• Ewakuacja

     • 25 września w trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników naszej szkoły przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, wszystkie klasy szybko i bez paniki opuściły budynek szkoły i stawiły się na miejscu zbiórki. Opuszczenie szkoły zajęło nam tylko 6 minut!

     • Dzień kropki

     • Kim jest wolontariusz? To ktoś, kto potrafi dostrzec dobro w drugim człowieku. 16.09 w Międzynarodowym Dniu Kropki  członkowie szkolnego koła wolontariatu postanowili przypomnieć naszym uczniom , że każdy z nas jest wyjątkowy i użyli do tego papierowych KROPEK.  Czy się udało? Oczywiście! Kropki wypełnione dobrymi myślami za sprawą wolontariuszy toczyły się korytarzami i zarażały uśmiechem każdego kogo napotkały na swojej drodze!

     • 39 pytań z okazji 80. rocznicy Września 1939

     • W której bitwie Września 1939 roku uczestniczyła Armia Poznań i kto był jej dowódcą? Jakie były losy Polaków i ludności żydowskiej na ziemiach wcielonych do III Rzeszy? Gdzie w Poznaniu znajdował się pierwszy w okupowanej przez Niemców Polsce obóz koncentracyjny? Jakie drzewa najbardziej lubił kat Wielkopolski - Arthur Greiser? Co to było Polskie Państwo Podziemne? Kim byli: Florian Marciniak, Franciszek Witaszek, Cyryl Ratajski, Ślepy Antek i Irena Bobowska? Dlaczego o Marianie Rejewskim, Jerzym Różyckim i Henryku Zegalskim możemy powiedzieć:„ najwięksi hakerzy naszych czasów”? Co z jeżyckiego kościoła ukradli ministranci? Jakie mroczne tajemnice skrywają „ jezioro krwi” - Rusałka i Collegium Anatomicum w Poznaniu? Gdzie można obejrzeć jedyny na świecie zachowany gabinet wodza III Rzeszy i balkon Hitlera? Dlaczego droga łącząca Komorniki z Jeziorami, przebiegająca przez Wielkopolski Park Narodowy, nazywana jest Greiserówką? Jakie poznańskie pomniki upamiętniają walkę i męczeństwo Polaków w czasie II wojny światowej? 

      Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie we wrześniu podczas lekcji historii. Podstawą do odpowiedzi były fotografie wykonane przez nauczyciela historii, informacjez internetu oraz wiedza własna uczniów.

      W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy…   

     • Biała sobota

     • W sobotę, 5 października br. w budynku Ośrodka Zdrowia w Komornikach, przy ul. Stawnej 7 odbędzie się akcja profilaktyczna skupiająca się m.in. na prewencji chorób nowotworowych skóry oraz najczęstszych chorób układu krwionośnego i oddechowego.

      W tym dniu, w ramach akcji „Biała Sobota” na mieszkańców gminy czekać będą lekarze wielu specjalności. W godz. 9:00 – 13:00 będzie można skorzystać bez skierowania od lekarza z bezpłatnych badań m.in. videodermatoskopem w kierunku nowotworów skóry, EKG, densytometrycznych w kierunku osteoporozy, spirometrii, USG Dopplera czy badania słuchu. Ponadto będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji kardiologa, dietetyka.

      W tym dniu towarzyszyć nam będzie również fundacja ORCHidea, która zapewni bezpłatne konsultacje neurologiczne, fizjoterapeutyczne, psychologiczne oraz neurologopedyczne.

      Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje rejestracja na badania do niektórych specjalistów. Szczegóły na załączonym plakacie.

     • Dzień przedszkolaka - egzamin na ucznia zerówki

     • W miniony piątek, z okazji Dnia Przedszkolaka, odbył się mały „egzamin” na Ucznia Szkoły Podstawowej numer 2. Dzieci ze wszystkich klas zerowych przeszły przez tor przeszkód, duży tunel, spróbowały soku z cytryny i dzielnie zaliczyły pozostałe konkurencje. Wszyscy zdali egzamin! GRATULUJEMY i WITAMY!

     • Tramwajem przez historię najnowszą

     • Dnia 20 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w terenowej lekcji historii: „Tramwajem przez historię najnowszą”. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Książkowska - pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu. Wycieczka rozpoczęła się na zabytkowym Cmentarzu parafii Bożego Ciała w Poznaniu, gdzie dzieci poszukiwały grobu, w którym podczas II wojny światowej znajdował się sejf Armii Krajowej. Następnie z okien zabytkowego tramwaju oglądały miejsca związane z okupacyjnym Poznaniem. Ostatnim punktem wycieczki był cmentarz na Miłostowie, gdzie uczniowie zapalili znicz przed pomnikiem cywilnych ofiar nalotu na Poznań 1 września 1939 roku. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy…

     • Nakrętkowy zawrót głowy

     • Pomaganie przez odkręcanie? To naprawdę działa. Wystarczy odkręcić plastikową nakrętkę od butelki po wypitym napoju i wrzucić ją do naszego pojemnika w holu szkoły. Im więcej nakrętek tym więcej dobra podarowanego małej Martynce. Dla nas to niewiele, dla niej szansa na rehabilitację i pełną sprawność! Akcja trwa do 30 września. 

      Więcej o Martynce przeczytasz na stronie Fundacji „Zdążyć z Pomocą” https://dzieciom.pl/podopieczni/32755

     • Bookcrossing

     • Bookcrossing w SP2! Z przyjemnością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym będziemy kontynuować akcję czytelniczą Bookcrossing-strefa wolnych książek. Zachęcamy do korzystania z zasobów naszej półki, która znajduje się przy drzwiach wejściowych do szkoły. Wzorem ubiegłego roku książki, którym chcemy podarować drugie życie, można przynosić do pani Agnieszki Stachowiak lub zostawić w bibliotece u pani Anny Łobaczewskiej.

     • Rozdanie dyplomów DSD1

     • Serdecznie zapraszamy naszych absolwentów, którzy zdawali egzamin DSD1, na rozdanie dyplomów.

      Uroczystość odbędzie się w czwartek 19 września o godzinie 17.00 w auli SP2.

     •  Narodowe Czytanie 

     • W sobotę 7 września 2019 roku w  Bramie Poznania ICHOT odbyło się Narodowe Czytanie. Była to ósma edycja projektu zainicjowanego przez Prezydenta RP. 

      Teksty nowel polskich czytali: uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy wyróżnionych i nagrodzonych szkół w Konkursach o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku i Wielkopolska Szkoła Roku oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Kuratorium Oświaty w Poznaniu.  

            Jednym z lektorów Narodowego Czytania była nauczycielka naszej szkoły, Bernadeta Mika, laureatka Konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2016, która zaprezentowała fragment utworu Bruno Schulza: „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. 

      W czytaniu towarzyszyły jej: Marta Żakowska (kl. 6b), Franciszka Szczęsna (kl. 7a) i Aniela Sapko (kl. 7c). 

            Do naszej biblioteki szkolnej trafiły: „Katarynka” Bolesława Prusa i „Wybór nowel” Henryka Sienkiewicza z pamiątkową pieczątką Narodowego Czytania z gabinetu Prezydenta RP.   

     • UWAGA!

     • Prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą wszawicy.

     • Dyżur dyrektora

     • Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 dyrektor szkoły dr Marlena Woźniak pełni dyżur dyrektorski w każdy wtorek w godz. 16:00 - 17:00. 

       

       

       

     • Zebrania z rodzicami

     • Serdecznie zapraszamy na zebrania z wychowawcami:

      - rodziców uczniów z klas 0 dnia 10 września o godz. 17.00

      - rodziców uczniów z klas 1-3  dnia 11 września o godz. 18.30

      - rodziców uczniów z klas 4-8 dnia 11 września o godz. 17.00

      Dodatkowo zapraszamy również rodziców uczniów z klas ósmych na zebranie dotyczące egzaminów, krtóre odbędzie się w auli 11 września o godz. 18.30 (po zebraniach z wychowawcą).

       

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

     • 80 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

     • Osiemdziesiąt lat temu hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. O godz. 4.45 niemiecki pancernik "Schleswig-Holstein" rozpoczął ostrzał Westerplatte. Pamiętajmy o tych, którzy walczyli i polegli za wolność naszej ojczyzny!

     • Kiermasz podręczników

     • Kiermasz podręczników dla zerówek odbędzie się 3 września od godziny 16.00 do 18.00.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się wg poniższego harmonogramu w dniu 2 września 2019 r.:

      8.00 oddziały 4-8

      9.00 oddziały 1-3

      Zerówki - godzina 10.00

      Rozpoczecie planowane jest od strony dziedzińca szkolnego (od strony boiska).

      Po uroczystości rozpoczęcia roku, 2 września, zerówki udają się ze swoimi wychowawczyniami do sal, w których prowadzone będą planowe zajęcia do godziny 13.00

      Świetlica w dniu 2 września czynna będzie od 6.30 - 17.30

       

      Dyrekcja szkoły

       

     • Oddział dwujęzyczny

     • W dniu dzisiejszym odbył się dodatowy test predyspozycji językowych, jednak ze względu na brak wymaganej liczby uczniów - kandydatów do klasy siódmej dwujęzycznej, oddział w nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020 nie zostanie utworzony.

      Dyrekcja szkoły 

     • Informacja

     • Od dnia 14.08.2019 r.  dostępne są w szkole listy uczniów z przydziałami do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Informacja o  przydziale do klas 2 – 8 jest dostępna w sekretariacie szkoły.

      Termin kiermaszu podręczników szkolnych dla oddziału przedszkolnego zostanie podany podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

     • Dodatkowy nabór do oddziału dwujęzycznego

     • W trakcie dodatkowych negocjacji pomiędzy Wójtem Gminy Komorniki, a Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach, ustalono następujące warunki naboru uzupełniającego do oddziału 7 dwujęzycznego: liczba uczniów oddziału - minimum 14 (podpisane oświadczenia woli), test predyspozycji językowych dla kandydatów którzy go nie pisali w naszej szkole - 19 sierpnia o godzinie 11:00

      W piątek 16 sierpnia o godzinie 14:00 upływa termin składania deklaracji do oddziału dwujęzycznego.

      Z wyrazami szacunku

      Dyrekcja Szkoły