• Kartka od Pani Merkel

• W grudniu chętni uczniowie klas IV - VIII mieli okazję wziąć udział w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Jedna z nich została wysłana do kanclerz Niemiec p. Angeli Merkel. Długo czekaliśmy na korespondencję od pani kanclerz, ale w końcu zawitał do nas listonosz. Niedawno otrzymaliśmy odpowiedź z podziękowaniami i życzeniami zdrowego i szczęśliwego roku 2019 oraz z życzeniami odwagi wcielania w życie naszych idei dla pewnej i spokojnej przyszłości.Osobne życzenia otrzymała od p. A. Merkel Amelia z klasy 5c, której kartka została wysłana właśnie do Niemiec. Bardzo się cieszymy z otrzymanej korespondencji i już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

• Dzień Kobiet 2019

• Nie zapomnieliśmy! 8 marca to Dzień Kobiet. W naszej szkole Samorząd Uczniowski obdarował dziewczynki z klas 4-8 słodkimi upominkami z okazji ich święta.

• Konkurs plastyczny

• Szkolny wolontariat bierze udział w ogólnopolskim projekcie pt. : ”(…) każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy, w oczach i w uśmiechu” Z tej okazji zapraszamy chętnych uczniów z klas I – III do udziału w konkursie plastycznym! Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Kwiat rozwija się, gdy świeci słońce, a człowiek rozwija się gdy kocha”. Szczegóły na plakacie. Na prace czekamy do 29.03.2019. A wszystkim ochotnikom już dziś życzymy POWODZENIA!

• Radiowęzeł

• Od paru dni przerwy międzylekcyjne urozmaicane są muzyką puszczaną przez szkolny radiowęzeł. Zadania podjęli się uczniowie klasy siódmej: Kornelia, Bartek i Jasiu. Muzyka jest przygotowywana na podstawie elektronicznej ankiety do której  link można znaleźć na szkolnym fejsbuku. Powodzenia i wytrwałości w działaniu bo muzyka łagodzi obyczaje.