• St. Patrick’s Day

     • Samorząd Uczniowski i nauczyciele języków obcych serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania St. Patrick's Day.

      Każdy zielony akcent nawiązujący do irlandzkiego święta będzie mile widziany.

      Już niebawem na lekcjach języka angielskiego nasi uczniowie będą mieli okazję do zapoznania się bliżej z tym świętem.

     • Rekrutacja do oddziału 0 oraz do klasy 1

     • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach

      ogłasza

       

      1. Rekrutację dzieci z rocznika 2017 do oddziału wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024 zamieszkałe na terenie Gminy Komorniki. Rekrutacja odbywa się elektronicznie w systemie „Nabór” dostępnym na stronie: https://nabor.pcss.pl/komorniki

      Zachęcamy również do zapoznania się z Komunikatem zamieszczonym w dniu 20.01.br. na stronie Gminy Komorniki

      2. Zapisy
      dzieci z rocznika 2016 do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 zamieszkałych w obwodzie szkoły. Dzieci z rocznika 2017 mogą zostać przyjęte do klasy I na wniosek rodzica, po dostarczeniu zaświadczenia o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego Zgłoszenie dzieci do klasy I odbywa się w formie tradycyjnej poprzez dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia do sekretariatu. Wniosek dostępny jest na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja klasy 1-8

      Obwód szkoły - ulice: Bazyliowa, Brzozowa, Bukowa, Bursztynowa, Cechowa, Cicha, Dojazd, Fabianowska od numeru 71, Graniczna,  Grunwaldzka od ulicy Kolejowej do granicy z miastem Poznań, Jarzębinowa, Kolejowa od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Miętowej, Klonowa, Kminkowa, Koperkowa, Krótka, Kupiecka, Kuźnicza, Lawendowa, Letnia,  Lubczykowa, Lukrecjowa, Miętowa, Miodowa, Mokra, Ogrodowa, Owsiana, Pasieki, Pasterska, Podgórna,  Południowa, Północna, prof. Jana Kozłowskiego, prof. Wacława Strażewicza, Przewozowa, Pszenna, Rolna, Rumiankowa, Słoneczna, Spokojna, Skryta, Stawna, Sucha, Szafranowa, Szałwiowa, Szczypiorkowa, Tymiankowa, Wołczyńska, Wschodnia,  Zakładowa, Zachodnia, Zacisze, Zielarska, Żytnia, Zbożowa.

      Termin rekrutacji i zapisów dzieci:  od 1 do 15 marca 2023 r.  Od 1 do 14 marca w godzinach 7.15- 9.00 i 12.30-14.30 oraz 15.03 od godz. 14.00 - do godz. 17.00.

      Przy zapisie dziecka rodzic przedstawia do wglądu swój dowód osobisty oraz oryginał skróconego aktu urodzenia dziecka.

      Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w zakładce rekrutacja.

     • Drzw otwarte w SP 2 - 1 marca

     • Serdecznie zapraszamy 1 marca na drzwi otwarte, o godz. 17.30 - dla kandydatów do oddziałów przedszkolnych a o 18.00 dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Spotkanie odbędzie się w auli. Po oficjalnym zaprezentowaniu oferty szkoły przez dyrektora, uczestnicy zostaną oprowadzeni po szkole, spotkają się z wybranymi nauczycielami, będą mogli również porozmawiać z wychowawcami świetlic. 
      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP2 w Plewiskach.

     • V Targi Edukacyjne

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice Uczniów klas 7 i 8,

      zapraszamy na V Targi Edukacyjne w naszej szkole. Odbędą się one 08.03.2023r. (środa), w godz.: 11:00 - 15:00 w hali sportowej szkoły. Podczas Targów swoją ofertę zaprezentują Szkoły Ponadpodstawowe.

      Zaproszenie przyjęły następujące szkoły:

      1. Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu,
      2. Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym,
      3. Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu,
      4. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu,
      5. Zespół Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu,
      6. Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu,
      7. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Poznaniu,
      8. Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu,
      9. XI Liceum Ogólnokształcące im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich w Poznaniu,
      10. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum Elektroniczno-Mechaniczne Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w Poznaniu,
      11. Szkoła Języków Obcych Omnibus spółka cywilna w Poznaniu,
      12. MyWay w Poznaniu gra edukacyjna z doradztwa zawodowego etap testowania gry,

      Na kolejne zgłoszenia czekamy do końca lutego. Uczniowie klas 7-8 będą przychodzić na Targi z nauczycielami (opiekunami) zgodnie z harmonogramem, który będzie udostępniony dnia 01.03.2023r. przez dziennik elektroniczny Librus oraz na stronie szkoły.

     • Wojewódzka Liga Klas WOS

     • 19 października nasi uczniowie klas ósmych tworzący jeden zespół : Mateusz Nawrot, Patryk Staśkowiak z 8e i Stanisław Trzybiński z klasy 8a, pod opieką pani Doroty Nowak-Włodarczyk, rozpoczęli zmagania w kolejnej edycji Wojewódzkiej Ligi Klas WOS. Zawody to 4 kolejne rundy, podczas których uczestnicy musieli zmierzyć się z bardzo trudnymi pytaniami opracowanymi przez prof.dr hab. Marcina Rachwała z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Zmagania polegały na wyborze pytań, na które uczestnik musiał udzielić ustnej odpowiedzi w ciągu jednej minuty. Nasi dzielni uczestnicy zdobyli III miejsce w skali województwa wielkopolskiego, a 25 listopada odbyło się wręczenie nagród. Uroczysta Gala Zwycięzców miała miejsce w Sali Sesyjnej UMWW. Cały projekt, w ramach którego odbywały się ligowe zmagania nosi tytuł: Budujemy Społeczeństwo Obywatelskie, a patronami byli: UMWW, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie. Gala miała niezwykle podniosły charakter, a pani wicemarszałek Paulina Stochniałek gratulując uczestnikom podkreśliła ich niezwykłe umiejętności i ważne w dzisiejszych czasach poczucie obowiązku obywatelskiego. Po wręczeniu nagród, koncercie na żywo, odbył się uroczysty i bankiet z uginającymi się stołami zastawionymi samymi smakołykami.

      Nasi waleczni panowie z klas ósmych w pełni zasłużyli na wszystkie atrakcje jakich przyszło im w piątek doświadczyć.

     • 11 listopada

     • 11 listopada to data bardzo ważna dla wszystkich Polaków. To dzień, w którym odzyskaliśmy naszą wolność. Uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Odzyskania Niepodległości biorąc udział w uroczystych apelach. Klasy 0-3 spotkały się na hali sportowej aby przy "ognisku" zaśpiewać ważne dla naszego narodu pieśni. Klasy 4-8 wzięły udział w przedstawieniu. Zapraszamy do obejrzenia obydwu wzruszających i pełnych emocji wydarzeń.

     • Dzień patrona 7 listopada

     • 7 listopada obchodziliśmy 155 rocznicę urodzin naszej patronki Marii Skłodowskiej-Curie. W tym dniu odbył się uroczysty apel. Dzień ten był ukoronowaniem naszych tygodniowych działań. W tym czasie poznawaliśmy życie i dokonania Marii. Młodsze klasy tworzyły plakaty, prace plastyczne, eksperymentowały. Ukazał się numer specjalny Głosu szkoły poświęcony naszej patronce. Wszyscy uczyliśmy się hymnu szkoły „Chemia serc”, który zaśpiewaliście wspólnie na apelu. Z okazji urodzin Marii Skłodowskiej-Curie zorganizowaliśmy również „Spotkanie z nauką”, relacja z wydarzenia już wkrótce.

     • Spotkanie z nauką -grafik atrakcji

     • Już 7 listopada Spotkanie z nauką. Zaczynamy wielkim pokazem przygotowanym przez naszych gości z Wydziału Chemii UAM. Będzie magicznie, ale o tym musicie się przekonać osobiście. Potem zapraszamy do samodzielnego eksperymentowania i zabawy. Każde dziecko, które zbierze 6 pieczątek otrzyma drobny upominek. Pieczątki można otrzymać za udział w pokazach, warsztatach lub eksperymentach. Zapraszamy!

     • Spotkanie z nauką

     • 7 listopada urodziła się nasza patronka, Maria Skłodowska-Curie. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Spotkania z nauką. Będziemy mogli poczuć się jak Maria i zostać naukowcami. W tym dniu eksperymentujemy i bawimy się z nauką. Odbędą się również pokazy i warsztaty zorganizowane przez naszych wspaniałych gości. Szczegóły już wkrótce. Rezerwujcie czas 7 listopada od 17.30 do 19.30.

     • Szkolny autobus

     • Informujemy, że autobus szkolny  zaczyna trasę o 7.10

      Odjazdy ze szkoły odbywać się będą o 15.20, 16.15 i  o 17.05.

      Zmiany zaczną obowiązywać od 3.10.2022 r.

     • Zajęcia dodatkowe - zewnętrzny organizator

     • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych organizowanych przez zewnętrzne firmy na terenie naszej szkoły. Szczegółowa ofera w zakładce Z życia szkoły/Zajęcia dodatkowe/Zajęcia zewnętrzne

     • Oferta pracy dla nauczycieli

     • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach poszukuje wychowawcy świetlicy w oddziałach przedszkolnych, psychologa szkolnego oraz nauczyciela matematyki. Podania oraz CV prosimy przesyłać na adres: sekretariat@sp2plewiska.edu.pl lub składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.00 do 14.00.