• Oferta pracy dla nauczycieli

          • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach poszukuje wychowawcy świetlicy w oddziałach przedszkolnych, psychologa szkolnego oraz nauczyciela matematyki. Podania oraz CV prosimy przesyłać na adres: sekretariat@sp2plewiska.edu.pl lub składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.00 do 14.00.

          • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

          • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach w godzinach:

            8.00 - oddziały przedszkolne

            9.00 - oddziały 1-3

            10.30 - oddziały 4-8

          • Spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci klas 0 i 1

          • Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas 0 i 1 na spotkania organizacyjne. Spotkania odbędą się 29 sierpnia o godzinie 17.00 dla klas 0 oraz o godzinie 18.00 dla klas 1.

            Jednocześnie informujemy, że od godziny 16.00 rozpocznie się kiermasz, podczas którego będzie można zakupić u przedstawiciela wydawnictwa książki do edukacji przedszkolnej.  

             

          • Mali podróżnicy z 2d i wielkie przygody

          • W czerwcu zakończyliśmy tegoroczny udział w projekcie edukacyjnym „Wirtualne podróże” – „Nauka w plecaku”. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele osobliwych miejsc w Polsce i na świecie.                                   

            W październiku zadano nam pytanie „ Czy warto podróżować?”. Dzisiaj  wszyscy, snując już wakacyjne plany, odpowiedzieliśmy zgodnie, że nie tylko warto, ale również trzeba zwiedzać i poznawać nasz kraj i świat, bo podróżując mamy okazje podziwiać piękno przyrody, obiekty kultury,  poznawać dorobek wielu pokoleń i nawiązywać nowe przyjaźnie.

            Na każde spotkanie w ramach projektu czekaliśmy z ogromną niecierpliwością. W ciągu całego roku szkolnego udało nam się zwiedzić wirtualnie wioskę św. Mikołaja i Majorkę, dowiedzieć się, że krasnoludki spotkamy nie tylko we Wrocławiu ale również w Suwałkach, a w Warszawie na Starówce możemy wysłuchać piosenki kataryniarza Jana. Podziwialiśmy piękne klify nad Bałtykiem i odwiedziliśmy smoka wawelskiego w Krakowie. Będąc prawdziwymi światowcami dowiedzieliśmy się, jak i dlaczego powstała strefa Schengen, co można zobaczyć i przymierzyć w Parku Asterix i jak najlepiej zrobić zdjęcie pod Wieżą Eiffla.

            Te wirtualne spotkania stały się dla nas  inspiracją do podejmowania wielu innych działań. Ustaliliśmy, że chryzantema nie musi tylko kojarzyć się z listopadowym świętem, bo cesarz Japonii wręcza swoim poddanym Order Chryzantemy, a wiele państw to wspaniałe monarchie. Wiemy już, że w Afryce można skryć się pod baobabem i jakie bajki opowiadają sobie mali mieszkańcy tego kontynentu. Chętnie spróbowalibyśmy różnych odmian bananów, ale o durianie wolimy tylko poczytać.

            Wzięliśmy udział w wymianie pocztówkowej z innymi uczestnikami projektu. Swoje spostrzeżenia, ale również notatki z klasowych wycieczek zapisywaliśmy w założonych ,,Zeszytach podróżnika’, którymi pochwaliliśmy się przed naszymi rodzicami.

            Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu udamy się w podróż z ,,Nauką w plecaku”. Do zobaczenia we wrześniu!

             

          •  Zjazd Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Gminy Komorniki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach 07.06.2022r.

          •  

            (Relacja w telewizji STK: https://komorniki.telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/wspolpraca-poplaca )

            Czerwiec to czas podsumowań w każdej szkole. W tym roku, a dokładniej 7 czerwca Samorządy Uczniowskie miały okazję dokonać ewaluacji swoich działań w wyjątkowy sposób. Mianowicie biorąc udział w I Zjeździe Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych gminy Komorniki. Tematem przewodnim była współpraca ze środowiskiem szkolnym i lokalnym. Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami różnych szkół.

            W Zjeździe wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach, Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Chomęcicach, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Dopiewcu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach.

            Po uroczystym otwarciu Zjazdu przez Dyrektor panią dr Marlenę Woźniak, przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wysłuchali wykładu poprowadzonego przez Przewodniczącego Rady Gminy pana Mariana Adamskiego. Nasz gość opowiedział o tym jak wygląda podział obowiązków i praca w Radzie Gminy, dowiedzieliśmy się jak przebiega planowanie pracy samorządu i poznaliśmy wiele ciekawostek na temat edukacji w naszej gminie. Na koniec swojego przemówienia Przewodniczący Rady Gminy wręczył na ręce Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach Statut Gminy Komorniki oraz Akt założycielski Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach z 2016r.

            Kolejnym punktem programu w którym wzięli udział obecni na zjeździe uczniowie był wykład oraz rozmowa z zastępcą przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach, panem Pawłem Homenko. Przemówienie zostało opracowane tak, by to publiczność mogła wybierać omawiany temat. Każdy z nich był bardzo ciekawy. Poczynając od tego jak przebiegała współpraca przy organizacji Festynu Wielkanocnego w szkole poprzez pracę z małymi i dużymi zespołami z którymi spotkał się pan Paweł w swojej karierze zawodowej, po organizowanie i planowanie pracy związanej z tworzeniem gier, grafik oraz działań dotyczących bezpieczeństwa narodowego. Wystąpienie to idealnie wpisało się w tematykę spotkania: Współpraca popłaca. Myśl lokalnie, działaj globalnie.

            Następnie przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wzięli udział w debacie „Podział obowiązków i ich realizacja”, w trakcie której odpowiedzieli na trzy pytania. 

            Po interesującej dyskusji, w trakcie której mieliśmy okazję zapoznać się z ciekawymi poglądami naszych uczniów przyszedł czas na prezentację własnych dokonań. Każdy Samorząd Uczniowski przedstawił prezentację na temat najciekawszych przedsięwzięć, które zostały zrealizowane w danej szkole. Wiele inicjatyw prezentowanych przez przedstawicieli różnych szkół wymagało dobrej współpracy ze środowiskiem szkolnym i lokalnym. Dzięki tym wystąpieniom dzieci mogły zainspirować swoich rówieśników do kolejnych działań. Prezentowane pomysły były bardzo dobrą okazją do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

             Przedostatnim punktem w naszym programie były warsztaty na temat: „Jak skutecznie współpracować w szkole i środowisku lokalnym?”. W trakcie których przedstawiciele różnych Samorządów Uczniowskich musieli wypracować rozwiązania na takie zagadnienia jak:

            • Jakie korzyści wynikają dla członków zespołu z faktu przynależności do niego?
            • W jaki sposób utrzymujemy kontakty z otoczeniem?
            • Jakie wartości są dla nas istotne?
            • W jaki sposób rozwiązujemy pojawiające się problemy?
            • Kto jest zainteresowany tym, abyśmy odnieśli sukces?

            Po zmaganiach umysłowych, burzliwych debatach, wymianie doświadczeń i spostrzeżeń przyszedł czas na odpoczynek. W trakcie popołudnia z samorządnością każda grupa przedstawicieli z wszystkich szkół mogła wziąć udział w Plewiejskiej Grze Terenowej, dzięki której mieli okazję poznać atrakcje przyrodnicze, historyczne i kulturalne naszej miejscowości.

            Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach serdecznie dziękuje wszystkim opiekunom i uczestnikom za udział. Liczymy, że zorganizowany przez nas Zjazd będzie inspiracją do podejmowania kolejnych ciekawych działań w Waszych szkołach.

             

            Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

            Marta Kazimierczak-Con

            Bernadetta Mika

             

          • VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania

          • W dniu 6 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Plewiskach odbył się VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 2.

            W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły- Maria Kościelna oraz Barbara Przylepa.

            Miło nam ogłosić, iż Basia zajęła I miejsce!!!!

            Serdecznie gratulujemy obu uczestniczkom!

            Życzymy dalszych sukcesów oraz czerpania przyjemności z czytania książek!

          • MŁODZICZKI STARSZE U-13  WICEMISTRZYNIAMI POLSKI

          • W dniach 25 – 29 maja zespół młodziczek starszych występujący jako MOSKAWA Środa Wielkopolska wziął udział w turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski kategorii U-13. Turniej odbył się w Ostrowi Mazowieckiej a zespół w grupie eliminacyjnej osiągnął następujące wyniki:

            - zwycięstwo 66:34 z MKS MOS Konin

            - porażka 52:56 ze ŚLĘZĄ Wrocław

            - zwycięstwo 62:52 z MMKS KATARZYNKI Toruń.

            Zajęcie II miejsca w grupie dało MOSKAWIE prawo gry w półfinale gdzie zespół pokonał po dogrywce 59:50 MUKS Poznań.

            W spotkaniu finałowym uległ ŚLĘZIE Wrocław 45:65.

             

            Zawodniczkami srebrnego zespołu były uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach

            - PAULINA KEMPIŃSKA,

            - ANASTAZJA KLIMEK,

            - JESSICA KLIMEK

            - KATARZYNA OLEJNICZAK.

            Gościnnie towarzyszyła trenująca i ucząca się w naszej szkole MARGARITA GRASHCHENKO.

          • Klub Młodego Przyrodnika w Warszawie

          • W miniony weekend Klub Młodego Przyrodnika z naszej szkoły wziął udział w 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku była woda. Naszą szkołę pod opieką Pani Klaudii Sobocińskiej reprezentowały cztery uczennice - Joanna Czarnecka i Jagoda Soporowska z klasy 6B oraz Maria Kiersk i Maria Nowak z klasy 7D. Dziewczęta animowały podczas Pikniku - pomagały w przeprowadzaniu trzech eksperymentów zaproponowanych przez nasz Klub. W piątkowe popołudnie odbyły się warsztaty integracyjne w Centrum Nauki Kopernik podczas których lepiej się poznaliśmy, zobaczyliśmy miejsce naszych działań oraz mieliśmy czas na wspólny posiłek. Sobota to był dzień pełen wrażeń. Oprócz animowania podczas Pikniku wzięłyśmy również udział w pokazie planetarium o gwiazdozbiorach. W tym dniu mogłyśmy zwiedzić wystawy Centrum Nauki Kopernik oraz stanowiska, które prezentowały się podczas Pikniku. Wieczorem obejrzałyśmy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. W niedzielę udało się nam również zwiedzić Stare Miasto.

            Wspólne eksperymentowanie jest naprawdę ciekawe. Udział w tegorocznym Pikniku to dla nas niesamowite doświadczenie i wspaniała przygoda!

          • Sukces w konkursie SPRACHDOKTOR

          • Bardzo miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

            W kategorii klas szóstych Antonina z klasy 6a zajęła 6. miejsce w województwie (69. miejsce w kraju).

            W kategorii klas siódmych 1. miejsce w województwie (47. miejsce w kraju) zajęła Ania, a Natalia i Pola zajęły 3. miejsce w województwie (58. miejsce w kraju), natomiast Kacper zajął 5. miejsce w województwie (66. miejsce w kraju) . Dziewczyny są uczennicami klasy dwujęzycznej 7a, zaś Kacper jest uczniem klasy 7b.

            W kategorii klas ósmych na 6. miejscu w województwie (84. miejscu w kraju) uplasowali się Eliza i Janek, również z klasy dwujęzycznej 8e.

             

            Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w Konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich gorąco do zmagań z językiem niemieckim w przyszłym roku szkolnym.

             

            Zespół nauczycieli języka niemieckiego

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.

            Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 000 osób z autyzmem. Spektrum nie dotyczy jednak tylko tej określonej liczby, ale również rodziców, rodzeństwa czy opiekunów tych osób a to już tworzy dużą grupę społeczeństwa ok. 3 mln osób.

            Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to dobra okazja do pokazania naszej życzliwości, otwartości i tolerancji wobec drugiego człowieka. Wspólnie możemy zwiększyć społeczną integrację osób z autyzmem, wspierać ich w dążeniu do samodzielności, przełamywać izolację i krzywdzące stereotypy.

            W Naszej szkole dzień ten będzie obchodzony 4 kwietnia. Z tej okazji zachęcamy wszystkich, aby w poniedziałek 4 kwietnia założyć na siebie coś niebieskiego.

            Niech kolor ten towarzyszy nam, jako znak solidarności i wsparcia dla osób dotkniętych Autyzmem i Zespołem Aspergera.

            NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE!

            dane i plakat Fundacja JiM: https://jim.org/autyzm/czym-jest-autyzm/