeczna, w tym także decyzje podjęte przez rodziców uczniów. Dlatego zwracam się z gorącym apelem o odpowiedzialne reagowanie w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych COVID-19 u Państwa dziecka. W przypadku podejrzenia zakażenia kluczowa jest konsultacja z lekarzem oraz nieposyłanie dziecka do szkoły lub przedszkola.

      Jedną z zasadniczych zmian w podejściu do walki z COVID-19 jest wprowadzenie w pełni darmowych testów, które można zrealizować bez skierowania od lekarza. Dziecko można zapisać na test na koronawirusa (SARS-CoV-2) przez kwestionariusz umieszczony na stronie:https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa.

      Od 27 stycznia 2022 r. test można wykonać także w aptece, która spełnia standardy bezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-dzialania-rzadu-w-odpowiedzi-na-v-fale-pandemii.

      Pozostawienie w domu dziecka z objawami chorobowymi oraz konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej przyczynią się do zminimalizowania nie tylko ryzyka zakażenia SARS-CoV-2, ale także innych infekcji wirusowych, w tym grypy i zachorowań grypopodobnych. Te standardowe działania profilaktyczne mają wpływ nie tylko na bezpieczeństwo zdrowotne całej społeczności szkolnej, ale także ograniczają nieobecności w szkole. Lekarz, na podstawie wywiadu oraz badania dziecka, posiada kompetencje, aby dokonać rzetelnej oceny jego stanu zdrowia i określić dalsze postępowanie. Tylko w przypadku stwierdzenia choroby zaleca konieczność pozostania w domu i dalszą rekonwalescencję.

      Pragnę wszystkim Państwu bardzo serdecznie podziękować za dotychczasowe działania profilaktyczne, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko w szkole,
      ale również poza nią. Profilaktyka, w tym szczepienia, jest skuteczną bronią nas wszystkich w walce z pandemią.

       

       

      Z wyrazami szacunku

      Sekretarz Stanu 

      Marzena Machałek

       

    • 23.02.2022r. Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
     • 23.02.2022r. Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

     • Z tej okazji Samorząd Uczniowski chce pokazać wszystkim uczniom naszej szkoły, że nie jesteście sami. Przy współpracy ze specjalistami w naszej szkole zorganizowaliśmy dla uczniów, którzy potrzebują porozmawiać z kimś, kto może Was wesprzeć dyżury naszych specjalistów.

      Chcesz znaleźć pomoc? Po prostu porozmawiać z kimś, kto Ciebie wysłucha i podpowie jak najlepiej poradzić sobie z tym co Tobie sprawia przykrość? Właśnie jutro masz do tego okazję. Nie każdy jest na tyle odważny, by zapukać do gabinetu naszego psychologa lub pedagoga, dlatego polecamy skorzystać z konsultacji online.

      Co należy zrobić?
      1. Dołącz do google classroom Samorządu Uczniowskiego z kodem: 4uexnz2
      2. Wybierz godzinę kiedy będziesz chciał / chciała się połączyć.

      23.02.2022r. nasi specjaliści będą czekali na ciebie online:

      • 17:00-17:30 p. Bogusław Kwiatkowski
      • 17:30-18:00 p. Renata Wiśniewska
      • 18:00-18:30 p. Aneta Zastróżna

      Dołącz do spotkania i pamiętaj, że masz z kim porozmawiać, nie jesteś sam.
      Pomoc możesz znaleźć w domu, szkole i nawet na infolinii. Podajemy również numery linii pomocowych, które znajdziecie w tym dokumencie:
       https://files.librus.pl/img/22/02/fitaka/a_fitaka_linie_pomocowe.pdf 

      Trzymajmy się razem!

      Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na naszych specjalistów i Samorząd Uczniowski.

     • Drzwi otwarte

     • Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie online z dyrekcją szkoły oraz przyszłymi wychowawcami klas pierwszych i zerówek.  Spotkania odbędą się na platformie Zoom.

      Terminy: 

      • zerówki - 1 marca godzina 17.00

       Dołącz Zoom do spotkania przez przeglądarkę
       https://us02web.zoom.us/j/82788403506?pwd=VlkwT3hHQVpyTzdUbzhMRTFNdFlqdz09

       Dołącz do spotkania przez aplikację:
       Identyfikator spotkania: 827 8840 3506
       Kod dostępu: 9Qpr5P
      • klasy 1 - 2 marca godzina 18.00

       Dołącz Zoom do spotkania
       https://us02web.zoom.us/j/81799104492?pwd=NHpyWHM0TWh4VGszazBVUWhIRE1SQT09

       Dołącz do spotkania przez aplikację
       Identyfikator spotkania: 817 9910 4492
       Kod dostępu: qZS3jQ

      Poznaj naszą szkołę w czasie wirtualnego spaceru bit.ly/sp2-wirtualny-spacer

     • Sukces uczniów klasy 0c

     • Nasi najmłodsi sportowcy z klasy 0c. Zapaleni biegacze, Oliwka Włodarczyk i Piotrek Lóssa. W ten weekend brali udział w 2 Poznańskim Biegu Otwarcia Igrzysk Olimpijskich na stadionie na Golęcinie. Obydwoje biegli na dystansie 393 m i zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach.