• Wraca nauka zdalna

     • Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

      Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

      Minister podkreślił, że dyrektorzy szkół specjalnych będą sami decydowali o formie prowadzenia zajęć w placówkach.

      Utrzymana zostanie również praktyczna nauka zawodu. Będzie także możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów zdających w tym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny. Bursy szkolne będą otwarte.

      Szczegółowe zasady zostaną określone w rozporządzeniu, które Minister Edukacji i Nauki podpisze w środę, 26 stycznia br.

      Źródło: MEiN

     • Powstanie Wielkopolskie

     • Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Doroty Nowak-Włodarczyk i Agnieszki Stachowiak przygotowali audycję z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

     • Zwycięzcy Ligi Klas

     • 06 grudnia 2021 nasi zwycięzcy w Wojewódzkiej Lidze Klas : Zuzanna Szymaniak, Piotr Filipiak, obydwoje z klasy VIII d i Mateusz Matczak z klasy VII d wzięli udział w uroczystej gali zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W obecności najznamienitszych gości nasi bohaterowie odebrali gratulacje i nagrody. Opiekun merytoryczny pani Dorota Nowak-Włodarczyk przyjęła na swoje ręce nagrodę dla Szkoły – rzutnik wartości 3500,00 złotych. Jak widać nasi uczniowie walczyli także o wsparcie sprzętowe dla naszej placówki. Brawo! Nagrodę otrzymała także pani Dorota za najlepszy scenariusz lekcji WOS w skali naszego Województwa. Spośród 80 zgłoszonych scenariuszy, wybrano 5 równorzędnych, w tym scenariusz pani Włodarczyk.

     • Informacja o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat

     • Szanowni Państwo, 

      przekazujemy informację Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej, Ministerstwa Edukacji i Nauki.

      Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. 

      Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

      Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

      Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania  świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

      W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

      W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

      Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

      • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
      • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie , 
      • na profilu #SzczepimySię,  
      • a także pod numerem infolinii 989.
     • Ogólnopolski konkurs WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ

     • Ogólnopolski Konkurs WY:MYŚL KWALIFIKACJĘ cieszył się sporym zainteresowaniem. Wpłynęło aż 156 propozycji kwalifikacji dziecięcych i młodzieżowych z 76 szkół i placówek edukacyjnych. Z tego grona zakwalifikowano 91 propozycji kwalifikacji, spośród których wybrano 16 zwycięskich propozycji, w tym 8 w kategorii: Szkoła Podstawowa. Wśród tych 8 najlepszych  prac znalazły się 2 prace uczniów  naszej szkoły – praca zespołowa pod nazwą „kwalifikacja HUMOR MAN” Marharyty Budzko, Marty Skarbeckiej, Mai Skiby i Hanny Szufrajdy oraz praca indywidualna  pod nazwą „kwalifikacja SPECJALISTA MEDIALNY” Jacka Lisowskiego.  Uczniów do konkursu przygotowała pani Ewelina Wesołowska. Zarówno uczniowie jak i opiekun zostali zaproszeni do udziału w warsztatach Design Thinking Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie. Szczegóły – w linku. Gratulujemy!!!

     • Akcja charytatywna

     • Bożonarodzeniowe kartki dla seniorów podopiecznych

      Domu Seniora Zofia w Poznaniu przy ulicy Leszczyńskiej 73

       

      http://www.spswiatnikigorne.eu/wp-content/uploads/2020/12/ilustracja-do-akcji-kartka-dla-seniora.jpg

      W ramach akcji charytatywnej KARTKA DLA SENIORA zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach do czynnego uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Przesyłając życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, chcemy dodać otuchy tym, którzy na co dzień zmagają się z chorobą, cierpieniem i samotnością.

      Cel akcji charytatywnej:

      • kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej;
      • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby Seniorów, osób  starszych we współczesnym świecie;
      • rozwijanie zdolności plastyczno- artystycznych

      Warunki uczestnictwa w akcji charytatywnej:

      • w akcji charytatywnej mogą brać udział dzieci, młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach,

      Sposób wykonania pracy – kartki bożonarodzeniowej dla Seniora:

      • prace należy wykonać ręcznie (dopuszcza się pomoc rodziców, osób dorosłych w przypadku młodszych dzieci), dowolną techniką plastyczną (wyklejanie, rysowanie, malowanie itp.)
      • prace nie mogą być większe niż format A4,
      • muszą zawierać elementy związane z tradycją świąt Bożego Narodzenia,
      • na kartce należy napisać życzenia dla Seniora, powinny być one napisane ręcznie i podpisane przez autora (jego podpis i klasa),
      • wykonaną kartkę należy włożyć do koperty

      Przebieg akcji – miejsce i termin składania prac:

      I etap – prace należy składać do 17 grudnia 2021 r. do skrzynki umieszczonej przy wejściu głównym do szkoły,

      II etap – 20 grudnia wychowawcy klas dokonają podsumowanie zaangażowania swoich uczniów w działania w ramach wolontariatu.

      III etap – 22 grudnia przedstawiciele- wychowawcy kl. III E i II E przekażą kartki Seniorom z Domu Pomocy Zofia w Poznaniu.

      Już dziś dziękujemy za zaangażowanie w czynienie dobra na rzecz podopiecznych Domu Opieki Zofia w Poznaniu.

      Koordynatorem akcji jest Edyta Wszelaka

      – wychowawca kl. III E

      Agata Grobel

      -wychowawca klasy II E

       

     • List MEiN i MZ dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

     • Szanowni Państwo

      w załączeniu przekazujemy wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

      List MEiN i MZ dotyczący szczepień


     • Mikołajki w Komornikach

     • Serdecznie zapraszamy na występ naszego szkolnego chóru MEDICAMENTE pod przewodnictwem Pań Sylwii Manowskiej i Aurelii Kołodziejczk podczas Mikołajkek w Komornikach 4 grudnia 2021r. od godz. 15:00 przy Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach ul. Kościelna 37  

     • I miejsce w Lidze Klas z WOS

     •    Interdyscyplinarny konkurs dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych

             „Liga Przedmiotowa Wiedzy o Społeczeństwie-Budujemy Społeczeństwo Obywatelskie”

      Z ogromną  radością pragnę poiformować, że  drużyna naszej Szkoły, startująca w Lidze Klas z WOS  zajęła I miejsce w województwie Wielkopolskim!

      Liga Klas to niezwykle trudny konkurs wymagający ogromnej wiedzy z zakresu politologii, znajomości Konstytucji RP, mechanizmów władzy, wydarzeń politycznych z historii III RP. 

      Tego zadania podjęło się w naszej Szkole troje uczniów: Zuzanna Szymaniak z klady 8d, Piotr Filipiak z klasy 8d oraz Mateusz Matczak z klasy 7d.

      Konkurs składał się z czterech rund, które rozgrywaliśmy od 20 września do 27 października. Na każdą z rund uczniowie musieli opanować materiał z zakresu teorii i historii społeczeństwa, najnowszej historii politycznej naszego kraju, praw człowieka i praw dziecka w skali światowej, wolności i praw obywatelskich w kontekście historycznym i współczesnym, demokracji i partycypacji politycznej w Polsce, genezy i ewolucji demokracji począwszy od starożytności aż po współczesność. Poziom pytań pod względem trudności i złożoności był zbliżony do zagadnień zawartych na maturze z wiedzy o społeczeństwie. Nasi uczniowie całe swoje życie podporządkowali konkursowi i 27 października mamy efekt ich wysiłków – jesteśmy najlepszą szkołą w województwie! 

                                                                                         Dorota Nowak-Włodarczyk

                                                                                 nauczyciel historii i WOS w SP 2 Plewiska

                                                              opiekun merytoryczny przygotowujący  uczniów do zadań  Ligi

       

      http://pracownia.cdn.leszno.pl/news/w-155/runda-finalowa-ligi-przedmiotowej-rozegrana

     • Szkoła do hymnu

     • Już po raz czwarty nasza szkoła bierze udział w akcji "szkoła do hymnu". Zapraszamy całą społeczność szkolną do odśpiewania 2 zwrotek hymnu państwowego zarówno w szkole jak i w domu 10 listopada o godz. 11.11. Wszyscy razem uczcijmy pieśnią to nasze piękne święto.

     • Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2021

     • Szkoła Podstawowa nr 2 bierze udział w akcji organizowanej przez Fundację Polskich Wartości. Zbieramy dary, które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla Polaków z Litwy i Łotwy.

      Zebrane rzeczy trafią do ubogich seniorów, osób samotnych, rodzin w trudnej sytuacji materialnej, dzieci i instytucji takich jak szkoły, czy ośrodki skupiające Polaków.

      Najważniejsze informacje i plan działań:

      • Czas trwania zbiórki:

      17.10 – 26.11.2021 r.

      • Zbieramy:
      • żywność z długim terminem przydatności,
      • słodycze,
      • przybory szkolne,
      • środki czystości i chemię gospodarczą.
      • Dary zostaną przekazane do Fundacji:

      29.11 – 2.12.2021 r.

      • Wyjazd na Litwę i Łotwę i przekazanie paczek:

      5 – 11.12.2021 r.

       

       

       

      Serdecznie zapraszamy Państwa i Uczniów
      do udziału w akcji

     • Ceremonia nadania imienia i przekazania sztandaru

     • W dniu 13 X 2021 r., odbyła się długo oczekiwana uroczystość, do której przygotowywaliśmy się od ubiegłego roku. Pandemia troszkę pokrzyżowała pierwotne plany, jednak ten dzień w końcu nadszedł i mogliśmy celebrować nadanie imienia szkole oraz przekazanie sztandaru. Wydarzenie odbyło się dwuetapowo. Pierwsza część poświęcona była ceremoniałowi nadania szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie a w drugiej podziwialiśmy występy młodych artystów pod czujnym okiem nauczycieli. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz: powiatu poznańskiego, oświaty województwa wielkopolskiego, gminy Komorniki, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, kościoła, rodziców, lokalnych i poznańskich szkół oraz ośrodków kultury.

     • Boisko zamknięte

     • Od dzisiaj (28 X 2021) do odwołania, boisko szkolne oraz teren rekreacyjny przy boisku będzie niedostępny dla podmiotów wynajmujących oraz społeczności loklanej z powodu wyłączenia części terenu pod rozbudowę szkoły.

      Jakub Szeszuła

     • Mamy zaszczyt przedstawić Hymn Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach.

     • Zapraszamy do wysłuchania Hymnu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Słodowskiej-Curie, który swoją premierę miał podczas uroczystości nadania szkole imienia i sztandaru dnia 13 października 2021. Autorem tekstu są obecni uczniowie klasy 5c pod Patronatem naszej polonistki  Pani Danuty Ciszak, autorem melodii jest nasza  wicedyrektor i nauczycielka muzyki Pani Sylwia Manowska, a twórcą aranżacji i instrumentacji jest dziadek naszej uczennicy z klasy 3c Pan Michał Łaszewicz. Nasz HYMN.

     • Oferta pracy

     • pilnie poszukujemy kandydata do pracy  na stanowisku:  pracownik obsługi szkoły – sprzątaczka wymiar: ½ etatu (20h),

      warunki: praca w godzinach 17.00-21.00 (praca na zastępstwo)

      zakres obowiązków:

      - utrzymanie w czystości i porządku przydzielonych pomieszczeń (zgodnie z przydziałem
      metrażu) oraz znajdujących się w nich sprzętów i urządzeń zgodnie z wymogami higieny,

      - troska o czystość terenu szkolnego oraz pomoc w dekoracji sal lekcyjnych, ciągów komunikacyjnych budynku,

       

      CV prosimy przesyłać na adres: sekretariat@sp2plewiska.edu.pl

      Termin składania dokumentów: 5.11. 2021 r.