• Informacja

          • Od dnia 14.08.2019 r.  dostępne są w szkole listy uczniów z przydziałami do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Informacja o  przydziale do klas 2 – 8 jest dostępna w sekretariacie szkoły.

            Termin kiermaszu podręczników szkolnych dla oddziału przedszkolnego zostanie podany podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

          • Dodatkowy nabór do oddziału dwujęzycznego

          • W trakcie dodatkowych negocjacji pomiędzy Wójtem Gminy Komorniki, a Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach, ustalono następujące warunki naboru uzupełniającego do oddziału 7 dwujęzycznego: liczba uczniów oddziału - minimum 14 (podpisane oświadczenia woli), test predyspozycji językowych dla kandydatów którzy go nie pisali w naszej szkole - 19 sierpnia o godzinie 11:00

            W piątek 16 sierpnia o godzinie 14:00 upływa termin składania deklaracji do oddziału dwujęzycznego.

            Z wyrazami szacunku

            Dyrekcja Szkoły

          • Oddział dwujęzyczny

          • Z powodu niewystarczającej liczby osób, nabór do oddziału dwujęzycznego zostaje wstrzymany, a klasa nie zostanie utworzona w roku szkolnym 2019/2020.

          • MegaMisja

          • W roku szkolnym 2018/2019 nasze świetlice realizowały ogólnopolski program edukacyjny - MegaMisja.

            Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów - by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

             

            Podczas trwania programu zrealizowano 87 spotkań obowiązkowych i dodatkowych. Zajęcia obejmowały następujące bloki  tematyczne:

            1. Korzystanie z informacji (5 zajęć)
            2. Dziecko w środowisku medialnym  (8 zajęć)
            3. Język mediów (8 zajęć)
            4. Prawo (8 zajęć)
            5. Kreatywne korzystanie z mediów (10 zajęć)
            6. Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach  ( 8 zajęć)
            7. Etyka i wartości komunikacji i mediach (8 zajęć)
            8. Ekonomiczne aspekty działania mediów (6 zajęć)
            9. Kompetencje cyfrowe (10 zajęć)
            10.  Mobilne bezpieczeństwo (8 zajęć)

            Dodatkowo zrealizowano:

            1.  Programowanie (8 zajęć w ramach #SuperKoderzy) 

            Przy realizacji wyzwań dzieci uczyły się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
            MegaMisja to nacisk stawiany na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.Poprzez udział w programie grupa główna reprezentująca naszą szkołę (klasa 2a i 2c) zdobyła dwa certyfikaty oraz wiele nagród rzeczowych (m.in dwa tablety, zestawy plastyczne, gry).

          • Zakończenie roku szkolnego

          • W dniu wczorajszym, minister Dariusz Piontkowski podpisał stosowny dokument, który potwierdza, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca.

            Dla przypomnienia przesyłam organizację zajęć w dniach 17,18,19 czerwca oraz harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego.

            Poniedziałek 17 czerwca - pierwsze 4 lekcje planowo, 5 lekcja z wychowawcą (lub z innym nauczycielem zastępującym) w celu porządkowania sali lekcyjnej i innych szeroko pojętych czynności organizacyjnych.

            Wtorek 18 czerwca - Dzień Sportu, przygotowany przez nauczycieli wf. 

            Środa 19 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego:

            8.00 oddziały ósme (również wydanie zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty)
            9.30 oddziały 4-7
            11.00 1-3
            12.00 - zerówki

             

          • Nieletni wobec prawa

          • 27 maja mieliśmy przyjemnosć gościć w szkole, absolwentów wydziału prawa, którzy w prostych słowach odpowiadali o swojej pracy, a także odpowiadali na (jakże ciekawe) pytania uczniów. Młodzi prawnicy, panowie: Mateusz Włodarczyk oraz Kamil Świętkowiak specjalizują się w prawie sportowym (ciekawostka) oraz karnym. Prelekcja skierowana była do najstarszych uczniów szkoły.

            Uzupełnieniem całości była dzisiejsza (28 maja), wizyta policjantki w stopniu starszego sierżanta z komisariatu w Komornikach,  pani Ewy Matuszak, która uczniom oddziałów siódmych i ósmych opowiadała o odpowiedzialności prawnej za popularne przewinienia wśród młodzieży.

          • Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

          • 17 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie dla klas 0 - III z pisarzem książek dla dzieci Panem Waldemarem Cichoniem, autorem serii popularnych książek o kotku Cukierku.

            Cukierku, ty łobuzie - pierwsza z serii ośmiu książek o przygodach psotnego kota Cukierka autorstwa tyskiego pisarza, Waldemara Cichonia, znalazła się wśród 11 lektur wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do wspólnego i indywidualnego czytania w klasach I-III.

            Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci słuchały w skupieniu zwariowanych opowieści Pisarza o jego jeszcze bardziej zwariowanym kocie Cukierku. Wysłuchały też fragmentu jednej z książek autora.

            Po serii wyczerpujących pytań, którym został poddany Pan Cichoń przez naszych uczniów, nastąpiła najmilsza część spotkania, a mianowicie podpisywanie przez Autora zakupionych przez chętne dzieci książek imiennymi dedykacjami.

            Nadal istnieje możliwość zakup książek Pana Waldemara Cichonia. Szczegóły znajdują się na plakacie przy bibliotece lub w samej bibliotece.

            1 czerwca przewidziana jest premiera najnowszej części przygód Cukierka pt. Masz rację Cukierku.

            Więcej informacji o samym Autorze i jego książkach dostępna na stronie www.waldemarcichon.pl.

            Pan Waldemar Cichoń zostawił dla naszych uczniów 11 książek, które znajdują się w naszej szkolnej bibliotece. Zachęcamy do czytania 

          • Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor

          • Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym w obecności całej społeczności szkolnej p. dyrektor Marlena Woźniak wręczyła nagrody i dyplomy uczestnikom Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor, który odbył się w marcu.

            Wszyscy uczniowie naszej szkoły znaleźli się na czołowych miejscach w województwie wielkopolskim, a w przypadku niektórych osób również w kraju. I tak na szczeblu wojewódzkim uczniowie zajęli następujące miejsca:

            Klasy czwarte:

            - Bartosz Buchwald, kl. 4d. - 1. miejsce. Bartek zajął jednocześnie 8 pozycję w kraju w swoim przedziale wiekowym.

            - Aleksander Miler, kl. 4b - 3. miejsce

            - Maja Mocarska, kl. 4b - 4. miejsce

            Klasy piąte:

            - Jakub Trawnicki , kl. 5d - 1. miejsce. Kuba uplasował się jednocześnie na 15. pozycji w skali kraju

            - Amelia Kobrzyńska, kl. 5c - 4. miejsce

            - Jan Łubiński, kl. 5d - 8. miejsce

            - Piotr Filipiak, kl. 5d - 10. miejsce

            - Marta Żakowska, kl. 5b - 11. miejsce

            Klasy szóste:

            - Szymon Detz, kl. 6b - 27. miejsce

            Klasy ósme:

            - Julia Trawnicka, kl. 8b - 3. miejsce

            - Albert Bogusławski, kl. 8b - 4. miejsce

            - Jakub Buchwald, kl. 8b - 8. miejsce

            Uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowania do konkursu. Wszystkich uczniów już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor

            Nauczycielki języka niemieckiego

            Katarzyna Finke

            Małgorzata Kraśnik

            Hanna Kujawiak

          • Zaczytani

          • Są takie książki, których nie wolno zachowywać tylko dla siebie! Są takie opowieści, którymi trzeba dzielić się z innymi. Są takie historie, które mogą dodać sił małym pacjentom szpitalnych  oddziałów. Właśnie Ty możesz pomóc im do nich dotrzeć!

            Do 24 maja w naszej szkole trwa zbiórka książek dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „ZACZYTANI”. Podarowane książki wzbogacą zbiory szpitalnych bibliotek w całej Polsce, niosąc uśmiech i nadzieją pacjentom! Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki!

          • Zaproszenie. Autyzm - 23.05.2019

          • Szanowni Rodzice oraz Nauczyciele,

            Zapraszamy Państwa na spotkanie ze specjalistą pracującym z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się na czym polegają te zaburzenia, jak postępować w kontaktach z ludźmi cierpiącymi na autyzm/zespół Aspergera oraz zadać pytania i porozmawiać na ten temat, dzieląc się również własnymi doświadczeniami.Spotkanie odbędzie się w naszej szkole w czwartek 23 maja o g. 18:30 i potrwa około 90 minut.

            Serdecznie zapraszamy!

            Sylwia Fuhrmann-Komar i Grażyna Głębocka

          • Spotkanie z harcerzami

          • Przyjaźń, przygoda, pasja to nimi wypełniona była po brzegi niezwykła opowieść harcerzy, którzy odwiedzili naszą szkołę. Niecodzienni goście spotkali się z uczniami klas I d, II d, III a i III b. Podczas krótkiej pogadanki podzielili się z słuchaczami doświadczeniem bycia w harcerskiej drużynie. Zdradzili także kilka ciekawostek na temat wakacyjnych obozów i biwaków. Co najważniejsze starali się jednak przekazać uczestnikom kim tak naprawdę jest harcerz – człowiekiem uczciwym, dzielnym , otwartym na świat i ludzi. To wartości bliskie także nam. Nie mogło więc zabraknąć zaproszenia w harcerskie szeregi. Drodzy harcerze dziękujemy Wam za dzisiejszą wizytę! Być może niektórzy z nas spotkają się z Wami już niebawem, na którymś z leśnych szlaków, pomachamy do Was wtedy serdecznie! Tymczasem, życzymy Wam wielu niezapomnianych przygód i słonecznych eskapad!

          • Ogólnopolski projekt interdyscyplinarny fundacji "Bo warto" - podsumowanie

          • Od  października do kwietnia trwał OGÓLNOPOLSKI PROJEKT INTERDYSCYPLINARNY  FUNDACJI „BO WARTO” poświęconym Matce Teresie z Kalkuty, w który włączyli się także uczniowie naszej szkoły. W ramach podjętych działań każdy mógł wykazać się swoim talentem.

            - uczniowie klas I – III  zostali zaproszeni do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM Ich zadaniem było stworzenie ilustracji do słów Matki Teresy: „Kwiat rozwija się, gdy świeci słońce, człowiek rozwija się, gdy kocha.”

            - uczniowie klas IV i  V zmierzyli się z wyzwaniem napisania listu do tytułowej bohaterki  i tym samym wzięli udział w KONKURSIE LITERACKIM

            - trzecim rodzajem aktywności były działania charytatywne. Wspólnie pomagaliśmy m.in.: Seniorom z DPS w Lisówkach, pacjentom szpitala pediatrycznego w Poznaniu,  wspieraliśmy rehabilitację Michasi oraz pomogliśmy w zebraniu pieniędzy na leczenie Michała z Komornik

            To była pasjonująca przygoda, w trakcie której odwiedziło nas wielu wyjątkowych gości :

            • Wolontariuszka Fundacji „Mam Marzenie”
            • Nasi przyjaciele z Fundacji L’Arche, dla których zorganizowaliśmy świąteczną zbiórkę żywności.
            • Wolontariuszka medyczna szpitala pediatrycznego

            Kilka miesięcy intensywnych działań zintegrowało nas ze sobą i przekonało, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy stworzyć niezwykłe rzeczy!

            Z niecierpliwością czekamy na wyniki przeglądu działań projektowych na szczeblu ogólnopolskim, które już niebawem na stronie organizatora.

            Koordynatorem i szkolnym opiekunem projektu jest Pani Lidia Sobońska

          • Egzamin z predyspozycji językowych

          • Uprzejmie informuję, że w dniu jutrzejszym (15 maja b.r.) odbędzie się egzamin z predyspozycji językowych dla kandydatów do oddziału dwujęzycznego na rok szkolny 2019/2020. Godzina ropoczęcia 13.30, sala nr 204. Uczniów, którzy zgłosili chęć uczęszczania do oddziału - zapraszamy.

          • "KLOCKOWE L-MASZYNY" - GMINNE WARSZTATY TECHNICZNE DLA DZIECI

          • 08.05.2019 roku klasy 3a i 3b wzięły udział w Projekcie współfinansowanym przez Gminę Komorniki pod nazwą: "KLOCKOWE L-MASZYNY" - GMINNE WARSZTATY TECHNICZNE DLA DZIECI. Celem projektu było zorganizowanie dla dzieci warsztatów technicznych pozwalających na odkrywanie, wyrażanie i dzielenie się pomysłami, ucząc się przez doświadczenie. Korzystając z zestawów edukacyjnych opartych na klockach LEGO stworzone zostały dla uczestników atrakcyjne warunki do nauki opartej o eksperyment, stymulującej ciekawość świata i pozwalające realizować tematy związane z techniką, przyrodą, matematyką i kompetencjami językowymi. Pełna fotorelacja dostępna na naszym szkolnym Facebooku.